Bus Tickets to Yatagan

Information About Yatagan

POPULATION 44,363
LAND AREA 851 km²
CITY Muğla
PHONE CODE 0 252
LICENSE PLATE CODE 48
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Yatagan Bus Ticket

Yatağan, Muğla Merkez ve Milas arasında konumlanmış bir ilçe olarak biliniyor.

Eski zamanlarda Romalılara ev sahipliği yapmış olan Yatağan ilçesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yatağan otobüs bileti fiyatlarına göz atarak siz de hemen Yatağan otobüs biletinizi alabilirsiniz.

Yatağan'a yapmış olduğunuz yolculukta öncelikle Yatağan Otogarı’na ulaşıyorsunuz.

Yatağan otobüs firmaları olan EfeTur, Has Turizm ve Süha Turizm Yatağan'a seyahat hizmeti sunuyor. Şehir merkezine ulaşım sağlamak için Muğla Belediyesi'nin otobüsleri ulaşım hizmeti veriyor.

Yatağan'da Gezilecek Yerler

Dönem boyunca birçok uygarlığa kapılarını açan Yatağan’da gezilecek bazı yerler:

  • Stratonikeia Antik Kenti: Dönem boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olduğu bilinen Stratonikeia Antik Kenti, görülmeye değer ihtişamıyla ziyaretçilerini bekliyor.
  • Lagina Antik Kenti: Ünlü kentin, ölüm tanrısı Hekate için yapıldığı söyleniyor. Eski zamanlarda büyücülük ve falcılık için kullanılan bu tapınak, bölgede önemli bir yapı olarak biliniyor.
  • Küldağı Göleti (Mavi Göl): Cenneti andıran Kül Dağı Göleti, Mavi Göl olarak da biliniyor. Küldağı Göleti’nin eşsiz güzelliğini seyrederken sükunetin sesini de dinleyebilirsiniz.

Yatağan'da Ne Yenir?

Yatağan otobüs seferleri ile ulaştığınız Yatağan'da tadabileceğiniz lezzetlerden bazıları:

  • Sündürme: Karadeniz'in mıhlamasını andıran Sündürme, turp otu ve sarımsağın birleşmesinden oluşuyor. Farklı lezzetler tatmayı sevenler için denenmesi gereken bir lezzet.
  • Ahtapotlu Pilav: Deniz mahsulleri eklenerek hazırlanan bu pilav, özellikle Akdeniz Bölgesi’nin en önemli lezzetleri arasında yer alıyor.
  • Arapsaçı Kavurma: Arapsaçı otu kavruluyor ve içine yumurta ekleniyor. Evinizde de kolaylıkla yapabileceğiniz arapsaçı kavurmayı her öğün tercih edebilirsiniz.

Yatağan'da Nerede Kalınır?

Yatağan'da konaklayabileceğiniz butik ve apart oteller sizlere konforlu bir hizmet vermeyi hedefliyor. Tatil, gezi ya da iş seyahatlerinizde kendinize en uygun oteli tercih edebilirsiniz.

Yatağan Otobüs firmaları ile yolculuk yapmayı tercih etmiyorsanız hızlı ulaşım alternatifi de mevcut. Muğla uçuşları kapsamında Muğla uçak bileti alabilir ve otel rezervasyonunuzu hemen yapabilirsiniz.

Bus Stations in Yatagan

Yatağan Bus Stationı Yeni, 48500 Yatağan/Muğla

Operating Carriers Based in Yatagan

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Yatagan

bus