Bilecik Otobüs Bileti

Bilecik Hakkında Bilgi

NÜFUS 208.888
YÜZ ÖLÇÜMÜ 4.306 km²
TELEFON KODU 0 228
PLAKA KODU 11
OTOGAR SAYISI 1

Bilecik Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Bilecik, doğası ile ön plana çıkan şehirlerden biridir. Az nüfuslu, sakin, doğal ve güzel bir şehirdir. Yeni kültürler keşfetmeyi ve sakin bir tatil geçirmeyi seviyorsanız, rotanızı Bilecik’e çevirmeniz doğru bir tercih olacaktır. Bilecik otobüs biletinizi obilet.com üzerinden alıp yola çıkabilirsiniz.

Bilecik otobüs seferleri yapan seyahat firmalarının sayısı çok değildir. Ama siz bu firmalar arasından uygun ve rahat olanını seçme kısmını obilet.com üzerinden halledebilirsiniz. Tüm firmaları kıyaslayarak kendiniz için doğru olan firmadan Bilecik otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bilecik’te nereler gezilir?

Doğal güzellikleri ile meşhur olduğunu belirtmiştik. Bu yüzden, özellikle kış turizmi açısından önem taşıyan Kömürsu Yaylası’na gidebilirsiniz.

Çiçekli Yaylası, Sofular Yaylası ve Uzunçam Yaylası da doğanın ortasında huzur bulacağınız yerlerdir.

Çeşitli mesire alanları ve gölet çevrelerinde de piknik ya da yürüyüş yaparak vakit geçirebilirsiniz. Pelitözü Göleti, Küçükelmalı Gölet Çevresi, Bozcaarmut Gölet Çevresi, Türbin Mesire Yeri, Kınık Şelalesi, Dodurga Barajı ve Yukarı Çaylı Şelalesi bunların popüler ve güzel olanlarıdır.

Atatürk Köşkü, Metristepe Anıtı, Türk Büyükleri Platformu, Saat Kulesi, Belekoma Kalesi, Mehmet Paşa Kervansarayı, Taşhan, Şeyh Edebalı Türbesi, Ertuğrul Gazi Türbesi gibi tarihi açıdan önem taşıyan yapıları da görebilirsiniz.

Şifa bulmak ve arınmak için şehrin kaplıcalarını tercih edebilirsiniz. Osmaneli Selçik İçmeleri ve Söğüt Çaltı Kaplıcası gidebileceğiniz termal alanlardır.

Doğa sporlarını seviyorsanız, Yenipazar’a gidip kanyoning yapabilirsiniz.

Bilecik’te ne yenir?

Et ve hamur işi ağırlıklı olan Bilecik mutfağında oldukça lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

Keklik kebabı, saçta yufka böreği, kuru fasulye, kuskus pilavı, keşkek, ovmaç çorbası, büzme, nohutlu ve tavuklu mantı, su böreği, samsı, piruhi, pancar pekmezi, sac kebabı ve kavurma gibi yemeklerinden yiyebilirsiniz.

Tatlı olarak ise; köpük helvası, kıtırcı helvası, karacağlu helvası, cevizli üzüm sucuğu yiyebilirsiniz.

Bilecik’te nerede kalınır?

Kaplıcalara gitmekten yana bir tercih kullanırsanız, orada bulunan termal otellerde konaklayabilirsiniz.

Bazı yaylalarında bulunan kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz.

Şehir merkezinde de büyük ve küçük ölçekli pek çok otel seçeneği bulunmaktadır.

Yaylaları ve yemekleri ile kendine has bir güzelliğe sahip olan bu şehre gitmek için obilet.com üzerinden Bilecik otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bilecik Hakkında Blog Yazıları

  • Bilecik’te Gezilecek Yerler

    Ülkemizin Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara Bölümü’nde yer alan Bilecik, hem doğal güzellikleri hem de kültürel hazinesiyle ilgi çeken bir ilimiz. Tarihinin M.Ö. 3 bin yılına kadar uzandığı düşünülen bu güzel şehrimiz yıllar içinde birçok devlete ev sahipliği yapmış. Bizans, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde çok önemli bir kent olan Bilecik, Kurtuluş Savaşı zamanında da TBMM hükümeti

    Devamını Gör

Bilecik Otogarları

Bilecik Otogarı Ertuğrulgazi Mh. Atatürk Bulvarı Bıçkıcı Sok. Bilecik

Bilecik Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Bilecik Otelleri

bus