Ucuz Lüksemburg Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Lüksemburg Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Lüksemburg Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 352
NÜFUS 582.972

Lüksemburg Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Luxembourg Havalimanı

Lüksemburg Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Belçika, Fransa ve Almanya arasında kalan bir coğrafyada kurulmuş küçük bir ülke olan Lüksemburg’un başkenti Lüksemburg şehridir. Yüksek kayalıklar ve dik yamaçlar üzerine kurulmuş olsa de şehir muhteşem bir doğaya sahip. Alzette ve Pétruse nehirlerinin güzel görüntüsü ve birbirinden güzel parklarıyla Lüksemburg huzur dolu bir atmosfer sunuyor. Aynı zamanda güzel evleri, tarihi yapıları ve gurme restoranlarıyla şehir Zenginliğin Başkenti unvanı almıştır. Lüksemburg’ta Lüksemburgca, Fransızca, Almanca olmak üzere 3 ayrı resmi dil kabul edilmiştir, resmi para birimi olaraksa Euro kullanılmaktadır. Lüksemburg Kirchberg Bölgesi görkemli ofisler, alışveriş merkezleri ve eğlence kompleksleri ile ülkenin alım gücünün fazla olduğunun en güzel örneğini oluşturuyor. Lüksemburg tarihi şehir merkezi, açık trenle gezilebilen Petrusse Vadisi, Guillaume II Sarayı, Notre Dame Katedrali, Ulusal Doğal Tarih Müzesi, Ulusal Tarih ve Sanat müzesi ve Lüksemburg Şehir Müzesi Lüksemburg’ta gezilecek görülecek en önemli noktalardır.

Lüksemburg şehrine hizmet vermekte olan havalimanı Lüksemburg-Findel Havalimanı’dır. Luxair ve Türk Hava Yolları firmaları ile Atatürk İstanbul Havalimanı’ndan Lüksemburg Havalimanı’na aktarma yapmadan direkt uçuşla 3 saat 25 dakika’da ulaşabilirsiniz. Aktarmalı seferler için ise seçenekler çoğalmaktadır: British Airways, Aair France, Lufthansa, TAP Portugal, Onur Air, LOT Polish Havayolları, Atlas Global, Iran Air vb. Lüksemburg uçak bileti için ayrıntılı bilgilere oBilet.com internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg’un aynı ismi taşıyan başkenti Lüksemburg şehrine yapacağınız seyahatlerinizde en ucuz Lüksemburg uçak biletinin sahibi olmak için oBilet.com adresinden yararlanabilirsiniz.

Lüksemburg Hakkında Blog Yazıları

  • Avrupa’nın En Küçük 7 Ülkesi

    Kimi iki ülke arasında minicik bir toprak, kimi sanki deniz kıyısında bir kıyı kasabası… Minicik yüz ölçümlerine rağmen muhteşem ekonomilere sahip, vergi cenneti diye tabir ettiğimiz ve çoğu zaman aşırı lüks destinasyonlar. Kimisi halen prenslik olarak adlandırılıyor, kimisi tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış. Evet bahsettiklerim, Avrupa’nın mikro devletleri. Adı üstünde minicik olan bu

    Devamını Gör
  • Dünyanın En Yaşanabilir 20 Şehri

    Yaşadığı şehri ne kadar severse sevsin; herkesin gönlünden geçen, hayalini süsleyen bir başka hayat daha vardır mutlaka. Peki bir yeri “yaşanabilir” kılanlar nelerdir, hiç düşündünüz mü? Hayalleri süsleyen yerleşimlerin ortak özelliklerinden oluşan upuzun bir liste var. Başta huzur geliyor elbette, terör gibi tehditlerin olmaması, ülkede şiddet olaylarının ve siyasi kaosun yaşanmaması… Sonra refah seviyesi, kişi

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası