Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Estonya Uçak Bileti

1 Yolcu

Estonya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Estonya Hakkında

TELEFON KODU 372

NÜFUS1.316.000

PARA BİRİMİEUR

Popüler Estonya Havalimanları

Tartu Havalimanı
Kuressaare Havalimanı
Kardla Havalimanı
Tallinn Havalimanı

Estonya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuzey Avrupa'da bulunan Estonya bir Baltık Devleti’dir. Coğrafi komşuları batı- kuzey yönünde Finlandiya Körfezi, doğu yönünde Rusya Federasyonu ve güney yönünde ise Letonya’dır. Başkenti Tallinn olan ülkenin diğer önemli şehirleri Tartu, Narva, Parnu’dur. Estonya’nın resmi dili Estonca’dır ve aynı dil ailesinden gelen Fince ile çok benzerlik göstermektedir. Rusça ve İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır. Estonya para birimi olaraksa Euro’yu kullanmaktadır. Toplumun yüzde 75’inin herhangi bir dini inancı yoktur ve Avrupa Birliği içinde en yüksek ateizm oranına sahip ülke konumundadır. Kuzey enlemlerinde yer alan ülkede kış ayları oldukça uzun ve soğuk geçmektedir. İlkbahar ve sonbahar ayları ise yağışlı geçmektedir. Estonya parlamenter yapıya sahip temsili demokrasinin uygulandığı bir cumhuriyettir ve ülkede hükümetin başında başbakan bulunur. Bir Avrupa Birliği üyesi olarak Estonya dünyanın en büyük ekonomilerinin yer aldığı bir bölgede bulumaktadır. Tallinn Toompea Hill Bölgesi, Tallinn Alexander Nevsky Katedrali, Tallinn Parlamento Binası, Tallinn Eski Şehir Meydanı başkent Talinn’deki gezilecek önemli yerlerdir.

Estonya’nın başkenti Talin’de bulunan Lennart Meri Tallinn Havalimanı Estonya’nın en büyük havalimanıdır ve Estonya'nın ulusal havayolu firması olan Estonian Air'ın merkezidir. Ülemiste Gölü'nün doğusunda ve Talinn şehir merkezinden 4 km uzaklıkta bulunan Lennart Meri Tallinn Havalimanı’nın eski ismi Ülemiste Havalimanı'dır. Türk Hava Yolları ile 3 saat 30 dakika’da aktarmasız olarak sehayat edebileceğiniz Lennart Meri Tallinn Havalimanı’na yolcu taşıyan diğer firmalar ise Aeroflot Russian Havayolları, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Air France, Iran Air, Atlas Global şeklinde sayılabilir. Estonya’nın önemli şehirlerinden olan Tartu’ya Tartu Havalimanı üzerinden Air France, Iran Air, Lufthansa, Türk Hava Yolları firmaları ile seyahat edebilirsiniz. Estonya uçak biletleri ve Estonya havalimanları için oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Baltık Ülkesi Estonya’ya planladığınız yolculuklarda Estonya uçak biletinizi oBilet.com adresini kullanarak kolayla satın alabilirsiniz. Bütçenize ve seyahatinize en uygun Estonya uçak bileti için oBilet kullanışlı internet sayfası ve mobil uygulamasıyla yolculuklarınızı daha keyifli hale getirmektedir.

Estonya Hakkında Blog Yazıları

Estonya Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Estonya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Estonya Uçak Bileti Almak için Estonya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Estonya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Tallinn 1.000,60 TL
Berlin - Tallinn 1.136,04 TL
Malta Luqa - Tallinn 1.262,03 TL
Ankara - Tallinn 1.795,83 TL
Antalya - Tallinn 1.851,11 TL
Konya - Tallinn 1.856,20 TL
Kahramanmaraş - Tallinn 2.091,64 TL
New York - Tallinn 2.704,28 TL
Havana - Tallinn 5.447,46 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar