Ucuz Amman Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Amman Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Amman Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 962
NÜFUS 4.008.000

Amman Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Queen Alia Havalimanı
Marka Havalimanı

Amman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ürdün’ün başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Amman’ın tarihi Milattan Önce 7000’li yıllara kadar uzanıyor. Lut Gölü’nün 35 km kuzeydoğusunda mükemmel bir konuma sahip olan Amman, kutsal şehir Kudüs’e de 65 km mesafede yer alıyor. Amman, kültürel yapı itibariyle ikiye ayrılmış bir şehir. Doğusundaki yerlerde belirgin olarak Ürdün gelenekleri hala yaşatılırken, batısında ise sanat galerileri, kafe ve restoranlar ve daha Avrupai bir yaşantı görmek mümkün. Amman’da başlıca gezilecek yerler, Amman Roma Tiyatrosu, Amman Kalesi, Ürdün Arkeoloji Müzesi, Kral I. Abdullah Camii, Ürdün Folklor Müzesi, Ummayad Sarayı, Ürdün Müzesi, La Storia Turizm Kompleksi, Ürdün Çocuklar Müzesi, Nibu Dağı, Hercules Tapınağı, Amman Milli Parkı, Odeon Tiyatrosu, Kral Hüseyin Camii, Haya Kültür Merkezi, Raghadan Sarayı, 7 Uyuyanlar Mağarası, Royal Botanic Garden, Al Hussein parkları, Villa Mango, Hashemite Plaza Park ve Salt Türk Şehitliği.

Amman’ın ana havalimanı olan Queen Alia Uluslararası Havalimanı, Ürdün’ün en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyor. Amman şehir merkezinin yaklaşık 30 km güneyinde konumlanan Queen Alia Uluslararası Havalimanı, 2016 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 8 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Havalimanına direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları , Ukraine International Airlines, Yemenia, TAROM, Tarco Airlines, Qatar Airways, Oman Air, Nile Air, Middle East Airlines, Lufthansa, Kuwait Airways, Flynas, Gulf Air, British Airways vb. Amman uçak biletinizi aktarmasız olarak almak isterseniz, Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı veya Antalya Havalimanı ya da Pegasus Havayolları’nın Ankara Esenboğa Havalimanı kalkışlı seferlerine göz atabilirsiniz.

Satın alacağınız Amman uçak bileti uygun fiyatlı olsun derseniz de diğer hava yolu firmalarının seferlerine bakabilir ve aktarmalı olarak Queen Alia Uluslararası Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bilet fiyatlarını araştırırken oBilet üzerinden tüm hava yolu firmalarının Amman seferlerini aynı anda görüntüleyebilirsiniz.

Amman Hakkında Blog Yazıları

  • Amman Seyahat Rehberi

    Ürdün’ün başkenti Amman, Çerkesler, Ermeniler, Filistinliler, Iraklılar ve Suriyelilerin yanı sıra büyük topluluklara ev sahipliği yapan çok çeşitli ve kozmopolit bir şehir. Ürdün’de mutlaka görülmesi gereken diğer şehirler için Ürdün’de Gezilecek 9 Yer ve Amman’daki tarihi eserler ile doğal güzellikler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Amman’da Gezilecek Yerler yazılarımıza göz atabilirsiniz. İçindekilerAmman’a Ne Zaman Gidilir?Ürdün Vizesi

    Devamını Gör
  • Amman’da Gezilecek Yerler

    Nüfusu on yıldan daha az bir sürede iki katına çıkan şehir Ortadoğu’nun incilerinden bir tanesi olan Ürdün’ün başkenti Amman, Arap kültürünü ve tarihini tanımak istiyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken şehirler arasında ön plana çıkıyor. Amman’a ulaşım, Amman’da yeme-içme ve alışveriş hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Amman Seyahat Rehberi, Ürdün’de görülmesi gereken diğer şehirler hakkında bilgi edinmek

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası