Cheap Flights to Morocco

Airline Companies Flying to Morocco

Information About Morocco

PHONE CODE 0 212
POPULATION 35,280,000

Popular Airports in Morocco

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Saniat Rmel Airport 0 km Taxi, Bus
Sale Airport
Angads Airport 0 km Taxi, Bus
Bassatine Airport 0 km Taxi, Bus
Saiss Airport 0 km Taxi, Bus
Mohammed V Airport
Inezgane Airport 0 km Taxi, Bus
Plage Blanche Airport 0 km Taxi, Bus
Moulay Ali Cherif Airport 0 km Taxi, Bus
Menara Airport
Kenitra Airport 0 km Taxi, Bus
Ouarzazate Airport 0 km Taxi, Bus
Cherif El Idrissi Airport 0 km Taxi, Bus
Ibn Batouta Airport 0 km Taxi, Bus
El Aroui Airport 0 km Taxi, Bus
Mogador Airport 0 km Taxi, Bus

What You Need to Know About Morocco

32 milyon nüfusa ve 447,000 km² yüzölçümüne sahip olan Fas Krallığı Kuzey Afrika’da yer almaktadır. Doğuda Cezayir, kuzeyde İspanya, güneyde Moritanya ve Batı Sahra ile komşudur. Başkenti Rabat olsa da büyük şehri Kazablanka'dır. Afrika Kıtası’nda bulunmasına rağmen Afrika Birliği’ne üye olmayan tek ülkedir. Ülkenin resmi dili Arapça olmakla birlikte Berberice ve Fransızca da konuşulmaktadır. Nüfusun neredeyse tamamına yakını Müslüman’dır. Ülkenin para birimi Fas Dirhemi’dir. Kazablanka, Marakeş, Essaouira, Erfoud, Fes, Atlas Dağları, Sahra Çölü ve çok daha fazlası Fas’a her yıl çok sayıda turist çekiyor. Fas’ta UNESCO Dünya Listesi’nde yer alan 6 ayrı nokta bulunuyor. Berberi dilinde adı “Tanrı’nın Ülkesi” anlamına gelen, yerel halk tarafından ise yapılarının kızıl renginden ötürü “Kızıl Şehir” olarak anılan Marakeş, Fas gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen şehirdir. Ülkenin ilk başkenti olduğu için Fas İslam mimarisinin görkemli örneklerini barındıran kentte turistik açıdan çok ilgiyi çeken mekânlar Medina (Eski Şehir) bölgesinde toplanmış. İspanyolca’da “Beyaz Ev” anlamına gelen adını 20. yüzyıl öncesindeki mimarisinden alan Kazablanka, modern görünümünü sömürge döneminde Fransızlar’ın gerçekleştirdiği projeler sayesinde kazanmış. Muhammed V Meydanı, Twin Center, 2. Hasan Camii, Kazablanka Katedrali bu şehirdeki önemli gezi noktalarıdır. Arkeoloji Müzesi, St. Paul Mağarası, Bilim ve Doğa Müzesi ile başkent Rabat da ülkenin öneml turizm şehirlerinden birisidir.

Başkent Rabat’ta bulunan Rabat- Sale Havalimanı Rabat şehir merkezine 8 km, Kazablanka şehir merkezine 90 km uzaklıktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Rabat- Sale Havalimanı’na tek aktarmalı Rabat uçak bileti bulunan birçok havayolu şirketi bulunmaktadır. Bunların başlıcaları Türk Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Air France firmalarıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Marakeş Menara Havalimanı’na ise Etihad Airways, Lufthansa, Türk Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Air France firmalarından alabileceğiniz Marakeş uçak bileti ile tek bir aktarma yaparak seyahat edebilirsiniz. Fas uçak bileti ile ilgili tüm bilgilere oBilet üzerinden erişebilirsiniz.

Akdeniz’e olan kıyısıyla bulunduğu hem coğrafyanın otantik yapısını barındıran hem de misafirlerine oldukça zengin tatil imkanları sunan Fas’a planladığınız yolculuklarda uygun Fas uçak biletine sahip olabilmeniz için oBilet bir tık uzağınızda. oBilet.com internet sitesinden ucuz Fas uçak biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

flight