Cheap Flights to Uzbekistan

Airline Companies Flying to Uzbekistan

Information About Uzbekistan

PHONE CODE 0 988
POPULATION 31,850,000

Popular Airports in Uzbekistan

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Nukus Airport 0 km Taxi, Bus
Bukhara Airport 0 km Taxi, Bus
Tashkent International Airport
Namangan Airport 0 km Taxi, Bus
Fergana Airport 0 km Taxi, Bus
Samarkand Airport 0 km Taxi, Bus
Andizhan Airport 0 km Taxi, Bus
Urgench Airport 0 km Taxi, Bus
Karshi Khanabad Airport 0 km Taxi, Bus
Termez Airport 0 km Taxi, Bus
Navoi Airport 0 km Taxi, Bus
Sugraly Airport 0 km Taxi, Bus

What You Need to Know About Uzbekistan

Özbekistan Cumhuriyeti, Orta Asya'nın orta kesiminde Amudarya ve Syrdarya olmak üzere iki nehir arasında yer alıyor. Turan Ovası ülkenin kuzeybatısında uzanıyor ve Tien-Shan ve Pamir-Alay dağ sırtları bölgenin güneydoğusunda bulunuyor. Kızıl Kum Çölü ise ülkenin kuzey kesiminde konumlanıyor. Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan ve Afganistan ile sınırlarını paylaşıyor. Özbekistan’ın nüfus bakımından yoğun ve turistik kentlerinden bazıları, başkent Taşkent, Nukus, Hive, Karşı, Şehr-i Sebz, Nevai, Gülistan, Nürata, Kattakurgan, Kağan, Yeniyol, Moynak, Dörtgöl, Ürgüt, Beruni ve Konurat. Özbekistan iklimi son derece kıtasal ve yılın büyük bir bölümü güneşli geçiyor. Yaz ayları oldukça sıcak ve kuru. Sonbahar ise nispeten daha serin ve lezzetli meyve ve sebzelerin pazarda bol miktarda olduğu mevsimdir. 4000'den fazla tarihi mimari eser ve alan, yaklaşık 500 seyahat şirketi ve 24 ülkede dünya çapında ünlü kuruluşlar, 4 ve 5 yıldızlı uluslararası zincir oteller ve dahası ile Özbekistan, capcanlı bir turizm ülkesi. Özbekistan, kültür turizmi, eko turizm, doğa ve macera turizmine ilgi duyan herkesi cezbediyor. 68 müze, dünyaca tanınmış sanatçı ve zanaatkarlar, el sanatları dükkanları, halk dansları ve müzik toplulukları, ipek ve pamuk moda tasarımcıları, bilgili şehir rehberleri ile Özbekistan’a ilk görüşte hayran olacaksınız. Özbekistan, Doğu'nun parlak ve orijinal kültürlerinden birine sahip bir ülke. Ulusal müzik, dans ve diğer sanatlar, leziz yemekler ve tekstil ürünleri gerçekten de benzersiz. Özbek ulusal müziği çeşitli konular ve türler olarak gruplandırılıyor. Özbekistan’ın mutlaka görülmeye değer yerleri, Registan, Shah-i Zinda, Po-i-Kalyan, Samanid, Nukus Sanat Müzesi, Bibi Hanım Camii, Taşkent Botanik Bahçesi, Timur Müzesi, Uluğ Bey Medresesi, Itchan Kala, Kalyan Minaresi, Chorsu Çarşısı, Charvak Gölü, Zangiota, Zindan, Rebati Malik ve Anhor Lokomotiv. Özbekistan’dan sevdiklerinize hediyelik eşya almak isterseniz, ilginç mücevherler, giyim eşyaları ve yerel el sanatları ile hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Kitaplar, kartpostallar ve haritalar diğer popüler hediyelik eşyalardan sadece birkaçı. Özbekistan’dan halı almakla ilgili bazı kısıtlamalar olduğunu unutmayın ve satın almadan önce Özbekistan’daki turist danışma ofislerine giderek bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Özbekistan’ın büyük ve Orta Asya’nın işlek 3. havalimanı olma unvanlarını taşıyan havalimanı, başkent Taşkent’e 12 km uzaklıkta konumlanan Taşkent Uluslararası Havalimanı. Türkiye’nin sadece İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarmasız yolculuk yapma fırsatı sunan Türk Hava Yolları’ndan Özbekistan uçak biletinizi alabileceğiniz gibi Avrupa’nın birçok kentinden uçuş seferi düzenleyen Uzbekistan Airways’i de tercih edebilirsiniz. Özbekistan uçak biletinizle aktarmalı olarak uçabileceğiniz diğer havalimanları, Andizhan Havalimanı, Bukhara Havalimanı, Fergana Havalimanı, Namangan Havalimanı, Termez Havalimanı ve Urgench Havalimanı.

Özbekistan uçak biletinizi almadan önce diplomatik pasaportunuz yoksa eğer vize almanız gerektiğini hatırlatalım. Uygun ve hesaplı uçak bileti bulmak için doğru adres olan oBilet, birden çok hava yolu firmasının fiyatlarını aynı anda göstererek hesaplı uçuş günü ve saatini seçmenizi kolaylaştırıyor.

flight