Ucuz Doha Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Doha Hakkında Bilgi

NÜFUS 1.351.000

Doha Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Doha Havalimanı
Al Udeid AB Havalimanı

Doha Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle, Doha uçak biletleri oBilet üzerinden kolaylıkla alınabilir. Basra Körfezi’nin kıyısında yer alan Doha Katar'ın başkenti, Katar'ın yedi belediyesinden birisi ve Katar’ın büyük şehridir. Doha'nın nüfusu bir milyona yakındır ve Doha ülkenin ekonomik olarak da merkezidir. Doha monarşi ile yönetilmektedir. Ülkede 2000 yıllarında başlayan ve halen devam eden yoğun bir inşaat çalışması vardır. Şehrin büyük bir ticaret ve alışveriş merkezine dönüştürülmesi ve Ortadoğu'da Dubai ile yarışır bir şehir haline getirilmesi planlanmaktadır. Para birimi olarak Katar Riyali kullanılmaktadır ve şehirde konuşulan diller Arapça ve İngilizce’dir.

Ticari bir merkez olan ve dünyanın zengin şehirlerinden birisi olan Doha’da eski tarihi Arap kültüründen ziyade gökdelenler, lüks restoranlar, lüks alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Ünlü mimar Leoh Ming Pei tarafından yapay bir ada üzerine 2008 yılında inşa edilmiş olan İslam Eserleri Müzesi Doha’nın önemli yerlerindendir. Eski Arap kültürüne ait yapıların az bulunduğu şehirde gökdelenlerden sıkılanların uğrak mekanı ise az 100 yıllık tarihe sahip olan Souq Waqif (Eski Pazar)’dır. Önceleri inci ticareti yapılmasına olanak sağlayan denizin üzerinde bugün 4 milyon metrekarelik ‘The Pearl’ yapay adası bulunmaktadır. The Pearl oldukça lüks apartmanları ve alışveriş merkezleri ile ülkeye oldukça yüklü bir gelir getirmektedir. 5 kilometre uzunluğundaki Corniche(Korniş) Doha’ya gelen herkesin gezip fotoğrafladığı sahildir. Hem genişliği hem de temizliği ile dikkatleri üzerine çeken İmam Muhammed bin Abdulvahap Cami de Doha’nın uğrak yerlerinden birisidir. Son zamanlarda gelişen West Bay Bölgesi ise Katar’ın yüksek gökdelenlerinin bulunduğu bölgedir.

Doha Hamad Uluslararası Havalimanı şehrin havayolu trafiğinin merkez noktasıdır. Doha Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüs ve metro ile 15 dakika sürmektedir. Doha Hamad Uluslararası Havalimanı üzerinden Doha uçak bileti bulunan uçak bileti firmaları Türk Hava Yolları, Pegasus, Royal Jordanian, Qatar Airways, Azerbaijan Havayolları, Middle East Havayolları, Royal Air Maroc, Oman Air, Kuwait Airways, Lufthansa, British Airways, Air India Limited şeklindedir. Doha uçak bileti tarihleri,saatleri fiyatları için oBilet’i ziyarete edebilirsiniz.

Zenginlikler ülkesi Doha’ya yapacağınız seyahatlerinizi oBilet üzerinden alacağınız Doha uçak bileti ile hem daha güvenilir hem de daha ekonomik hale getirebilirsiniz. oBilet.com adresinden veya oBilet mobil uygulamasından size uygun Doha uçak biletini bulmak çok kolay! Pegasus ve Türk Havayolları başta olmak üzere onlarca firmanın biletini listeleyip uygun olanını seçebilirsiniz. oBilet’i ziyaret edin ve ucuz Doha uçak biletini kolay satın alın! Her türlü konuda oBilet destek ekibine danışın.

Doha Hakkında Blog Yazıları

  • Dünyanın En Güzel 30 Müzesi

    Genelde yurt dışı seyahatlerimizde önce gitmek istediğimiz doğal güzelliklerin olduğu yerlere, en çok turist akınına uğrayan turistik ve tarihi yapılara, bütçemize göre yiyeceğimiz yemeklere öncelik vererek bir rota belirleriz, müzelere de vaktimiz kalırsa bir zaman sıkıştırması yoluyla gideriz. Ancak dünya üzerinde öyle müzeler var ki koskoca bir seyahati sırf kendisi için oluşturmaya adeta ant içmiş!

    Devamını Gör
  • Doha’da Gezilecek Yerler- Doha Seyahat Rehberi

    İran Körfezi’ne kıyısı olan Katar, 400.000 kişilik bir nüfusa sahip olan zengin bir Arap ülkesi. Başkent Doha, ülkenin aynı zamanda da en büyük şehri olarak dünyanın dört bir yanından turistleri ağırlıyor. Hem Arap yaşamını görmek, tarihi eserleri incelemek hem de birçok seçkin markadan alışveriş yapmak isteyenlerin akın ettiği Doha gezginlere farklı bir tatil tecrübesi vadediyor.

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası

flight