Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Terme Otobüs Bileti

O BİLETİ BUL

NÜFUS 71.910

YÜZ ÖLÇÜMÜ 548km2

İLSamsun

TELEFON KODU 0 362

PLAKA KODU 55

OTOGAR SAYISI 1

Terme seferleri En Çok Tercih Edilen 6 Firma

Terme Otogarları

Terme Otogarı 55600 Terme/Samsun

Terme Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Terme, Samsun’un kendine has güzelliğe sahip olan ilçelerinden bir tanesidir. Karadeniz’in güzel havasıyla misafirlerini ağırlayan küçük bir sahil ilçesidir. Obilet.com üzerinden Terme otobüs bileti satın alarak burayı gezebilirsiniz.

Terme otobüs seferleri çoğunlukla yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Firmaların arasında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak Terme otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Terme’de nereler gezilir?

Terme turistik açıdan çok ziyaretçi alan bir yer olmasa da, özel yer ve yapılara sahiptir. En önemli yeri, antik kent olan Gölyazı-Amazon Şehri’dir.

Pazar Camisi, Avcı Sultan Mehmet Camisi, Yukarı Söğütlü Camisi ve Cüneyd-i Bağdati Türbesi dini ve tarihi açıdan mutlaka ziyaret edilmesi gereken yapılardır.

Leziz yemeklerle doğanın güzelliğinin birleştiği Ulusoy Terme Amazon Tesisleri, birbirinden farklı balıkların evi olan Simenit Gölü ve “Yaban Hayatı Koruma Sahası” olarak kabul edilen Göller Bölgesi’ne mutlaka gidip doğanın keyfini sürmelisiniz.

Denize girmek isterseniz, Kumcağız ve Çoban Yatağı plajlarından girebilirsiniz. Miliç Çamlığı da denize girebileceğiniz özel alanlardandır.

Terme’de ne yenir?

Klasik Karadeniz mutfağı olan Terme’de pide yemeden dönmeyin. Keşkek, mısır çorbası, hamsili pilav ve lepsi de yemeniz gereken yöresel lezzetlerdir. Yazın giderseniz cevizli dondurmayı denemeden dönmeyin.

Terme’de nerede kalınır?

Terme küçük bir yer olduğundan konaklama imkanları da kısıtlıdır. Şehir merkezinde bulunan birkaç otel ya da öğretmenevini tercih edebilirsiniz.

Terme, ufacık alana sığdırdığı büyük güzelliklerle sevilen bir yerdir. Obilet.com üzerinden biletinizi alıp yola çıkabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Terme Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Terme Otobüs Bileti Almak için Terme Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Terme Otobüs Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
İstanbul - Terme 60,00 TL
Ankara - Terme 40,00 TL
Erzurum - Terme 55,00 TL
Bursa - Terme 60,00 TL
Kastamonu - Terme 40,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar
;