Ucuz Köln Uçak Bileti

Köln Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Köln Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 49
NÜFUS 1.020.303

Köln Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Köln Bonn Havalimanı
Köln HBF Havalimanı

Köln Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Köln Almanya’nın oldukça önemli kentlerinden birisidir. Ren Nehri şehrin ortasından geçmektedir ve nehrin iki yakası 8 adet köprüyle birbirine bağlanmıştır. Ren Nehri’nin etkisi ile iklimi Almanya’nın geneline göre daha nemli ve daha yağışlıdır. Köln de tıpkı başkent Berlin gibi kozmopolit bir yapıya sahiptir. Birçok dini inancı bir arada bulunduran şehirde her dini inanışa ait ibadet yerleri bulunmaktadır. Köln’ün ünlü yapısı ise UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alan gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedralidir (Kölner Dom). Köln Katedrali’nin yanı sıra Çikolata Müzesi, Kolumba Müzesi, Römisch-Germanisches Müzesi, , Ludwig Müzesi, Wallraf-Richartz Müzesi, Hohenzollern Köprüsü, Flora und Botanischer Garten, Gross St. Martin, Köln Teleferiği, Parfüm Müzesi, Eski Şehir Meydanı ve Köln Hayvanat Bahçesi gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Köln havayolu trafiği uluslararası havayolu ulaşımında önemli bir yere sahip olan Köln Bonn Havalimanı ile sağlanmaktadır. Köln Bonn Havalimanı Köln´e 15 km ve Bonn´a 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Köln merkeze tren ile 12 dakikada, Bonn merkeze ise hızlı otobüsle 20-25 dakikada ulaşılabilmektedir. Köln Bonn Havalimanı’na hizmet veren firmalarını Türk Hava Yolları, Bora Jet, Sun Express, British Airwways, Hankook Air US, Aegean Havayolları, TAP Portugal oluşturmaktadır. Havayolu firmaları ile ilgili ayrıntılı bilgi için oBilet.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Almanya’nın Ren Nehri’nin iki yanına kurulu bu güzel kenti Köln’e yapacağınız seyahatte size uygun Köln uçak biletini oBilet kalitesiyle satın alabilirsiniz. oBilet üzerinden tüm seferleri sıralayabilir ve ucuz Köln uçak biletine sahip olabilirsiniz. Köln uçak biletiniz ile ilgili her türlü yardımı oBilet Çağrı Merkezimizden edinebilirsiniz.

Köln Hakkında Blog Yazıları

  • Dünyanın En İyi 17 Noel Pazarı

    Zencefilli tarçınlı yılbaşı kurabiyesi ve sıcak şarap kokan sokaklarda yürümekten, Noel’e özel kurulan ahşap stantlardan minik alışverişler yapmaktan ya da şehrin ışıltısı ile renklenmekten daha keyifli ne olabilir ki? Bence yeni yıl pek çok kente ışıltısı ile geliyor, siz de yeni yıl bana da ışıltısı ile gelsin diyorsanız rotanızı kasım ayının son haftalarında kurulmaya başlayan

    Devamını Gör

Köln Otelleri

flight