Ucuz Estonya Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Estonya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Estonya Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 372
NÜFUS 1.316.000

Popüler Estonya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tartu Havalimanı
Kuressaare Havalimanı
Kardla Havalimanı
Tallinn Havalimanı

Estonya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuzey Avrupa'da bulunan Estonya bir Baltık Devleti’dir. Coğrafi komşuları batı- kuzey yönünde Finlandiya Körfezi, doğu yönünde Rusya Federasyonu ve güney yönünde ise Letonya’dır. Başkenti Tallinn olan ülkenin diğer önemli şehirleri Tartu, Narva, Parnu’dur. Estonya’nın resmi dili Estonca’dır ve aynı dil ailesinden gelen Fince ile çok benzerlik göstermektedir. Rusça ve İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır. Estonya para birimi olaraksa Euro’yu kullanmaktadır. Toplumun yüzde 75’inin herhangi bir dini inancı yoktur ve Avrupa Birliği içinde en yüksek ateizm oranına sahip ülke konumundadır. Kuzey enlemlerinde yer alan ülkede kış ayları oldukça uzun ve soğuk geçmektedir. İlkbahar ve sonbahar ayları ise yağışlı geçmektedir. Estonya parlamenter yapıya sahip temsili demokrasinin uygulandığı bir cumhuriyettir ve ülkede hükümetin başında başbakan bulunur. Bir Avrupa Birliği üyesi olarak Estonya dünyanın en büyük ekonomilerinin yer aldığı bir bölgede bulumaktadır. Tallinn Toompea Hill Bölgesi, Tallinn Alexander Nevsky Katedrali, Tallinn Parlamento Binası, Tallinn Eski Şehir Meydanı başkent Talinn’deki gezilecek önemli yerlerdir.

Estonya’nın başkenti Talin’de bulunan Lennart Meri Tallinn Havalimanı Estonya’nın en büyük havalimanıdır ve Estonya'nın ulusal havayolu firması olan Estonian Air'ın merkezidir. Ülemiste Gölü'nün doğusunda ve Talinn şehir merkezinden 4 km uzaklıkta bulunan Lennart Meri Tallinn Havalimanı’nın eski ismi Ülemiste Havalimanı'dır. Türk Hava Yolları ile 3 saat 30 dakika’da aktarmasız olarak sehayat edebileceğiniz Lennart Meri Tallinn Havalimanı’na yolcu taşıyan diğer firmalar ise Aeroflot Russian Havayolları, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Air France, Iran Air, Atlas Global şeklinde sayılabilir. Estonya’nın önemli şehirlerinden olan Tartu’ya Tartu Havalimanı üzerinden Air France, Iran Air, Lufthansa, Türk Hava Yolları firmaları ile seyahat edebilirsiniz. Estonya uçak biletleri ve Estonya havalimanları için oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Baltık Ülkesi Estonya’ya planladığınız yolculuklarda Estonya uçak biletinizi oBilet.com adresini kullanarak kolayla satın alabilirsiniz. Bütçenize ve seyahatinize en uygun Estonya uçak bileti için oBilet kullanışlı internet sayfası ve mobil uygulamasıyla yolculuklarınızı daha keyifli hale getirmektedir.

Estonya Hakkında Blog Yazıları

  • Dünyada Kış Aylarında Görülmesi Gereken Yerler

    En nostaljik mevsim, kış… Beyazlarla örtülü, kalın kazaklarımıza sığındığımız, battaniyeler arasında ufacık kaldığımız, sıcacık kahve fincanlarını eldiven saydığımız, ince belli bardakta içtiğimiz sıcak çayla ısındığımız, pastel renkleri bize sevdiren kış… Her mevsim gezmek güzeldir elbette ama bazı yerler var ki asıl kışın gezilmeli, hatta belki de sadece kışın gezilmeli! Hazırsanız başlayalım bakalım, beyazlar en çok

    Devamını Gör
  • Avrupa’daki En Güzel 29 Ada

    Avrupa, büyüklü, küçüklü, birbirinden güzel turistik adaya ev sahipliği yapan bir bölgede bulunuyor. Bembeyaz kumlu plajları, ferahlatıcı kokteylleri ve bol güneş ışığını hayal edenlerin ilk adreslerinden olan Avrupa adalarının çoğunun kendine özgü kültürü var ve dünyanın en muhteşem manzaralarından bazıları bu adalarda bulunuyor. Unutulmaz deneyimleri garanti eden Avrupa’nın en iyi adalarını sizler için listeledik: İçindekilerAvrupa’daki

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası