Cheap Flights to Stuttgart

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Stuttgart

Information About Stuttgart

PHONE CODE 0 49
POPULATION 606,588

Airports in Stuttgart

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Stuttgart Airport

What You Need to Know About Stuttgart

Stuttgart Almanya için özel bir yerleşim birimidir.Stuttgart Almanya’nın en dağlık bölgesi ve ticari olarak en aktif kentidir. Endüstriyel üretimin hayli ivme kazandığı kentte Porsche, Mercedes-Benz, Bosch gibi dünyaca ünlü şirketlerin genel merkezleri yer almaktadır. Hatta Mercedes Benz Müzesi ve Porsche Müzesi bulunmaktadır. Stuttgart Üniversitesi ve Hohenheim Üniversitesi Stuttgart’ta bulunan üniversiteleri oluşturmakta olup Almanya'nın en büyük Medya Üniversitesi olan Hochschule der Medien Stuttgart Vaihingen semtinde bulunmaktadır. Stuttgart yeşil ile bütünleşmiş tarihi yapıları ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Altes Schloss (Eski Şato), Schlossplatz (Saray Meydanı), Ludwigsburg Sarayı, Yalnızlık Kalesi ve Johannes Kilisesi bu yapıların başlıcalarını oluşturmaktadır. Mercedes Benz Müzesi ve Porsche Müzesi’nin yanı sıra Sanat Müzesi Stuttgart denildiğinde akıllarda ilk canlanan yerlerdendir. Wilhelma Hayvanat ve Botanik Bahçesi ise hem eğlenebileceğiniz hem de çok güzel hatıra fotoğraflarına sahip olabileceğiniz bir doğal şölen sunmaktadır.

Stuttgart Havayolu ulaşımının merkezi Stuttgart Havalimanı’dır. Stuttgart Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yarım saatte bir kalkan tren seferleri ile sağlanabilmektedir. Stuttgart Havalimanı’na uçuşu bulunan firmalar Türk Hava Yolları, Sun Expres, Aegean Havayollatı, Aeroflot Russian Havayolları, KLM, British Airways, Air France, Lufthansa ve SAS’tır. Havayolu şirketleri ve uçuş bilgileri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Almanya’nın ticaret başkenti Stuttgart’a yapacağınız seyahatte en ucuz Stuttgart biletini oBilet aracılığıyla satın alabilirsiniz. oBilet.com’a yapacağınız ziyarette tüm Stuttgart uçak bileti seferlerini listeleyebilir, bütçenize en uygun Stuttgart uçak biletine sahip olabilirsiniz.

.

flight