Bilecik Otelleri

Bilecik Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Bursa Yenişehir Havalimanı
En Yakın
Otogar
Bilecik Otogarı
Otel
Sayısı
24
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
2.377 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
498 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
8,3/ 10

Bilecik Otel Bölgeleri

Bilecik Hakkında

Bilecik Otelleri

Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda kalan Bilecik ili Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana il olarak kabul ediliyor. Yüzölçümü 4,307 km2 olan bu güzel il Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu topraklar olarak biliniyor. Her yıl yapılan Ertuğrul Gazi’yi anma şenliklerinin Söğüt ilçesinde yapılıyor. Sizler de bu rengarenk ortamda yerinizi alabilir Bilecik hakkındadaha fazla şey öğrenebilirsiniz. Bölgeye ulaşımın pek çok yolu bulunuyor. Bilecik’te bir havalimanı bulunmuyor ancak Bursa uçak bileti alarak Yenişehir Havalimanı’na ulaşım sağlanabiliyor. Aynı zamanda Bilecik otobüs bileti seçeneklerini değerlendirerek de pek çok farklı seferle Bilecik’e gelmek mümkün oluyor.

Buraya geldiğiniz zaman Şeyh Edebalı Türbesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Bu türbe sadece ünlü bir islam aliminin türbesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın izlerini de taşıyor. Ormanları ve bitki örtüsü bakımından oldukça zengin bir yer. Burada harika doğa yürüyüşleri yapabilir, piknik alanlarından faydalanabilir, bol bol doğa fotoğrafları çekebilir ve bunun gibi birçok aktiviteden faydalanabilirsiniz. Çavuşköy Göleti, Kınık Şelalesi gibi doğal güzellikler ise görsel bir ziyafet sunuyor. Doğal parklar, oteller, gece hayatı, ailecek vakit geçirebileceğiniz diğer aktiviteler de mevcut.

Bu şehirde yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. İster tarihin büyülü sokaklarında zaman yolculuğu yapabilir ve tarihi bilginizi arttırabilirsiniz, isterseniz rafting yapıp eğlenceye ve adrenaline doyabilir ya da yemyeşil doğanın içerisinde bir yanınızda ağaçlar bir yanınızda göller, kuş sesleri ile huzurlu doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Doğal parkları ve kamp alanlarında keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Bilecik her anlamda aradığınızı bulabileceğiniz bir şehir. Eğer sizler de bu güzellikleri görmek istiyorsanız Bilecik otellerisizleri ağırlamak için hazır.

Bilecik’te Gezilecek Yerler

Doğal ve tarihi güzellikleri ile gelenleri kendine hayran bırakan Bilecik gezilecek yerler bakımından oldukça zengin. İşte Bilecik’te gezilmesi gereken yerler:

 • Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı: 3 kilometre uzunluğundaki kanyon yer yer 300-600 metre yüksekliğindeki duvarları ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Hem doğal güzellikleri hem de ihtişamı ile mutlaka görülmesi gereken bir yer. Birçok canlıya ev sahipliği yapan kanyon, doğa ve hayvan fotoğrafçılarının uğrak mekanları arasında yer alıyor. Dilediğiniz kadar fotoğraf çekebilir, kaya ve dağ tırmanışları yapabilirsiniz.
 • Bozcaarmut Göleti: Çam ağaçlarının yalnız bırakmadığı gölet durgun ve tertemiz suyu, eşsiz havası ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Kamp yapmak için doğru yer. Ziyaretçilerine bol temiz hava ve bol huzur sunuyor.
 • Bilecik Saat Kulesi: Bu tarihi saat kulesi Bilecik merkezdeki Belediye sarayının bahçesini süslüyor. Tarihi saat kulesi Ertuğrul Mutasarrıfı Musa Kasım Bey tarafından şehre kazandırılmış bulunuyor. 16 metre yüksekliğindeki kule yukarıdan aşağıya doğru genişliyor ve dört kattan oluşuyor. Osmanlı’dan kalma bu nadide yapı hala günümüzde de ihtişamını korumayı başarmış görünüyor. Saat kulesi etrafında şehir hakkında tarihi bilgi veren yazılar mevcut.
 • Kaymakam Çeşmesi: Çelebi Sultan Mehmed camii önünde inşa edilmiş Kaymakam Çeşmesi, 1919 yılında dönem kaymakamlarından Sait Bey tarafından yaptırılmış bulunuyor. Çeşmenin en ilginç özelliklerinden biri ise her duvarında bir kitabe bulunuyor olması. Kütahya çinileri ve mermerden yapılan bu çeşme hala konukların buz gibi akan suyu ile serinletmekte ve aktif durumda.

Sizler de bu müthiş eserleri görmek istiyorsanız size en uygun Bilecik otellerinden yerinizi ayırabilirsiniz. Aracınız yoksa Bilecik araç kiralama imkanlarından yararlanarak bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerini konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Bilecik Tarihi Yapıları

Tarihi M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanan Bilecik günümüze ulaşana kadar Osmanlı, Bizans ve Roma başta olmak üzere birçok devlete ev sahipliği yapıyor. Bundan dolayı günümüze kadar bozulmadan ulaşan birçok tarihi yapı bulunduruyor. Bu tarihi yapılar şöyle sıralanıyor.

 • Atatürk Köşkü: İbrahim Çolak tarafından inşa edilen bu köşk, Atatürk’ün Bilecik’e geldiği zaman kaldığı köşk olarak ünleniyor. Köşkün arazisinde bulunan kocaman korusuyla gelenleri kendine hayran bırakan Atatürk Köşkü, Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yer alıyor.
 • Rüştiye Mektebi: 1905 yılında I. Abdülhamid tarafından inşa ediliyor. Zamanında ortaokul olarak hizmete sunulan bu bina günümüzde 2005 yılından itibaren belediyenin kullanımına tahsis ediliyor.
 • Metristepe Zafer Anıtı: Eskişehir-Bozüyük yolu üzerinde bulunan bu anıt, İnönü Savaşları’nda kaybedilen şehitlerimizin anılması amacıyla hizmet veriyor.
 • Belekome Kalesi: Tarihi 3000 yıl öncesine kadar uzanan Belekome Kalesi, Doğu Roma İmparatorluğu tarafından inşa ediliyor. İnşa edildikten sonra da birçok devletin yaşadığı döneme şahitlik ediyor.
 • Hagios Georgios Rum Ortodoks Kilisesi: 19. yüzyılın son dönemlerinde Osmaneli ilçesinde inşa ediliyor. Aya Yorgi Kilisesi olarak da adlandırılan bu kilise zamanında bir Macar mühendis tarafından yapılıyor.
 • Kumral Abdal Türbesi: Bu türbede, Ertuğrul Gazi’nin sancaktarlığını yapmış olan Derviş Kumral Abdal’ın mezarı bulunuyor. Müslümanlığın yayılmasında oldukça büyük bir rolü olan Kumral Abdal’ın türbesi her sene birçok turist tarafından ziyaret ediliyor.
 • Bilecik Müzesi: Jandarma olarak 1974 yılında inşa edilen bu müze, 2007 yılından itibaren müze olarak ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor.

Bilecik’te Ne Yenir?

Her bölgenin olduğu gibi Bilecik bölgesinin de kendine has ve yöresel lezzetleri mevcut. Eğer sizler de bu güzel toprakları ziyaret etmek istiyor iseniz geldiğinizde birazdan sayacağımız lezzetleri muhakkak tatmanızı öneririz.

 • Bildiğiniz köftelerin yanına bir yenisini daha ekleyin. Bilecik’e özgü parmak köftesi bulgur ve irmiğin şahane uyumundan elde edilen bu lezzet baharatları katıldıktan sonra kızartılarak hazırlanıyor, pratik ve lezzetli.
 • Ve diğer bir lezzetli yemek bıldırcın kebabı. Tütsülenmiş bıldırcın etinden hazırlanan bu yemek yerel halk tarafından özel misafirler için hazırlanıyor. Bıldırcın etini sarımsak, karabiber ve tuz ile terbiye ettikten sonra soğan ilave ederek pişiriyorlar.
 • Ovmaç çorbası çoğu yerde yapılıyor. Bilecik’teki bu çorbanın farklı birkaç özelliği bulunuyor. İçerisinde farklı olarak kıyma, soğan ve domates bulunuyor. Eğer siz de bu lezzetleri tatmak ve Bilecik’te tatil yapmak istiyorsanız Bilecik otellerinden yerinizi ayırtın.

Bilecik Konaklama Seçenekleri

Bilecik ili Marmara, Ege ve İç Anadolu Bölgesi olmak üzere 3 bölgenin ortak lokasyonunda bulunması itibariyle her yıl çok fazla ziyaretçi ağırlıyor. Bilecik, hem merkezde hem de ilçelerinde birçok farklı otel konseptleri bulunduruyor. Bilecik otelkonseptleri lüks, apart, termal ve butik olmak üzere çeşitlilik gösteriyor. Bilecik bölgesinde bulunan oteller, yıldız sayılarına göre sundukları hizmetlerin kalitesi de değişiklik gösteriyor.

5 yıldızlı lüks otellerin çoğunda her şey dahil paketlerde sunulan hizmetler bulunuyor. Bu hizmetler içinde; oda kahvaltısı, sıcak su, internet erişimi, oda servisi, akşam yemeği, temizlik ve havlu malzemeleri gibi imkanlar yer alıyor.

Bilecik yaz ve kış turizmine uygun olan bir şehir. Bilecik termal otelleri, termal ve kapalı havuzları ile misafirlerine konforlu konaklama alanları yaratıyor. Termal otellerinde bulunan sıcak havuzlar; belirli yüksek sıcaklıkta ve mineralli sular olması sebebiyle sağlığa oldukça faydalı olarak biliniyor. Yüksek yıldıza sahip termal otellerde sunulan hizmetler arasında; spor tesisleri, sauna, jakuzili ve suit odalar, hamamlar ve çalışanlar için toplantı odaları bulunuyor. Böylelikle iş seyahatleri için gelen misafirler de bu tesislerde hem üzerindeki yorgunluktan arınıyor hem de işlerini aksatmamış oluyor. Bu seçeneklerin yanı sıra şehir merkezine yakın konumlarda yer alan Bilecik apart oteller, tarihi yapılara ve doğal güzelliklere ulaşım açısından kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda merkezde bulunan kafe, restoran, bar ve alışveriş mağazaları gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlara yakın olması sebebiyle tercih edebileceğiniz seçenekler arasında bulunuyor.

Bilecik Otel Fiyatları

Bilecik otelleri ve fiyatlarıbazı faktörlere bağlı değişiklik gösteriyor. Otellerin yıldız sayıları, sergiledikleri tutum ve hizmetlerin kalitesi, bulundukları konum ve sağladıkları olanaklara göre Bilecik otelleri fiyatlarıaçısından değişiklik gösteriyor.

Bilecik’te her şey dahil otellerde sunulan imkanların hepsi fiyatlara dahil edilirken, butik veya apart konseptli konaklama türlerinde ekstra ücretler talep edilebiliyor. Bilecik ucuz oteller olarak aradığınızda karşınıza apartlar ve butik otel konaklama türleri çıkıyor. Bu tür konaklama konseptleri, ultra lüks ve yıldızı yüksek otel seçeneklerine göre bütçeye uygun imkanlar sunabiliyor.

Bilecik’e gidenler genellikle tarihi ve kültür turizmi yapmak amacıyla geldikleri için, seçtikleri otellerin konumunu buna göre tercih ediyorlar. Şehir içinde ve toplu ulaşım araçlarına yakın olan Söğüt otelleri daha çok tercih edildiği için fiyatlar, uzak konumlardakilere göre farklılık gösteriyor.

Otel seçiminde lokasyonun önemi açısından havaalanına uzaklık ise sağlanması istenen kriterler arasında yer alıyor. Özellikle şehir dışı ve yurt dışından gelen turistler için havaalanına yakın olan otel seçenekleri daha popüler oluyor. Böylelikle bu konumda yer alan otellerin fiyatları diğerlerine göre daha farklı olabiliyor. Bilecik’in merkezden uzak doğa alanlarına yakın bölgede bulunan butik konseptli otellerin fiyatlarına kahvaltı ve konaklama ücretleri dahil edilirken, akşam yemekleri ve diğer hizmetler dahil edilmiyor.

Bilecik otel fiyatları ucuza hizmet sunan konseptler olarak apart ve butik otellerde kahvaltı hizmeti yer alıyorsa akşam yemeği fiyata dahil edilmiyor. Son olarak, bazı yüksek yıldızlı otel konseptlerinde gezi turları gibi aktiviteler gerçekleştiriliyor. Bu hizmetler de ekstra ücretlere tabi tutuluyor.

Bilecik Otobüsle Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel