Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Maldivler Uçak Bileti

1 Yolcu

Maldivler Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Maldivler Hakkında

TELEFON KODU 960

NÜFUS414.492

PARA BİRİMİMVR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

Popüler Maldivler Havalimanları

Male Havalimanı

Maldivler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Maldivler yerlilerinin konuştukları dilde “Dhivehi Raajje” adıyla bilinen ülke, Hint Okyanusu'ndaki 26 doğal mercan atolü grubuna ayrılmış 1.192 mercan adasından oluşan adeta tropikal bir cennet. Hindistan'ın güneybatısında ve Sri Lanka'nın batısında boylu boyunca uzanan Maldivler’deki sadece 192 adada yerleşim var. Adaların geri kalanı (100’den fazla ada) turistler için ayrılmış ve hepsinin de kendine has ayrı bir güzelliği var. Çok çeşitli deniz yaşamı ve ucu bucağı görünmeyen kumsallarıyla ünlü Maldivler, 1970'lerin başlarına kadar turistler tarafından bilinmiyordu. Şimdilerde ise ülke gelirinin %90'ından fazlası ithalat ve turizmden geliyor. Budizm, M.S. 12. yüzyıla kadar Maldivler halkının hakim dini haline geldi. Mimarlık, heykel, müzik ve sanatın diğer dalları bu dönemde gelişti ve bu dönemden kalan çok değerli antik kalıntılara Maldivler’in birçok adasında rastlayabilirsiniz. 14. yüzyılda Maldivler'de yaşayan ünlü Faslı gezgin İbn Batuta, Berberi olan Abul Barakath adına bir Faslının adalara İslam'ı nasıl tanıttığını yazdı. 1153'ten bu yanaysa Maldivler’in resmi dini İslam. Maldivler, büyük, halka şeklinde mercan kayalıklarına ayrılmıştır. Bir adanın arazi alanı ortalama 1 ila 2 kilometrekare ve deniz seviyesinden 1- 1,5 metre yüksekte bulunuyor. Tamamı mercan kumu olduğu için Maldivler’in hiçbir yerinde kum tepeleri göremezsiniz. Adalar nehirlere kıyasla oldukça küçük, ancak bazılarında küçük göl ve bataklıklar da bulunabiliyor. Bazı adalar bataklık, diğerleri dalga hareketi ve gelgit değişiklikleri ile yığılmış kum ve çakıl nedeniyle kullanılamaz halde. Maldivler’de sıcaklıklar yıl boyunca 30 dereceye kadar ulaşıyor ve neredeyse her gün güneşli geçiyor. Ayrıca ülkede yoğun bir şekilde tipik tropikal iklimin etkileri görülüyor. Nem oranı oldukça yüksek olsa da, sabit deniz meltemleri hafif esinti vererek biraz olsun rahatlatıyor. Maldivler’in flora ve faunası o kadar eşsiz ki, resifleri, çevredeki okyanusları ve mercan adalarına hayran kalacaksınız. Ayrıca ne yana baksanız karşınızda bir Hindistan cevizi ağacı görmeniz mümkün.

Yılın hangi döneminde giderseniz gidin, Maldivler’de denize girebilir, güneşlenebilir, dalış ve sörf yapabilir, farklı su sporlarıyla ilgilenebilir ve daha farklı maceralara yelken açabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, uygun zamanı kollamak, en ucuz uçak biletiyle daha ekonomik bir seyahat planı oluşturmak ve tatil boyunca doyasıya eğlenmek. Maldivler uçak biletinizi alabileceğiniz varış noktaları arasında Gan Havalimanı, Hanimaadhoo Havalimanı, Velana Havalimanı ve Villa Havalimanı bulunuyor. Flyme, Maldivian, SriLankan Airlines hava yolu firmaları bu havalimanlarının büyük bir kısmına uçuş seferleri düzenliyor, ancak Maldivler’e en çok hava yolu şirketinin uçuş seferi düzenlediği ana havalimanı, Maldivler’in başkenti Male’de yer alan Velana Uluslararası Havalimanı. Velana Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın İstanbul çıkışlı uçak seferleriyle direkt ulaşma fırsatını kaçırmayın.

Maldivler uçak biletinizi ister yerli isterseniz de yabancı hava yolu firmasından alabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar çok daha ucuz, ancak zaman kaybetmek istemiyorsanız Türk Hava Yolları’nın direkt seferlerini tercih etmelisiniz. Bu yaz Maldivler biletinizi oBilet’ten alın, en uygun fiyatlı uçak bileti sizin olsun!

Maldivler Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Maldivler Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Maldivler Uçak Bileti Almak için Maldivler Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Maldivler Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Male 1.283,01 TL
Adana - Male 2.007,26 TL
Riyad - Male 2.014,31 TL
Erbil (Irak) - Male 2.307,78 TL
Ankara - Male 2.521,91 TL
Dubai - Male 3.131,91 TL
İzmir - Male 4.189,94 TL
Bodrum - Male 4.189,94 TL
Antalya - Male 4.468,12 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar