Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Salzburg Uçak Bileti

1 Yolcu

Salzburg Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Salzburg Hakkında

NÜFUS146.631

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

HAVALİMANI SAYISI1

Salzburg Havalimanları

Salzburg Havalimanı

Salzburg Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yaklaşık 150.000 nüfuslu ve Avusturya’nın en büyük 4. şehri olan Salzburg, kelime olarak "tuz kalesi" anlamına geliyor. Kentin görkemli barok mimarileri, UNESCO Dünya Kültür Mirası alanı olarak sınıflandırılmış. Şehirde toplu taşıma ağı gelişmiş olsa da yürüyerek birçok ünlü yerini keşfedebilirsiniz. Avusturya’nın federal eyaleti Salzburg'un başkenti Salzburg kentinin şüphesiz en turistik yeri olan Old Town (Altstadt), yani namı değer Eski Kent dünyadaki en ünlü barok mimarilerine ev sahipliği yapıyor. Eski Kent’in dışındaki yerlerde ise Salzburg’un modern yüzünü görmeniz mümkün. Eski Kent’in tamamı, 1997'de şehrin barok mimarilerinin korunması için UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaya hak kazandı. Salzburg, ortaçağdan 19. yüzyıla kadar bir prens-başpiskoposu tarafından yönetilen bir şehir devletiyken, o zamanlar sahip olduğu olağanüstü derecede zengin kent dokusunu bugünlere taşımayı başarmıştır. İtalyan mimar Vincenzo Scamozzi ve Santini Solari'nin çalışmaları ile kentin bilinirliği artmış ve böylelikle daha çok zanaatkâr ve sanatçıyı cezbetmiştir. Kuzey ve Güney Avrupa'nın bu buluşma noktası olan Salzburg'da dünyaca ünlü Wolfgang Amadeus Mozart’ın da yetişmesi nedeniyle kentin tüm dünyada bilinirliği oldukça fazla. Avrupa'daki en hareketli ve en prestijli müzik ve tiyatro festivallerinden biri olan ve yılda bir kez düzenlenen Salzburg Festivali (22 Temmuz-31 Ağustos), dünyanın dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Ricardo Muti, András Schiff, Renée Fleming, Anna Netrebko gibi müzisyenlerin yanı sıra Viyana Filarmoni Orkestrası ve Berlin Filarmoni Orkestrası da bu festivalde sahne alıyor. Salzburg’un diğer ünlü festival ve etkinliklerinden bazıları, Salzburg Kültür Günleri (16-31 Ekim), Kış Festivali (26 Kasım-6 Ocak), Mozart Haftası (22-31 Ocak) ve Sokak Yemekleri Festivali (11-13 Eylül). Ayrıca Salzburg’da gezilecek yerler listenizin epey kabarık olacağını şimdiden söyleyelim: Mozart’ın Evi, Salzburg Müzesi, Neue Residenz Sarayı, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Old Town (Eski Kent), Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi, Arenberg Sarayı, Botanik Bahçesi ve Modern Sanat Müzesi.

Avusturya’nın en büyük 2. havalimanı olma unvanını taşıyan Salzburg Uluslararası Havalimanı, Salzburg şehir merkezinin 3.1 km güneybatısında, Avustuya-Almanya sınırından ise 2 km uzaklıkta konumlanıyor. Dolayısıyla Almanya’ya gelmek isteyen yolcular da sıklıkla Salzburg Havalimanı’nı kullanıyor. 2014 senesinin istatistiklerine göre 2 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Salzburg Havalimanı’na gitmek için öncelikle aktarmalı mı yoksa aktarmasız mı yolculuk yapacağınıza karar vermelisiniz. Salzburg uçak biletinizi İstanbul Atatürk Havalimanı (Türk Hava Yolları) ya da Antalya Havalimanı (SunExpress) çıkışlı alarak hiç aktarma yapmadan Salzburg’a ulaşabilirsiniz. Bir diğer seçenek de Salzburg uçak biletinizi Austrian Airlines, British Airways, Eurowings, easyJet, Finnair, Thomson Airways gibi yabancı hava yolu firmalarından almak.

Avusturya’nın 4. büyük kenti Salzburg’a yapacağınız seyahat öncesinde umumi pasaport sahibiyseniz eğer Schengen vizesi almanız gerekiyor. Salzburg uçak biletinizi en uygun fiyata bulmanız için tüm fiyat seçeneklerini saniyeler içerisinde karşınıza getiren oBilet, aynı zamanda sizin istediğiniz gün ve saate uygun olan tüm hava yolu firmalarının uçuş seferlerini aynı anda görmenizi sağlıyor.

Salzburg Hakkında Blog Yazıları

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Salzburg Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Salzburg Uçak Bileti Almak için Salzburg Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Salzburg Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Salzburg 658,61 TL
Antalya - Salzburg 666,55 TL
İzmir - Salzburg 690,61 TL
Kastamonu - Salzburg 847,24 TL
Ordu - Salzburg 890,29 TL
Bodrum - Salzburg 902,74 TL
Kayseri - Salzburg 960,76 TL
Paris - Salzburg 1.245,14 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar