Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Doha Uçak Bileti

1 Yolcu

Doha Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Doha Hakkında

ÜLKE Katar

NÜFUS1.351.000

PARA BİRİMİQAR

HAVALİMANI SAYISI2

Doha Havalimanları

Doha Havalimanı
Al Udeid AB Havalimanı

Doha Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle, Doha uçak biletleri oBilet üzerinden kolaylıkla alınabilir. Basra Körfezi’nin kıyısında yer alan Doha Katar'ın başkenti, Katar'ın yedi belediyesinden birisi ve Katar’ın en büyük şehridir. Doha'nın nüfusu bir milyona yakındır ve Doha ülkenin ekonomik olarak da merkezidir. Doha monarşi ile yönetilmektedir. Ülkede 2000 yıllarında başlayan ve halen devam eden yoğun bir inşaat çalışması vardır. Şehrin büyük bir ticaret ve alışveriş merkezine dönüştürülmesi ve Ortadoğu'da Dubai ile yarışır bir şehir haline getirilmesi planlanmaktadır. Para birimi olarak Katar Riyali kullanılmaktadır ve şehirde konuşulan diller Arapça ve İngilizce’dir.

Ticari bir merkez olan ve dünyanın en zengin şehirlerinden birisi olan Doha’da eski tarihi Arap kültüründen ziyade gökdelenler, lüks restoranlar, lüks alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Ünlü mimar Leoh Ming Pei tarafından yapay bir ada üzerine 2008 yılında inşa edilmiş olan İslam Eserleri Müzesi Doha’nın en önemli yerlerindendir. Eski Arap kültürüne ait yapıların az bulunduğu şehirde gökdelenlerden sıkılanların uğrak mekanı ise en az 100 yıllık tarihe sahip olan Souq Waqif (Eski Pazar)’dır. Önceleri inci ticareti yapılmasına olanak sağlayan denizin üzerinde bugün 4 milyon metrekarelik ‘The Pearl’ yapay adası bulunmaktadır. The Pearl oldukça lüks apartmanları ve alışveriş merkezleri ile ülkeye oldukça yüklü bir gelir getirmektedir. 5 kilometre uzunluğundaki Corniche(Korniş) Doha’ya gelen herkesin gezip fotoğrafladığı sahildir. Hem genişliği hem de temizliği ile dikkatleri üzerine çeken İmam Muhammed bin Abdulvahap Cami de Doha’nın uğrak yerlerinden birisidir. Son zamanlarda gelişen West Bay Bölgesi ise Katar’ın en yüksek gökdelenlerinin bulunduğu bölgedir.

Doha Hamad Uluslararası Havalimanı şehrin havayolu trafiğinin merkez noktasıdır. Doha Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüs ve metro ile 15 dakika sürmektedir. Doha Hamad Uluslararası Havalimanı üzerinden Doha uçak bileti bulunan uçak bileti firmaları Türk Hava Yolları, Pegasus, Royal Jordanian, Qatar Airways, Azerbaijan Havayolları, Middle East Havayolları, Royal Air Maroc, Oman Air, Kuwait Airways, Lufthansa, British Airways, Air India Limited şeklindedir. Doha uçak bileti tarihleri,saatleri fiyatları için en oBilet’i ziyarete edebilirsiniz.

Zenginlikler ülkesi Doha’ya yapacağınız seyahatlerinizi oBilet üzerinden alacağınız Doha uçak bileti ile hem daha güvenilir hem de daha ekonomik hale getirebilirsiniz. oBilet.com adresinden veya oBilet mobil uygulamasından size en uygun Doha uçak biletini bulmak çok kolay! Pegasus ve Türk Havayolları başta olmak üzere onlarca firmanın biletini listeleyip uygun olanını seçebilirsiniz. oBilet’i ziyaret edin ve en ucuz Doha uçak biletini kolay satın alın! Her türlü konuda oBilet destek ekibine danışın.

Doha Hakkında Blog Yazıları

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Doha Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Doha Uçak Bileti Almak için Doha Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Doha Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Beyrut - Doha 714,74 TL
Hatay - Doha 747,00 TL
İstanbul - Doha 767,00 TL
Ankara - Doha 872,00 TL
Antalya - Doha 872,00 TL
Şanlıurfa - Doha 905,00 TL
Adana - Doha 907,00 TL
Gaziantep - Doha 930,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar