Cheap Flights to Sofia

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Sofia

Information About Sofia

PHONE CODE 0 359
POPULATION 1,260,120

Airports in Sofia

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Sofya Airport

What You Need to Know About Sofia

Öncelikle, Sofya seyahatlerinizde otobüs bileti ve uçak biletini oBilet’ten alabilirsiniz. Sofya Bulgaristan’ın başkentidir ve her alanda Bulgaristan’ın merkezidir. Sofya’da Rusça ile oldukça benzerlik gösteren Bulgarca resmi dildir fakat şehrin hemen her yerinde İngilizce de bilinmektedir. Sofya Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen para birimi olarak Bulgar Levası kullanılmaktadır. Bulgar Levası Euro’ya sabitlenmiştir. Bulgaristan’ın en eski yerleşim yeri olan Sofya çok sayıda madeniyle önemli bir ekonomik güç oluşturmanın yanı sıra sahip olduğu üniversiteler ve kültürel miras sayesinde önemli bir eğitim merkezidir. Borisova Gradina Parkı heykeller ve çiçekler ile bezenmiş oldukça büyük bir parktır, Kardeşlik Tepesi’nde bulunan Komünizm Anıtı ve ülkenin en uzun kulesi olma özelliğini taşıyan Borisova Gradina Tv Kulesi parkın içerisindeki dikkat çeken yapılardır. Rus prensi Alexsander Nevsky’den adını alan Alexsander Nevsky Katedrali Dünya’nın en büyük Ortodoks katedrallerindendir. Şehrin sanatsal yapılara sahip yapan merkezi ise Ulusal Sanat Müzesi’dir. Bulgaristan’nın en eski müzesi ise Ulusal Doğal Tarih Müzesi’dir. Kral Sarayı(Royal Palace), Sofya Hayvanat Bahçesi, Dünyanın En İyi Kongre Merkezi olarak kabul edilmiş Ulusal Kültür Sarayı, Sofya’daki Osmanlı camilerinden günümüze kalan Kodi Seyfullah Efendi Camii ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Boyana Kilisesi gezilip görülmesi gereken diğer yerlerdir.

Sofya’ya ulaşımda İstanbul’dan kalkan otobüs seferlerinin yanı sıra en konforlu yol elbette havayolu ulaşımıdır. Sofya Havalimanı şehir merkezine oldukça yakındır, aradaki mesafe sadece 5 km’dir. Şehir otobüsleri ile kolay ve ucuz yoldan Sofya şehir merkezine ulaşılabilinmektedir. İstanbul Sofya, Ankara Sofya gibi rotalarda her gün bir çok uçak seferi düzenlenmektedir. Sofya Havalimanı’na uçuşu bulunan firmalar Türk Hava Yolları, Onur Airways, Pegasus Havayolları, Aegean Havayolları, Ukraine International Havayolları, Tarom, Serbian Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Air France, British Airways, Lufthansa, LOT Polish Havayolları, Qatar Airways, Iran Air firmalarıdır. Uçuşlar, havayolu şirketleri ve uçuş saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan’ın her alandaki merkezi olan güzel ve tarihi kent Sofya’ya yapacağınız seyahatlerinizi daha keyifli ve güvenilir hale getirmek için oBilet yanınızda! oBilet.com adresinden veya oBilet mobil uygulamasından Sofya uçak bileti aratabilir, bütçenize en uygun Sofya uçak biletini seçebilir ve programınıza en uygun Sofya uçak biletine sahip olabilirsiniz. Sofya uçak biletiniz ile ilgili her türlü sorunun cevabını ise oBilet Çağrı Merkezi’nde bulabilirsiniz.

flight