Kasr-ı Nehroz

({count} comment)
Isiklar Mahallesi, 219 Sokak 14, Midyat 47510, Mardin - Midyat, Mardin

About

Mardin’in Midyat ilçesinde yer alan Kasr-ı Nehroz konuklarını Mezopotamya’nın asırları aşan konukseverliği ile kucaklıyor. Tesis tam olarak Nehrozlar mevkiinde bulunuyor.

Kasr- Nehroz Otel 2 blokta yer alan toplam 29 odaya sahip. Odalar standart, single, double, triple ve aile odası şeklinde kategorize edilmiş. Konukların her türlü ihtiyacı için oda servisi 24 saat boyunca hizmet veriyor. Tüm odalarda çevreci enerji kontrollü kart sistemi, plazma televizyon, split klima, emanet kasası, saç kurutma makinesi ve minibar gibi standart ekipmanlar mevcut. Ayrıca tüm konuklar odalarından tesisin Wi-Fi ağına ücretsiz olarak erişim sağlayabiliyorlar.

Kasr-ı Nehroz Otel’de sabah kahvaltıları konaklama ücreti dahilinde her sabah 07.30 ile 10.30 arasında sunuluyor. Tesisin 200 kişilik kapasiteye sahip ana restoranı hava koşulları elverdiği müddetçe avluya açılıyor. Güneydoğu Anadolu yöresinin birbirinden muhteşem lezzetlerinin sunulduğu bu restoranda haftanın 3 günü canlı müzik şöleni de veriliyor. Restoranın menüsünde gerçek Süryani şarapları da bulunuyor.

Otel Kasr-ı Nehroz tüm konukların ortak kullanımına açık bir kütüphaneye, bir konferans salonuna, toplantı odasına, nargile kafeye ve bir de dinlenme odasına sahip.

Kasr-ı Nehroz Otel’de resepsiyon 24 saat boyunca hizmet veriyor. Otelin resepsiyonunda konsiyerj hizmeti, emanet kasası ve bagaj muhafazası gibi servisler mevcut. Tesise özel araçları ile gelen misafirler otelin kendisine ait otoparkını ücretsiz olarak kullanabiliyorlar. Dileyen misafirler için havaalanına transfer hizmeti de sağlanıyor.

Kasr-ı Nehroz Otel’in bulunduğu Midyat binlerce senedir hem dinlerin hem de dillerin birleşme noktası olagelmiş bir merkez. Asırları deviren bu tarihi dolayısıyla kentte görülmeye değer birçok tarihi mekan da bulunuyor. Kendisi de tarihi bir yapı olan tesisin çevresinde Mor Abraham Manastırı, Mor Barsavmo Kilisesi ve Mor Aksonaya Kilisesi gibi tarihi yapılar bulunuyor. Otel, Mardin Havalimanı’na ise yaklaşık 75 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Tesiste check-in işlemleri saat 14.00’dan sonra, check-out işlemleri ise saat 12.00’dan önce gerçekleştiriliyor. Otelde evcil hayvanlara müsaade edilmiyor.

Facility Features

Air Conditioning
Baby Friendly
Garage
Library
Conference Room
Room Service

TRP

TRP

Deluxe Family Suit

Deluxe Family Suit

Standart Room

Standart Room

Twin Economy Room

Twin Economy Room

Standart Oda, Üçlü Yatak

Standart Oda, Üçlü Yatak

Triple Room, Triple Bed

Triple Room, Triple Bed

Dublex Oda

Dublex Oda

Aile Odası - Iki Odalı

Aile Odası - Iki Odalı

Standard Room

Standard Room

Duplex Room

Duplex Room

Family Room - Two Bedroom

Family Room - Two Bedroom

Dublex Room

Dublex Room

Frequently Asked Questions

hotel