İzmit Otobüs Bileti

İzmit Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 262
OTOGAR SAYISI 6

İzmit Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kocaeli ve İzmit; ikisi tek bir şehir kabul edilen bu bölge Marmara’nın sanayi merkezlerindendir. Fabrikaları, sanayi kuruluşları ile bilinen bu bölge aslında pek çok doğal güzelliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Hemen hemen tüm otobüs firmalarının Kocaeli (İzmit) otobüs seferleri mevcuttur.

İstanbul’a yakın olmasının yanı sıra, aslında İç Anadolu bölgesi ve Batı Karadeniz’den gelirken de bağlantı noktası olarak görülmektedir. İstanbul’da yaşıyorsanız, şehirden uzaklaşıp keyifli zaman geçirmek istediğinizde, Kocaeli sizin için doğru bir tercih olacaktır. Pek çok firmanın buraya otobüs seferleri bulunmaktadır. İstediğiniz firmadan Kocaeli otobüs bileti alarak 2-3 saatlik bir yolculuk sonunda şehre varabilirsiniz.

Kocaeli’nde nereler gezilir?

Küçük sahili ve sakinliğiyle sizi büyüleyecek olan Kerpe görülmeye değerdir. Sahilden yukarılara çıktığınızda Kartal yaylalarını göreceksiniz; oraya mutlaka çıkmalısınız. Babadağı’na da tırmanıp güzel manzaranın tadını çıkarmalısınız.

Kaiser Wilhelm Köşkü, İzmit Atatürk Müzesi, Ballıkayalar tabiat parkı, Darıca hayvanat bahçesi, Eskihisar kalesi, Tahtalı göleti, Saatçi Ali Efendi konağı ve Evliya Çelebi köyü gibi tarihi ve doğal güzelliklerini görmelisiniz.

Kerpe’nin yanı sıra, manzarası ve huzuru ile meşhur olan Maşukiye, Kefken ve Kandıra gibi ilçelerini de mutlaka ama mutlaka ziyaret etmelisiniz. Eğer şehirden kaçmak için iki gününüz varsa, bu bölgelere gelip sakin ve huzurlu bir kaçamak yapmış olabilirsiniz.

Kışı tatili sevenlerdenseniz, mevsiminde Kartepe’ye gelip kayak yapabilir; karın tadını çıkarabilirsiniz. İstanbul’da oturan kayak tutkunları için en ideal yer Kartepe’dir. Çok kısa sürede, kolay ulaşımla gidilebilecek, şehrin yanıbaşından bize göz kırpan bir kayak merkezidir.

Kocaeli’nde nerede kalınır?

Kartepe’de kalacaksanız farklı imkanlara sahip pek çok otel bulabilirsiniz.

Şehir merkezinde kalacaksanız, büyük ve küçük çaplı oteller bulmanız mümkündür.

Kerpe, Maşukiye ve Kefken bölgelerine gidecekseniz apart daireler, butik oteller ya da kamp alanlarında konaklayabilirsiniz.

Kocaeli’nde ne yenir?

Merkezde alabalık, kebap ve pide restoranları bulabilirsiniz.

İzmit pişmaniyesinin ne kadar meşhur olduğunu da bilmeyen yoktur sanırım. Mutlaka tadın ve dönerken sevdiklerinize de hediye olarak getirin.

Kocaeli otobüs seferleri ve Kocaeli otobüs bileti hakkında obilet.com üzerinden bilgi alabilirsiniz. Obilet.com size tüm otobüs firmalarının sefer saatlerini, bilet fiyatlarını ve güzergahlarını gösterecektir. Böylelikle siz, tek bir panel üzerinden bilgi edinip aralarında kıyaslama yaparak yolculuk planınızı hazırlayabilirsiniz. Böylelikle tatilin en önemli kısmını hızlı bir şekilde halledip Kocaeli otobüs biletinizi satın almış olacaksınız ve geriye sadece bavulunuzu hazırlamak kalacak.

İzmit Hakkında Blog Yazıları

  • Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Ulaşım Rehberi

    Son yıllarda inanılmaz bir gelişme kaydeden Kocaeli, şehir içi ulaşımın büyük bir kısmı belediye otobüsleri, minibüs ve halk otobüsleri ile sağlanıyor. Ayrıca son yıllarda şehir içi ulaşımı büyük ölçüde rahatlatan tramvay hattı da 2017 senesinden bu yana ulaşım hizmeti veriyor. Tramvay ve belediye otobüslerinin güncel sefer saatleri ve bilet tarifeleri hakkında bilgi almak için tek

    Devamını Gör
  • Maşukiye Seyahat Rehberi

    Sokakları çiçek adı olan naif Maşukiye’nin o romantik dokusuna bakınca sadece bir köy olduğuna inanamıyor insan. Alelade bir romanın en masum, en nadide karakteri adeta. Aşk soluyan bir yer, böylesine hassas bir ruha sahip olabilir anca. Yaprakları bir şarkı tutturur, rüzgârı dans ederken bunun adına köy denebilir mi hiç? Bundan olsa olsa Maşukiye olur. Çocukken

    Devamını Gör

İzmit Otogarları

İzmit Otogarı +902623350875 Yahyakaptan, 41000 İzmit/Kocaeli
Kocaeli Otogarı +902623350875 Yahyakaptan, 41000 İzmit/Kocaeli

İzmit Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

İzmit Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

İzmit Otelleri

bus