Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Küba Uçak Bileti

1 Yolcu

Küba Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Küba Hakkında

TELEFON KODU 53

NÜFUS11.480.000

PARA BİRİMİCUC

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

Popüler Küba Havalimanları

Jose Marti Havalimanı

Küba Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Küba, resmi olarak Küba Cumhuriyeti, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra başlıca Küba adasından oluşan ve Karayipler’de bulunan bir ada ülkesi. Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkenti, Santiago ise Küba’nın ikinci en büyük şehirdir. Küba halkı 11 milyonu aşkın insanın barındıran ve Karayipler'de en geniş yüzölçümüne sahip olan bir millet. 150 km kuzeyinde Birleşik Devletler, batısında Meksika, güneyinde Jamaika, güneydoğusunda Haiti ve Dominik Cumhuriyeti yer alır. 28 Ekim 1492'de, Kristof Kolomb karaya çıktı ve şu an Küba'ya ait olan adada İspanya Krallığı için hak iddia etti. Küba, 1898'de biten İspanya-Amerika Savaşı’na kadar İspanya'nın bir toprağı olarak kaldı ve 1902'de Birleşik Devletler'den resmi bağımsızlık kazandı. 1955 yılında 26 Temmuz Hareketi'ni başlatan Fidel Castro'ya Arjantinli doktor Che Guevara'da katıldı ve Aralık 1956'da Küba'da, Diktatör Batista'ya karşı gerilla savaşı başladı. Castro ve Guevara'nın önderlik ettiği gruplar, Batista birliklerine ağır darbeler indirdi. 1 Ocak 1959'da Fulgencio Batista'nın ülkeden kaçmasıyla Castro'ya bağlı bin kişilik gerilla grubunun Başkent Havana'ya girmesiyle 'Sosyalist Küba'nın miladı başladı. 2008 yılında ise yönetim Fidel Castro’dan Raul Castro’ya geçti ve 2018’e kadar böyle devam edecek. Küba hakkında genel bilgilere sahip olduktan sonra Küba’da nereler gezilir diye düşünebiliriz. Başkent Havana’nın sokaklarında gezmek oldukça keyifli ve en çok merak edilen durak şüphesiz Devrim Müzesi. Sahip olduğu bioçeşitlilik nedeniyle UNESCO’nun koruması altında olan Vinales Milli Parkı, aynı zamanda dünyanın en kaliteli purolarının tütünlerinin yetiştiği yer. Vinales’de tütün tarlaları arasında trekking, binicilik, bisiklet gibi çeşitli doğa sporları yapmak mümkün. Vinales’den buraların en güzel plajı olan Cayo Levisa’ya gidebilir ve scuba diving yapabilirsiniz. 22 km boyunca uzanan plajları, inci beyazı plajları ve turkuaz denizi ile Varadero Küba’nın en bakımlı bölgesi. Ayrıca Varadero’da da dalış yapabilirsiniz.

Küba’ya havayolu ulaşımında başkent Havana’daki Jose Marti Uluslararası Havalimanı ve Santiago’daki Antonio Maceo Havalimanı trafik yükünün büyük çoğunluğunu karşılamaktadır. İstanbul’dan Jose Marti Uluslararası Havalimanı’na uçak biletinizi Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Lufthansa, Air Europa, Germanwing, Air France, Iran Air, Avianca-Aerovias Nacionales de Colombia, Air Canada gibi birçok firma seçeneği ile bulabilirsiniz. Hangi firmayı tercih edeceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız oBilet ile en ucuz Küba uçak biletini bulmak çok kolay!

Tarihi geçmişi, devrimi, doğası ve sımcıcak insanıyla Küba sizleri bekliyor. Size en uygun Küba uçak biletini oBilet güvencesiyle satın alabilir ve tatilin keyfini katlayabilirsiniz.

Küba Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Küba Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Küba Uçak Bileti Almak için Küba Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Küba Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Madrid - Havana 2.595,34 TL
Atina - Havana 3.253,36 TL
Antalya - Havana 3.571,73 TL
Moskova - Havana 3.719,49 TL
Ankara - Havana 4.218,89 TL
İzmir - Havana 5.214,73 TL
İstanbul - Havana 5.906,88 TL
Lefkoşa - Havana 6.369,74 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar