Ucuz Lyon Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Lyon Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Lyon Hakkında Bilgi

Lyon Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Saint Exupery Havalimanı
Bron Havalimanı

Lyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lyon Fransa’nın güneydoğusunda bulunur ve ülkenin gastronomi kenti olarak bilinir. Başkent Paris ve Marsilya kentinden sonra ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Paris’e 470, Marsilya’ya 320 kilometre uzaklıktadır. Lyon biyoteknoloji, bilişim, ilaç sektörü, ipek üretimi gibi sektörlerle iş hayatının ve sanayinin de önemli bir merkezidir. Lyon para birimi Euro, resmi dili Fransızca’dır. UNESCO Dünya Mirası koruma listesinde yer alan Terreaux Meydanı ve Eski Lyon, Katoliklerin ziyaret ettiklerinde hacı oldukları Notre Dame Bazilikası, Bellecour Meydanı, Lyon Ulusal Opera Binası, tüm Galyalıların birleşmesinin şerefine inşa edilen L’amphithéâtre des Trois Gaule ve eşsiz Duvar Sanatları Lyon’un gezilmesi gereken yerleridir.

Fransa’nın Auvergne-Rhône-Alpes Bölgesi’ne ulaşımda kilit nokta olan Lyon–Saint-Exupéry Havalimanı Lyon şehir merkezine 11 km uzaklıktadır. Lyon–Saint-Exupéry Havalimanı ismini Küçük Prens’in yazarı Saint-Exupéry’den almıştır. Lyon Lyon–Saint-Exupéry Havalimanı’ndan Lyon şehir merkezine ulaşımda yaklaşık yarım saat süren Rhonexpress kullanılabilir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Airlines ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile aktarmasız Lyon uçak biletiniz ile yapacağınız yolculuklar 3 saat 40 dakika sürecektir. Air France, Atlas Global, Aeroflot Russian Havayolları, British Airways, Lufthansa, Aegean Havayolları, Air Algeria, Emirates, TAP Portugal ve obilet.com adresinden bakabileceğiniz daha birçok firma ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Lyon–Saint-Exupéry Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz.

Fransa’nın hem iş ve sanayi merkezi hem de gezilecek birçok noktasıyla turizm merkezi olan Lyon’a gidişlerinizde oBilet web sayfası veya oBilet mobil uygulamaları ile sizin için en uygun Lyon uçak biletinin sahibi olabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri avantajıyla biletinizi 2 dakika gibi kısa bir sürede alabilirsiniz.

Lyon Hakkında Blog Yazıları

  • Lyon’da Gezilecek Yerler

    Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Lyon, aynı zamanda Auvergne – Rhone – Alpes bölgesinin başkenti. Gastronomi alanında adını dünyaya duyurmuş olan Lyon,Paris ve Marsilya‘nın ardından Fransa’nın 3. büyük şehri. Bölgede finans ve sanayi açısından büyük markaların genel müdürlükleri yer alıyor. Buna ek olarak tarih boyunca ipek üretiminin en önemli merkezlerinden biri olarak kabul görmüş. UNESCO Dünya Mirası

    Devamını Gör
  • Lyon Lezzet Rehberi

    Her ne kadar ünlü Fransız Yazar Stendhal ‘Lyon’da yapılacak tek güzel şey yemek yemek’ dese de bence cıvıl cıvıl meydanları, nehirleri, köprüleri ve birbirinden güzel sokakları ile Lyon’da keşfedilecekler bir mutfaktan çok daha fazlası. Ama biz bu yazı da Stendhal’in izinden gidecek ve Lyon’un lezzet duraklarına göz atacağız. Lezzet duraklarına geçmeden önce Lyon Mutfağı hakkında

    Devamını Gör