Bus Tickets to Tuzlucayir

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tuzlucayir

CITY Ankara
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tuzlucayir Bus Ticket

Türkiye’nin başkenti olan Ankara ilinin Tuzluçayır ilçesi, metro konumunda bulunuyor. Mamak ilçesine bağlı olduğundan mahalle olarak biliniyor. Ayrıca mükemmel manzarasıyla ilçeye hayran kalmanızı sağlıyor.

Siz de bu manzarayı görmek isterseniz otogardan veya online olarak Tuzluçayırotobüs firmaları kapsamında kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Araştırmanız sonrası Kamil Koç gibi firmalardan Tuzluçayır otobüs bileti alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Tuzluçayır’da Gezilecek Yerler

Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı olan Tuzluçayır Mahallesi’ne giderseniz şuraları mutlaka gezin:

  • Kocatepe Camisi: 1987’de inşaatı tamamlanan camiye Tuzluçayır otobüs seferleri ile ulaşabilmeniz büyük kolaylık sağlıyor. Mimar Sinan’ın geliştirdiği mimari düzeni ve tasarımın bu camide de işlenmesi dikkat çekiyor.
  • Anadolu Medeniyetleri Müzesi: Osmanlı döneminden kalan eserleri rahatlıkla görebileceğiniz bu müzede her döneme ait kalıntılar kronolojik olarak sergileniyor. Bundan dolayı insanlığın ilk gününden son gününe kadar tüm kalıntıları rahatlıkla bu müzede görebilirsiniz.

Tuzluçayır’da Ne Yenir?

Tuzluçayır otobüs bilet fiyatları açısından kendinize uygun olan firmayı seçip geldiğiniz ilçenin şu lezzetini tatmadan dönmeyin:

  • Solyanka: Rus çorbası olan Solyanka, domates çorbasını anımsatıyor. Lakin özel limon, salatalık turşusu, krema ve et gibi malzemelerin bol baharat ile buluşması ekşimtırak bir tat veriyor.
  • Ankara Tava: Bu yemek konusunda 2’ye bölünen ilçe, ya etten ya da pirinçten yapılabileceğini söylüyor. Siz ikisini de tercih ederek kararınızı verebilirsiniz.

Tuzluçayır’da Nerede Kalınır?

Tuzluçayır’da konaklama açısından sıklıkla pansiyon tarzı oteller bulunuyor. Bundan dolayı Tuzluçayır’da pansiyon tarzı otellere önceden rezervasyon yaparak gelebileceğiniz gibi isterseniz alternatif diğer yollardan biri olan Ankarauçak bileti alarak gelirseniz rezervasyonunuzu otellerde de yapabilirsiniz. Ayrıca eğer Ankara uçuşları ile şehre gitmeyi tercih ederseniz otelinizde dinlenme fırsatınız da olabilir.

Bus Stations in Tuzlucayir

Popular Bus Trips Departing From
Tuzlucayir

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 2 Destinations Traveled by obilet users via Tuzlucayir

bus