Bus Tickets to Taskopru

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Taskopru

POPULATION 38,253
LAND AREA 1,758 km²
CITY Kastamonu
PHONE CODE 0 366
LICENSE PLATE CODE 37
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Taskopru Bus Ticket

Taşköprü, Kastamonu’nun en büyük ilçesidir. Tarih meraklılarının ilgisini çekecek yapılara sahip bir yerdir. Siz de o meraklılardansanız, obilet.com üzerinden Taşköprü otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Taşköprü otobüs seferleri çoğunlukla yerel seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Böylece aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Kendinize en uygun olan firmadan Taşköprü otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Taşköprü’de nereler gezilir?

İlçeye adını veren Taşköprü’yü görerek gezmeye başlayabilirsiniz. Tarihi ve mimari açıdan oldukça önemli bir yapıdır.

Zımbıllı Tepesi Höyüğü, ilçede mutlaka görülmesi gereken önemli bir antik kenttir. Burada görülmesi gereken oldukça önemli yapılar ve kalıntılar bulunmaktadır.

Kalekapı, Urgancı, Aygır, Direkli ve Bademci kaya mezarları tarihi yapı ve kalıntıları seven herkesin mutlaka görmesi gereken özel yerlerdir.

Kızlar Kalesi ve Mazhar Oluğu Kalesi de tarihi ve doğal yapı olarak görülmelidir.

Donalar Köyü Kaya Tüneli ve Kılıç Kaya Tüneli, Abdal Hasan Türbesi görülmesi gereken yerler listesinde yer almalıdır.

Keyiflenmek ve doğayla baş başa vakit geçirmek isterseniz Seymenli Mesire Yeri ve Kabalar, Küçüksu, Sakız göletlerine gidebilirsiniz.

Taşköprü’de ne yenir?

Taşköprü ile bağdaşmış olan yiyecek sarımsaktır. Buranın sarımsağı oldukça meşhurdur. Bunun yanı sıra; çevirme kebabı, alan taraması ve etli ekmekten yemeden dönmemelisiniz.

Taşköprü’de nerede kalınır?

Taşköprü, şehrin en büyük ilçesi olduğu için her bütçe ve imkana uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğretmenevi ve otel seçeneklerinden kendinize en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Tarihi yapılar ve kalıntılar açısından zengin olan Taşköprü’yü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Bus Stations in Taskopru

Taşköprü Otogarı Üstatlar, Türkmenoğlu Cd. No:9, 37400 Taşköprü/Kastamonu

Popular Bus Trips Departing From
Taskopru

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Taskopru

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Taskopru Hotels

bus