Bus Tickets to Tire

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tire

POPULATION 82,102
LAND AREA 716 km²
CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tire Bus Ticket

İzmir’in bir ilçesi olan Tire’nin, çağlar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığı biliniyor. Bu sebeple doğal güzelliklerinin yanı sıra birçok tarihi ve kültürel esere de rastlanıyor.

Tire otobüs bileti ile yolculuğa çıktığınızda son durağınız Basmane Gar’ı oluyor. Yolcuğunuzu İzmir uçuşları ile gerçekleştirecekseniz ise Adnan Menderes Havalimanında yolculuğunuz son buluyor. Buradan sonra ise İzmir turizm gibi Tire otobüs firmaları arasından gideceğiniz yere göre doğru seçimi yapmanız gerekiyor. Tire otobüs seferleri gün içerisinde genellikle 15 ila 30 dakika aralığında gerçekleşiyor. Tire otogarında şehir merkezine ulaşım imkanı sağlayan dolmuşlar ise yarım saatte bir kalkıyor.

Tire’de Gezilecek Yerler

Tire otobüs bileti ile ilçeye geldikten sonra adım adım gezilmesi gereken yerleri ziyaret edebilirsiniz. Eski dönemler birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve Homeros’un İlyadası’na konu olan Tire, oldukça zengin tarihi yapılarıyla adeta göz kamaştırıyor. Bunlar arasında başlıca şunlar yer alıyor;

  • Theos Mozolesi: Halkpınar köyünde bulunan bu anıt mezar, söylentilere göre M.Ö. 3. Yüzyılda Selevkos Kralı II. Theos için yapıldığı tahmin ediliyor.
  • Yalınayak Hamamı: Osmanlı zamanlarından kalan bu hamam, 2007 yılında başarı ile restore edildi ve ziyaretçilerine kapılarını tekrardan açarak her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaya devam ediyor.

Tire’de Ne Yenir?

İzmir denildiği zaman akla gelen eşsiz tatları deneyebileceğiniz pek çok lezzet bulunuyor. Tire otobüs bileti ile yalnızca tarihi yapılarını değil aynı zamanda eşsiz mutfak kültürünü de tanımış oluyorsunuz. Ziyaretçiler tarafından sıkça tercih edilen lezzetler arasında şunlar yer alıyor;

  • Sura: Ege bölgesinde oldukça tercih edilen sura, bir çeşit et yemeğidir. Kaburga eti kullanılarak yapılan yemek pilavla birlikte servis ediliyor. Özellikle kalabalık sofralarda ve özel günlerde çok sık yapılan bir yemek olarak ön plana çıkıyor.
  • Posalı Kavurma: Tavuğun but, göğüs veya kemikli göğüs kısmının iyice haşlanmasından sonra üzerine kırmızı toz biber ilave edilerek yapılan bu yemek, Tire’nin meşhur lezzetleri arasında başta geliyor.

Tire’de Nerede Kalınır?

Tire içerisinde konaklayabileceğiniz birçok otel, butik otel, pansiyon ve konak bulunuyor. Tire otobüs bilet fiyatları gibi oldukça uygun ve geniş bir fiyat yelpazesine sahip olan Tire, pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Tire’ye olan ziyaretinizde havayollarını kullanıyorsanız İzmir uçak bileti seçiminiz öncesinde mutlaka otel rezerve işlemlerinizi yapmalısınız.

Bus Stations in Tire

Tire Bus Station İhsaniye, Gökçen Yolu, 35900 Tire/İzmir

Popular Bus Trips Departing From
Tire

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Tire

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Tire

Tire Hotels

bus