Ordu Otobüs Bileti

Ordu Hakkında Bilgi

NÜFUS 731.452
YÜZ ÖLÇÜMÜ 5.952 km²
TELEFON KODU 0 452
PLAKA KODU 52
OTOGAR SAYISI 2

Ordu Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ordu, kültür ve gelenekler açısından Karadeniz’in diğer şehirlerinden daha farklıdır. Biraz daha modern çizgiye sahiptir denilebilir. Ordu’ya gittiğiniz anda bunu daha iyi anlayabilirsiniz; tabi diğer şehirleri de gördüyseniz… Görmek için de obilet.com üzerinden Ordu otobüs bileti alıp gidebilirsiniz.

Ordu otobüs seferleri düzenleyen firmaların hepsine obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Bütün firmaları inceleyip karşılaştırmalar yaparak, en beğendiğiniz firmadan Ordu otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz. Bu kadar hızlı alışverişin ardından, aynı hızla şehir hakkında bilgiler de toplayabilirsiniz.

Ordu’da nereler gezilir?

Ordu’ya gidince ilk yapacağınız iş, Boztepe’ye çıkıp şehir manzarasına karışı çay içmek olmalıdır. Yemek yiyebileceğiniz mekanlar da bulunmaktadır. Eğer doğa sporları ile ilgileniyorsanız, burada yamaç paraşütü de yapabilirsiniz.

Ordu’nun Perşembe ilçesinde yer alan Yason Burnu’nu görmelisiniz. Burada yer alan Yason Kilisesi’ni de ziyaret etmelisiniz. Burası hem doğası ile sizi etkileyen hem de su sporları sevenler için ideal bir bölgedir.

Fatsa’da bulunan Bolaman Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu kalenin yapısı bozulmuş ve konak inşa edilmiştir.

Fatsa yakınlarında bulunan Gaga Gölü’ne gidip kendinizi doğanın kollarına bırakabilirsiniz. Burası özellikle kuş gözlemcileri için cennet gibi bir yerdir.

Kentsel SİT alanı içerisinde bulunan Taşbaşı Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Taşbaşı mahallesi içerisinde keyifli bir gezinti yapabilirsiniz.

Ordu’nun meşhur ilçesi Ünye’de bulunan Ünye Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. İçerisinde bulunan kral mezarlarını, kuyuları görebilirsiniz.

Ordu’nun da tıpkı diğer Karadeniz şehirleri gibi yaylaları bulunmaktadır. Çambaşı, Yeşilce ve Topçam, Perşembe ve Keyfalan yaylalarına çıkıp doğal güzelliklerini keşfetmelisiniz.

Ordu’da deniz, güneş, kum üçlüsünün de tadını çıkarabilirsiniz. Bunun için şehrin plajlarını tercih edebilirsiniz. Küçük Ev, Aktaş, Mavi Dünya ve Akyazı plajlarına gidebilirsiniz.

Ordu’da ne yenir?

Balık ızgaralar, buğulamalar, çorba ve hamsi köftesi gibi balığa dair ne varsa burada tadabilirsiniz.

Sakarca, mellocan, galdirik, mısır ekmeği, malahto, pancar çorbası, Gürcü kavurması, pancar sarması, turşu kavurması, hamsili içli tava, muhlama gibi yöresel lezzetlerinden yemelisiniz.

Ordu’da nerede kalınır?

Ordu’nun merkezinde butik otellerden beş yıldızlı otellere kadar uzanan geniş konaklama seçenekleri mevcuttur.

Fatsa, Ünye gibi ilçelerinde de küçük oteller bulabilirsiniz.

Ordu’ya gidin; derelerinde yüzün, yemeklerinden tadın, tarihini ve dokusunu yakından görün. Vakit kaybetmeden obilet.com ile Ordu otobüs bileti alabilirsiniz.

Ordu Otogarları

Ordu Otogarı +904522250139 Karşıyaka, Çiftlik Cd., 52200 Altınordu/Ordu

Ordu Otelleri

bus