Bus Tickets to Tunceli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tunceli

POPULATION 85,428
LAND AREA 7,685 km²
PHONE CODE 0 428
LICENSE PLATE CODE 62
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tunceli Bus Ticket

Tunceli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Tunceli ili, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan kentlerden biri. Şehrin en önemli özelliklerden biri ise nüfusunun farklı etnik kökenlerden oluşması. Ayrıca Tunceli şehri, en düşük nüfusa sahip olması bakımından da oldukça sakin. Yüzölçümü de çok geniş olmayan Tunceli ili, farklı güzelliklere sahip alanlardan biri.

Bununla birlikte Tunceli otobüs seferleri ile şehre varış gerçekleştiren yolcular, farklı ulaşım araçları ile istedikleri alanlara ulaşım sağlıyor. Bu alana gelen yolcular, otogar içerisinde yer alan ilçe otobüsleri ile Tunceli’nin sekiz farklı ilçesine gidebilme imkanına sahip oluyor. Ayrıca şehir içi otobüs imkanları ile de merkez içerisindeki mahallelere gidebilmek mümkün.

Tunceli’de Gezilecek Yerler

Tunceli ili içerisinde, bulunduğu bölgenin getirmiş olduğu coğrafi güzellikleri ve tarihi özellikleri barındıran pek çok gezi alanı bulunuyor.

  • Munzur Vadisi Milli Parkı: Tunceli şehri, Munzur Çayı’nın kıyısında yer alma özelliği taşıyor. Bu nedenle çay üzerindeki vadiye yapılmış olan bu milli park, doğal gezi alanları sevenler için en özel yerlerden biri konumunda bulunuyor.
  • Pertek Kalesi: Anadolu’da kurulan ilk beyliklerden biri olan Mengücekliler tarafından yapılan bu kale, turizm alanı içerisinde sık ziyaret edilen yerlerden biri.
  • Bağın Kaplıcası: Mazgirt ilçesi içerisinde yer alan bu kaplıca, şifalı olması bakımından yıl içerisinde Tunceli otobüs firmaları ile gelenlerin sık sık ziyaret ettiği alanlardan biri.

Tunceli’de Ne Yenir?

Tunceli, Doğu Anadolu Bölgesi’nin yöresel güzellikleriyle ön plana çıkan şehirlerinden biri. Bu nedenle de buraya gelenlerin tüketmesi gereken birbirinden farklı lezzetler bulunuyor.

  • 12 İmam Çorbası: Tunceli şehrindeki ünlenmiş lezzetlerden biri haline gelen 12 imam çorbası, bölgede yetişen malzemeler ile hazırlanıyor ve oldukça tercih ediliyor.
  • Babuko: Yine Tunceli otobüs bileti fiyatları ile tercih edilerek gelinen bu şehirde yenilebilecek farklı yemeklerden biri de etsiz mantı lezzetinde sunulan babuko.
  • Dersim Kömbesi: Tunceli ilinin bir ilçesi olan Dersim’in yöresel tatlılarından biri olan Dersim kömbesi de buraya gelenlerin mutlaka tatması gereken lezzetler arasında bulunuyor.

Tunceli’de Nerede Kalınır?

Tunceli otobüs bileti satın alarak Tunceli’ye ziyarete gelen yolcuların burada kalabilmeleri için sunulan birbirinden farklı konaklama alanları bulunuyor. Bu konaklama alanları, yolcuların tercih ettikleri konfor farkına uygun şekilde değişiyor. Buna uygun olarak 5 yıldızlı otellerin yanı sıra, butik veya apart oteller de bulunuyor. Bu otellerin, yolcuların gezmek istedikleri alanlara yakınlığı da oldukça önemli. Bu nedenle yolcular, zevklerine ve isteklerine en uygun otelleri kolayca tercih edebiliyor.

Ayrıca Tunceli’ye gelmek isteyenler, Tunceli uçak biletleri ile de şehre gelebilme imkanına sahip. Tunceli uçuşları ile hava yolu ulaşımından faydalanabilmek mümkün. Bu şekilde otobüse kıyasla daha kısa zaman içerisinde ulaşım sağlanabiliyor.

Bus Stations in Tunceli

Tunceli Otogarı +904282124859 Alibaba, Cemal Gürsel Cd. No:14, 62000 Tunceli Merkez Türkiye

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Tunceli

Popular Bus Trips Departing From
Tunceli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Tunceli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Tunceli Hotels

bus