Bus Tickets to Samandagi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Samandagi

CITY Hatay
PHONE CODE 0 326
LICENSE PLATE CODE 31
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Samandagi Bus Ticket

Türkiye’nin güney tarafında bulunan ve Hatay ilinin bir ilçesi olan Samandağı’nda 12 köy bulunuyor. Samandağı ilçesi; Musa Dağı, Samandağı ve Keldağ arasında konumlanıyor. Samandağı bir deltada kurulmuş olmakla birlikte ziyaretçilerini bekliyor. Bölgeye ziyaret için Samandağı otobüs firmalarından birini tercih edebilirsiniz.

Samandağı otobüs bileti seçiminizi yaparak Hatay ilinin ilçelerini gezmeye başlayabilirsiniz. Otobüs yolculuğundan sonra otogara geliyorsunuz. Otogar bölgesi ve çevresindeki diğer ilçelere ulaşım sağlayan araçlar bulunuyor. Bu araçlar sayesinde istediğiniz bölgeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Samandağı’nda Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze kadar pek çok olaylara tanıklık etmiş olan Hatay ilinde, tarihi mekanlar ziyaretçilere açık bulunuyor. Hatay ilinin Samandağı ilçesine geldiğiniz zaman kesinlikle görmeniz gereken yerleri sıraladık. Siz de bu bölgeleri gezmek istiyorsanız Samandağı otobüs seferlerini araştırabilirsiniz. Bölgede gezilmesi gereken yerler aşağıdaki gibi sıralanıyor:

 • Titus Tüneli: 300’lü tarihlerde kurulan bir liman kentinin kalıntılarını bulunduran Titus Tüneli turistlerin ilgisini çekiyor.
 • Beşikli Mağara: Roma mezarlarının yer aldığı bir bölge olarak biliniyor. Bu bölgede yaklaşık 93 mezar bulunuyor.
 • Samandağ Sahili: Türkiye’deki en uzun sahillerden biri unvanına sahip olan bu sahil ziyaretçilerini bekliyor.

Samandağı’nda Ne Yenir?

Hatay uçuşlarınızdan sonra bölgenin yöresel lezzetlerini tatmak için restoranlara gidebilirsiniz. Bölgenin güzellikleri yanında yöresel yemekleri de turistler tarafından bir o kadar ün kazanmaya başlıyor. Bu yöresel lezzetlerden bazıları aşağıdaki gibi şekilleniyor:

 • Hatay Tepsi Kebabı
 • Fellah Köfte
 • Kaytaz Böreği
 • Hatay Usulü Kağıt Kebabı
 • Katıklı Ekmek
 • Hatay Bakla Ezmesi
 • Ispanak Borani
 • Hatay İçli Köftesi

Samandağı’nda Nerede Kalınır?

Samandağı her sene binlerde turist ağırlıyor. Bu nedenle de bölge ve çevresinde pek çok otel çeşidi yer alıyor. Samandağı ilçesi ve çevresinde; pansiyon, butik otel, apart otel, her şey dahil otel ve dahası bulunuyor. Siz de tatilinizde bu otellerde konaklamak istiyorsanız ilk iş olarak Samandağı otobüs bilet fiyatlarına bakmanız gerekiyor. Otobüs bileti seçiminizi yaptıktan sonra tatilinizin tadını çıkarmak size kalıyor. Eğer otobüs yolculuğu yapmak istemiyorsanız Hatay uçak bileti bakabilirsiniz. Bu sayede hem daha konforlu hem de daha hızlı bir yolculuk yapabilirsiniz.

Bus Stations in Samandagi

Popular Bus Trips Departing From
Samandagi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Samandagi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Samandagi Hotels

Top 4 Destinations Traveled by obilet users via Samandagi

bus