Cheap Flights to Kazakhistan

Airline Companies Flying to Kazakhistan

Information About Kazakhistan

PHONE CODE 0 7
POPULATION 17,800,000

Popular Airports in Kazakhistan

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Atyrau Airport 0 km Taxi, Bus
Aktau Airport 0 km Taxi, Bus
Taldykorgan Airport 0 km Taxi, Bus
Kostanay West Airport 0 km Taxi, Bus
Pavlodar Airport 0 km Taxi, Bus
Kokshetau Airport 0 km Taxi, Bus
Almaty Airport
Astana Airport
Taraz Airport 0 km Taxi, Bus
Shymkent Airport
Uralsk Airport 0 km Taxi, Bus
Semipalatinsk Airport 0 km Taxi, Bus
Aktyubinsk Airport 0 km Taxi, Bus
Kzyl-Orda Airport 0 km Taxi, Bus
Sary-Arka Airport 0 km Taxi, Bus
Ust Kamenogorsk Airport 0 km Taxi, Bus
Petropavlosk South Airport 0 km Taxi, Bus
Zhezkazgan Airport 0 km Taxi, Bus
Arkalyk Airport 0 km Taxi, Bus
Türkistan Airport 0 km Taxi, Bus

What You Need to Know About Kazakhistan

Kazakistan, Avrasya’nın tam kalbinde yer alıyor. Yaklaşık 3 milyon kilometrekarelik bir alanı kapsayan Kazakistan dünyanın 9. büyük ülkesi olma unvanını taşıyor. Bu da demek oluyor ki, Kazakistan, Avrupa Birliği'nin tam 12 ülkesinden daha büyük. Çin, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Rusya ile sınırlarını paylaşan Kazakistan’ın sınırlarının toplam uzunluğu 12.187 km. İnanılmaz verimli olan Kazakistan toprakları 8.500 nehir tarafından besleniyor. 7 tanesinin uzunluğu (en uzun olanları) ise 1000 km'yi aşıyor. “Göller ülkesi” lakaplı Kazakistan'da toplam 48.000 göl var. Bunların en büyüğü Balkaş, Zaisan, Alakol, Tengiz ve Seletengiz. Kazakistan ayrıca Hazar Denizi'nin doğu kıyısının bir kısmını (2340 km) kaplar. Kazakistan'ın büyük kısmı çöller ve bozkırlardan oluşuyor. Bölgenin geri kalan kısmı ise yarı çöller ve ormanlarla kaplı. Flora ve faunada 155 tür memeli, 480 kuş türü, 150 tür balık ve 250 kadar tıbbi bitki türü bulunuyor. Ülkenin okyanuslardan uzaklığı ve bölgenin genişliği Kazakistan'ın iklim koşullarını büyük ölçüde etkiliyor. Ocak ayında ortalama sıcaklık -19 ile -4 santigrat derece arasında ve temmuz ayında 19 ile 26 santigrat derece arasında değişiyor. Büyük bir bölümüne kıtasal iklimin hakim olduğu Kazakistan’da yaz aylarında termometreler 30 dereceye kadar yükselirken, kışın sıcaklık -45 dereceye kadar düşebiliyor. 2014 yılının istatistiklerine göre 18 milyona yakın nüfusu olan Kazakistan’ın başkenti Astana’da 1 milyonu geçkin insan yaşıyor. Kazakistan Cumhuriyeti, 120'den fazla milletten insanların yaşadığı çokuluslu bir devlet. Kazakistan’ın en gelişmiş kentleri arasında Astana, Almatı, Pavlodar, Aktöbe, Baykonur, Kostanay, Kökşetav, Ridder, Jezkazgan, Kentau, Lenger, Zaysan ve Tekeli bulunuyor. Kazakistan’da gezmeden turunuzu bitirmemeniz gereken başlıca yerler, Bayterek Kulesi, Beluça, Han Şatır, Issyk Gölü, Hoca Ahmed Yesevi Türbesi, Zenkov Katedrali, Hoşgörü ve Barış Sarayı, Han Tengri Dağı, Tamgalı, Kok-Tobe, Kaindy Gölü, Üstyurt Platosu, Botanik Bahçeleri, Şımbulak, Almatı TV Kulesi, Sayran Gölü, Aşıklar Parkı, Kirov Park ve Abai Müzesi.

Kazakistan’da taşımacılık hizmeti veren en işlek havalimanları, Aktau, Aktobe, Shymkent, Almatı, Atyrau, Pavlodar, Petropval, Semey, Taraz ve Zhezkazgan’da yer alıyor. AtlasGlobal’in İstanbul Atatürk çıkışlı uçuş seferleriyle Aktau Havalimanı’na aktarmasız olarak ulaşmanız mümkün. Kazakistan biletinizi Almatı Havalimanı varışlı almak istiyorsanız, hava yolu firması olarak daha çok alternatifinizin olacağını söyleyebiliriz. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı, Pegasus Havayolları’nın ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan aktarmasız seferler düzenlediği Almatı Havalimanı’na ulaşımınızda SCAT Airlines, Air Astana, Aeroflot gibi yabacı hava yolu firmalarından birini de tercih edebilirsiniz. Kazakistan uçak biletinizle Türk Hava Yolları’nın İstanbul ve Antalya’dan düzenlediği uçuş seferleriyle Kazakistan’ın başkenti Astana’nın 16.7 km güneydoğusunda konumlanan Astana Uluslararası Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Kazakistan uçak biletinizi en uygun fiyata almak isteyenler seyahat edecekleri günden en az 3-4 hafta önce biletlerini satın alabilir. 30 günü aşmayan Kazakistan seyahatiniz için hiçbir vize prosedürüyle uğraşmanıza gerek yok. Vizesiz gidebileceğiniz Kazakistan’a en ucuz uçak biletini bulmak için saatlerce uğraşmayın, oBilet sizin yerinize saniyeler içinde bulsun.

flight