Bus Tickets to Xinjiang

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Xinjiang

POPULATION 506,950
LAND AREA 880 km²
CITY Ankara
PHONE CODE 0 312
LICENSE PLATE CODE 06
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Xinjiang Bus Ticket

Ülkemizin başkenti Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olan Sincan, merkeze 20 km mesafe uzaklıkta bulunuyor. Kalabalık nüfusu ve merkeze yakın oluşu ile birlikte ilçeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sincan otobüs bileti alarak başlayacağınız tatil serüveninde sizleri oldukça tarihi ve doğal güzellikler bekliyor olacak. Kendi başına bir il denilebilecek kadar büyük olan Sincan’da aradığınız her şeyi gönül rahatlığıyla buluyorsunuz. Otogardan merkeze ulaşmak için de otobüs ve dolmuş seferleri düzenleniyor. Otobüs bileti alabileceğiniz firmalar arasında; Metro, Pamukkale ve Kamil Koç gibi alternatifler mevcut.

Sincan’da Gezilecek Yerler

  • Her ne kadar büyük bir araziyi kapsıyor olsa da, gezilebilecek yerler konusunda az ama öz yerler sunan Sincan’da ilk tercih edilen yer büyük ve güzel bir eğlence merkezi olan Harikalar Diyarı oluyor.
  • Mimari özelliklere ve dini yapılara sahip olan ve tarihi çok eski zamanlara dayanan Bucak Köyü Camii, ziyarete gelenlerin oldukça ilgisini çekiyor.
  • Dilerseniz Sincan otobüs firmaları sayesinde yakın ilçelerde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri de kolaylıkla gezebilirsiniz.

Sincan’da Ne Yenir?

Sincan otobüs seferleri sayesinde ulaşım yapılabilen bu bölgedeki eşsiz lezzetler;

  • İnceğiz Çorbası: Kış günlerinin vazgeçilmez yemeklerinden biri olan ve içerisinde kuzu eti barındıran İnceğiz çorbası çok yararlı olması ile biliniyor. Bu yüzden buraya gelenlerin tercih ettiği ilk yemekler arasında yerini alıyor.
  • Efelek Sarması: Her sene yalnızca bahar mevsimlerinde yetişen efelekler toplanarak üçgen bir şekilde sarma halini alıyor. Yaprak sarması ile arasında çok bir fark yokmuş gibi gözükse de aslında iç harcı ve yaprağı ile oldukça farklı bir tat veriyor.
  • Öllüğün Körü: İsmi ne kadar garip gelse de et severler için fazlasıyla iyi olan bu yemeğin içerisinde yer alan kavrulmuş kıyma, pişirilmiş eriştenin üzerine dökülüyor. İsteğe bağlı olarak yoğurt da konulan bu nefis lezzet, etseverler tarafından fazlasıyla tercih ediliyor.

Sincan’da Nerede Kalınır?

Sincan’da kalabileceğiniz oteller ve pansiyonlar bulunuyor. Sizlere oldukça güzel bir tatil ile birlikte kaliteli konaklama fırsatı sağlayabilecek Sincan otelleri fazlasıyla ilgi görüyor. Sincan otobüs bilet fiyatlarına göz atabilir, Sincan’da kalacak yer ayarlayabilirsiniz.

Dilerseniz Ankara uçak bileti alabilir, daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Ankara uçuşları ile şehre vardıktan sonra dilediğiniz yerde konaklama sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Xinjiang

Popular Bus Trips Departing From
Xinjiang

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Xinjiang Hotels

Top 4 Destinations Traveled by obilet users via Xinjiang

bus