Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Amman Uçak Bileti

1 Yolcu

Amman Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Amman Hakkında

ÜLKE Ürdün

TELEFON KODU 962

NÜFUS4.008.000

PARA BİRİMİJOD

HAVALİMANI SAYISI2

Amman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ürdün’ün başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Amman’ın tarihi Milattan Önce 7000’li yıllara kadar uzanıyor. Lut Gölü’nün 35 km kuzeydoğusunda mükemmel bir konuma sahip olan Amman, kutsal şehir Kudüs’e de 65 km mesafede yer alıyor. Amman, kültürel yapı itibariyle ikiye ayrılmış bir şehir. Doğusundaki yerlerde belirgin olarak Ürdün gelenekleri hala yaşatılırken, batısında ise sanat galerileri, kafe ve restoranlar ve daha Avrupai bir yaşantı görmek mümkün. Amman’da başlıca gezilecek yerler, Amman Roma Tiyatrosu, Amman Kalesi, Ürdün Arkeoloji Müzesi, Kral I. Abdullah Camii, Ürdün Folklor Müzesi, Ummayad Sarayı, Ürdün Müzesi, La Storia Turizm Kompleksi, Ürdün Çocuklar Müzesi, Nibu Dağı, Hercules Tapınağı, Amman Milli Parkı, Odeon Tiyatrosu, Kral Hüseyin Camii, Haya Kültür Merkezi, Raghadan Sarayı, 7 Uyuyanlar Mağarası, Royal Botanic Garden, Al Hussein parkları, Villa Mango, Hashemite Plaza Park ve Salt Türk Şehitliği.

Amman’ın ana havalimanı olan Queen Alia Uluslararası Havalimanı, Ürdün’ün en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyor. Amman şehir merkezinin yaklaşık 30 km güneyinde konumlanan Queen Alia Uluslararası Havalimanı, 2016 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 8 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Havalimanına direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları , Ukraine International Airlines, Yemenia, TAROM, Tarco Airlines, Qatar Airways, Oman Air, Nile Air, Middle East Airlines, Lufthansa, Kuwait Airways, Flynas, Gulf Air, British Airways vb. Amman uçak biletinizi aktarmasız olarak almak isterseniz, Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı veya Antalya Havalimanı ya da Pegasus Havayolları’nın Ankara Esenboğa Havalimanı kalkışlı seferlerine göz atabilirsiniz.

Satın alacağınız Amman uçak bileti uygun fiyatlı olsun derseniz de diğer hava yolu firmalarının seferlerine bakabilir ve aktarmalı olarak Queen Alia Uluslararası Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bilet fiyatlarını araştırırken oBilet üzerinden tüm hava yolu firmalarının Amman seferlerini aynı anda görüntüleyebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Amman Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Amman Uçak Bileti Almak için Amman Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Amman Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İzmir - Amman 722,00 TL
Ankara - Amman 727,00 TL
Antalya - Amman 899,00 TL
İstanbul - Amman 900,36 TL
Adana - Amman 1.113,95 TL
Lefkoşa - Amman 1.183,00 TL
Bodrum - Amman 1.438,00 TL
Hatay - Amman 1.458,31 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar