Cheap Flights to Maldives

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Maldives

Information About Maldives

PHONE CODE 0 960
POPULATION 414,492

Popular Airports in Maldives

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Male Airport
Gan Island Airport 0 km Taxi, Bus
Hanimaadhoo Airport 0 km Taxi, Bus
Kadhdhoo Airport 0 km Taxi, Bus
Sun Island Airport 0 km Taxi, Bus
Maamigili Airport 0 km Taxi, Bus
Hilton Iru fushi Airport 0 km Taxi, Bus
Dhigurah Centara Grand Maldives Airport 0 km Taxi, Bus
Kooddoo Airport 0 km Taxi, Bus
Kaadedhdhoo Airport 0 km Taxi, Bus

What You Need to Know About Maldives

Maldivler yerlilerinin konuştukları dilde “Dhivehi Raajje” adıyla bilinen ülke, Hint Okyanusu'ndaki 26 doğal mercan atolü grubuna ayrılmış 1.192 mercan adasından oluşan adeta tropikal bir cennet. Hindistan'ın güneybatısında ve Sri Lanka'nın batısında boylu boyunca uzanan Maldivler’deki sadece 192 adada yerleşim var. Adaların geri kalanı (100’den fazla ada) turistler için ayrılmış ve hepsinin de kendine has ayrı bir güzelliği var. Çok çeşitli deniz yaşamı ve ucu bucağı görünmeyen kumsallarıyla ünlü Maldivler, 1970'lerin başlarına kadar turistler tarafından bilinmiyordu. Şimdilerde ise ülke gelirinin %90'ından fazlası ithalat ve turizmden geliyor. Budizm, M.S. 12. yüzyıla kadar Maldivler halkının hakim dini haline geldi. Mimarlık, heykel, müzik ve sanatın diğer dalları bu dönemde gelişti ve bu dönemden kalan çok değerli antik kalıntılara Maldivler’in birçok adasında rastlayabilirsiniz. 14. yüzyılda Maldivler'de yaşayan ünlü Faslı gezgin İbn Batuta, Berberi olan Abul Barakath adına bir Faslının adalara İslam'ı nasıl tanıttığını yazdı. 1153'ten bu yanaysa Maldivler’in resmi dini İslam. Maldivler, büyük, halka şeklinde mercan kayalıklarına ayrılmıştır. Bir adanın arazi alanı ortalama 1 ila 2 kilometrekare ve deniz seviyesinden 1- 1,5 metre yüksekte bulunuyor. Tamamı mercan kumu olduğu için Maldivler’in hiçbir yerinde kum tepeleri göremezsiniz. Adalar nehirlere kıyasla oldukça küçük, ancak bazılarında küçük göl ve bataklıklar da bulunabiliyor. Bazı adalar bataklık, diğerleri dalga hareketi ve gelgit değişiklikleri ile yığılmış kum ve çakıl nedeniyle kullanılamaz halde. Maldivler’de sıcaklıklar yıl boyunca 30 dereceye kadar ulaşıyor ve neredeyse her gün güneşli geçiyor. Ayrıca ülkede yoğun bir şekilde tipik tropikal iklimin etkileri görülüyor. Nem oranı oldukça yüksek olsa da, sabit deniz meltemleri hafif esinti vererek biraz olsun rahatlatıyor. Maldivler’in flora ve faunası o kadar eşsiz ki, resifleri, çevredeki okyanusları ve mercan adalarına hayran kalacaksınız. Ayrıca ne yana baksanız karşınızda bir Hindistan cevizi ağacı görmeniz mümkün.

Yılın hangi döneminde giderseniz gidin, Maldivler’de denize girebilir, güneşlenebilir, dalış ve sörf yapabilir, farklı su sporlarıyla ilgilenebilir ve daha farklı maceralara yelken açabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, uygun zamanı kollamak, en ucuz uçak biletiyle daha ekonomik bir seyahat planı oluşturmak ve tatil boyunca doyasıya eğlenmek. Maldivler uçak biletinizi alabileceğiniz varış noktaları arasında Gan Havalimanı, Hanimaadhoo Havalimanı, Velana Havalimanı ve Villa Havalimanı bulunuyor. Flyme, Maldivian, SriLankan Airlines hava yolu firmaları bu havalimanlarının büyük bir kısmına uçuş seferleri düzenliyor, ancak Maldivler’e en çok hava yolu şirketinin uçuş seferi düzenlediği ana havalimanı, Maldivler’in başkenti Male’de yer alan Velana Uluslararası Havalimanı. Velana Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın İstanbul çıkışlı uçak seferleriyle direkt ulaşma fırsatını kaçırmayın.

Maldivler uçak biletinizi ister yerli isterseniz de yabancı hava yolu firmasından alabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar çok daha ucuz, ancak zaman kaybetmek istemiyorsanız Türk Hava Yolları’nın direkt seferlerini tercih etmelisiniz. Bu yaz Maldivler biletinizi oBilet’ten alın, en uygun fiyatlı uçak bileti sizin olsun!

flight