Bus Tickets to Pinarbasi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Pinarbasi

POPULATION 24,198
LAND AREA 546 km²
CITY Kayseri
PHONE CODE 0 352
LICENSE PLATE CODE 38
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Pinarbasi Bus Ticket

Kayseri ilinin yoğun ilçelerinden birisi olan bu ilçe, boyutu ve tarihi İle öne çıkıyor. İlin en kuzeyinde bulunan ilçe, yüzölçümü olarak da en büyük ilçe olarak biliniyor. Pınarbaşı otobüs bileti ile birlikte Kayseri şehir merkezinden tek otobüs ile bölgeye varabilirsiniz.

Gerek tarihi gerekse de sunduğu doğal güzellikler ile Pınarbaşı, her geçen yıl ziyaretçi sayısını artıran bir yer olarak karşınıza çıkıyor. Pınarbaşı otobüs firmaları arasında ise Metro Turizm ve Elazığ Murat Turizm bulunuyor.

Pınarbaşı’nda Gezilecek Yerler

Pınarbaşı otobüs firmaları aracılığıyla geldiğiniz bu ilçe, size yoğun nüfusu ve tarihi ile şehir havası veriyor. Gezilecek birçok yere de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Bölgeye ulaşımda Kayseri uçuşlarını da kullanma imkanınız bulunuyor. Kayseri uçak bileti aldıktan sonra bölgeye ve ardından da gezilecek yerlere ulaşabiliyorsunuz.

  • Erciyes Dağı: İlk durağınız mutlaka burası olmalı. Türkiye’nin en uzun dağlarından birini ziyaret ederken unutulmaz anlar yaşamanız mümkün.
  • Erciyes Kayak Merkezi: Kış turizmin vazgeçilmezi olan bu yer, özellikle kış aylarında çok yoğun rağbet görüyor. Dünyanın her yerinden gelen turistler, burayı ziyaret ediyor.
  • Aladağlar: Bölgedeki bir başka doğa harikası olarak karşımıza çıkıyor.
  • Ali Dağlı Yeraltı Şehri: Bu yeraltı şehri ile mağaralar ve oyukların tarihi görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Pınarbaşı’da Ne Yenir?

Pınarbaşı otobüs seferleri ile vardığınız ilçede, Kayseri yöresine ait yemeklerini tadabilirsiniz.

  • Mantı: Mantı der demez akla ilk gelen yer Kayseri oluyor. Burada da en güzelini yiyebilirsiniz.

Pınarbaşı’da Nerede Kalınır?

Pınarbaşı ilçesinde çeşitli pansiyon ve otellerde konaklayabilirsiniz. Özellikle bölgede kayak merkezi olması dolayısıyla sınırsız sayıda otele ulaşabilirsiniz. Pınarbaşı otobüs bilet fiyatları ve otel fiyatları çoğu bütçeye uygun ancak özellikle kış aylarında fiyatlarda bir artış görülebiliyor.

Bus Stations in Pinarbasi

Pınarbaşı Otogarı Fatih, Pazar Sk., 37770 Pınarbaşı/Kastamonu

Popular Bus Trips Departing From
Pinarbasi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Pinarbasi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus