Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Beyrut Uçak Bileti

1 Yolcu

Beyrut Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Beyrut Hakkında

ÜLKE Lübnan

YÜZ ÖLÇÜMÜ 200 km2

NÜFUS2.200.000

HAVALİMANI SAYISI1

Beyrut Havalimanları

Rafic Hariri Havalimanı

Beyrut Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut, Ortadoğu’nun Paris’i olarak anılagelmiştir. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu şehir körfez kıyısında konumlanmıştır. Şehir, yaz aylarında deniz tatili ve kültürel festivaller kış aylarında ise dağ ve kayak sporları yapmak için oldukça uygundur. Uzun süren bir iç savaş yaşayan Beyrut, özellikle önemli miktarda Hırıstiyan nüfusunu kaybetse de, hala çok farklı etnik ve dini grubu bir arada barındıran bir kenttir. Yüzyıllarca farklı halklara ev sahipliği yapmış kentte farklı kültürlerin etkilerini görmek mümkündür.

Beyrut Ulusal Müzesi’nde yaldızlı bronz Fenike heykelcikleri, Bizans altın mücevher koleksiyonu ve arkeolojik kalıntılar sergilenmektedir. Osmanlı mimari tarzından esinlenilerek yapılan Mohammed Al-Amin Cami, altın alemleri, mavi kubbeleri ve 72 metrelik minareleri ile şehrin en etkileyici yapılarından biridir. Ermeni Katolik topluluğunun yaşadığı Burj Hammud ilçesi ise şehrin çok sesli yapısını görmek isteyenler için ilgi çekici bir mekândır. Nicholas Sursock Müzesi uluslararası modern sanat eserlerinin gösterildiği müzedir. Beyrut sahilinin batısında bulunan ve doğal oluşum olan Raouche Güvercin Kayalıkları da şehrin ilgi çeken tabii yerlerinden biridir. Çok sayıda restoran, kafe ve gece klüplerinin bulunduğu Ashrafieh’de geleneksel evler ve lüks apartmanlar iç içe bulunmaktadır. Şehirde ayrıca kiliseler, Osmanlı saat kulesi, antik kent olan Babylos, Corniche sahil şeridi ve büyük bir Meryem Ana heykelinin bulunduğu Harissa bölgesi bulunmaktadır. Beyrut aynı zamanda Orta Doğu’nun önemli eğitim merkezlerinden de bir tanesidir. Beyrıut Amerikan Üniversitesi, Saint Joseph Üniversitesi, Beyrut Arap Üniversitesi şehirde başlıca üniversitelerdir.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 9 km uzaklıkta olup Ortadoğu Havayolları'nın merkezidir. Air Arabia, British Airways, Germania, Tarom ve Air Serbia gibi birçok yerel ve uluslararası birçok firma Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’na uçak seferleri düzenlemektedir. Türk Hava Yolları, Borajet ve Pegasus Havayolları da Türkiye’den Beyrut’a seferler düzenlemektedir. Beyrut’a olan uçak seferleri hakkında detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Tarihi, tabii kaynakları ve insanları ile çok kültürlü bir şehir olan Beyrut’u gezmek isteyenler için Beyrut bir uçak bileti uzağınızda duruyor. Eğer Beyrut için uçak bileti almak istiyorsanız, oBilet.com adresini ziyaret edebilir ve alternatifler içinden en ucuz Beyrut uçak biletine sahip olabilirsiniz. Beyrut uçak biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili tüm sorularınızda oBilet ekibinden teknik destek alabilirsiniz.

Beyrut Hakkında Blog Yazıları

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Beyrut Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Beyrut Uçak Bileti Almak için Beyrut Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Beyrut Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Beyrut 727,00 TL
Konya - Beyrut 808,00 TL
İzmir - Beyrut 809,88 TL
Adana - Beyrut 817,00 TL
Ankara - Beyrut 817,00 TL
Antalya - Beyrut 836,00 TL
Hatay - Beyrut 1.141,00 TL
Gaziantep - Beyrut 1.141,00 TL
Tiflis - Beyrut 1.652,79 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar