Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Malezya Uçak Bileti

1 Yolcu

Malezya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Malezya Hakkında

TELEFON KODU 60

NÜFUS31.190.000

PARA BİRİMİMYR

Popüler Malezya Havalimanları

Kuala Lumpur Havalimanı

Malezya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Resmi adıyla Malezya Devleti, Güneydoğu Asya’nın en otantik ülkelerinden biri. Toplamda 13 eyaleti olan ülke “seçmece krallık” ile yönetiliyor. 28 milyonu geçkin nüfusu olan Malezya’da çoğunlukla Malay olmak üzere Çinliler, Hintler ve diğer milletlerden insanlar yaşıyor. Nüfusun %80’inden fazlası Batı Malezya’da ve kalan 5,5 milyon kişiyse Doğu Malezya’da yaşıyor. Bunun yanı sıra Malezya Yarımadası (Batı Malezya), Malezya Borno’ya (Doğu Malezya) göre çok daha fazla ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Malezya’da Malayca dışında konuşulan diğer diller, Chavacano, Kantonca, Fuzhou, Iban, , Tayca, Mandarin, ve Tamil. Ülkede gerçekleşen en ünlü festivaller, Wesak Günü, Dragon Tekne Festivali, Çin Yeni Yılı, Su Festivali ve Bağımsızlık Günü. Ülkede yer alan en bilindik ada ve adacıklar, Penang, Betruit, Langkawi, Banggi ve Labuan. Titiwangsa Dağları’nın sunduğu nefes kesen manzaralar, tropik ormanlar, kuzeyden güneye doğru uzanan sahil şeritleri ve doğal güzellikleri ise kesinlikle görülmeye değer. Malezya’nın zirve noktası 4095 metre ile Kinabalu’daki Crocker Dağları. Nehir turları yapabileceğiniz en güzel Malezya nehirleri ise şöyle: Pahang Nehri, Kinabatangan Nehri ve Rajang Nehri. 329.847 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Malezya, kuzeyinde Uzakdoğu’nun en turistik ülkesi olan Tayland ve güneyinde ise Asya’nın en gelişmiş yerlerinden biri olan Singapur ile sınırlarını paylaşıyor. Dört mevsim ziyaret edilebilir bir ülke olan Malezya’nın iklimi sıcak ve nemli olarak adlandırılabilir.

Malezya gezinize başkent Kuala Lumpur’dan başlayabilirsiniz. Malezya’da mutlaka görmeniz gereken yerler, Petranos İkiz Kuleleri, Batu Mağaraları, Legoland Malaysia Resort, Kinebalu Milli Parkı, Gugung Mulu Milli Parkı, National Mosque of Malaysia, Merdeke Meydanı, Kinabalu Dağı, Kuala Lumpur Kuş Parkı, Kek Lok Si, Putra Camii, Langkawi Sky Bridge, Sunway Lagoon, Aquaria KLCC, KLCC Park, Langkawi Teleferiği, Sultan Abdulsamet Binası, Thean Hou Tapınağı, Khoo Kongsi, Stadthuys, Gurney Drive, Berjaya Times Square, Pangkor Island, Redang ve Perhentian Adaları. Malezya tatilinizde dağ tırmanışı, rafting, avcılık, golf, dalış, nehir safarisi, kuş gözlemciliği, yamaç paraşütü vb. aktiviteler yapabilirsiniz.

Malezya’nın ana havalimanı başkent Kuala Lumpur’da yer alan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı. Malezya’nın diğer işlek havalimanları ise şöyle: Subang Havalimanı, Malacca Havalimanı, Pangkor Havalimanı, Langkawi Havalimanı, Penang Havalimanı ve Senai Havalimanı. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri düzenleyen hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Vietnam Airlines, Malindo Air, Malaysia Airlines, KLM, Etihad Airways, Air Asia, Air Asia X vb. Malezya uçak biletinizi Kuala Lumpur varışlı almak ve hiç aktarma yapmamak istiyorsanız, Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı uçuş seferlerine göz gezdirebilirsiniz.

Malezya uçak biletinizi aktarmalı alarak daha ekonomik bir seyahat de planlayabilirsiniz. Taipei, Bağdat, Cidde, Manila, Dhaka, Koh Samui, Almatı gibi şehirler üzerinden aktarma yaparak Malezya’ya ulaşabilirsiniz. oBilet ile tüm hava yolu firmalarının Malezya uçuşlarını görebilir ve online bilet satın alabilirsiniz.

Malezya Hakkında Blog Yazıları

Malezya Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Malezya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Malezya Uçak Bileti Almak için Malezya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Malezya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Jakarta - Kuala Lumpur 365,17 TL
Phuket - Kuala Lumpur 460,98 TL
Phnom-penh - Kuala Lumpur 599,78 TL
İstanbul - Kuala Lumpur 2.261,44 TL
Tahran (İran) - Kuala Lumpur 2.891,34 TL
Ankara - Kuala Lumpur 3.269,41 TL
İzmir - Kuala Lumpur 3.541,07 TL
Antalya - Kuala Lumpur 3.833,51 TL
Lagos - Kuala Lumpur 3.870,05 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar