Bus Tickets to Koprukoy

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Koprukoy

POPULATION 16,520
LAND AREA 777 km²
CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Koprukoy Bus Ticket

Erzurum ilçelerinden biri olan Köprüköy, Aras Nehri, Horasan ve Pasinler kenarında yer alıyor. Şehir merkezine 58 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe, önemli kaplıcalara da ev sahipliğ yapıyor. Özellikle “Çamurlu Kaplıca” olarak da bilinen Deli Çermik, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Köprüköy otobüs bileti alarak ilçeye kolay bir ulaşım sağlayabilir ve bu güzellikleri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Sadece otobüs değil, Erzurum uçuşları da mevcut. Otobüs seferleri için, Bizim Iğdır firması, Van Gölü, Kars Kalesi firmaları seferlerini düzenliyor. Köprüköy bölgesinden merkeze şehir içi ulaşım araçlarıyla da gidebilirsiniz.

Köprüköy’de Gezilecek Yerler

Köprüköy otobüs firmaları Erzurum’a seferleriniz için kullanabileceğiniz birçok ulaşım imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra Köprüköy’de gezebileceğiniz yerler aşağıdaki şekilde sıralanabiliyor;

  • Aras Nehri: Ziyaret edilmesi gereken başlıca yerler arasında geliyor. Aras Nehri’nin yanında kurulan Köprüköy, nehir kenarında pek çok mesire ve piknik alanına sahip bulunuyor. Önemli bölgeler arasında bulunuyor.
  • Çobandede Köprüsü: Köprünün baş kısmındaki süslemeler ve formuyla beraber, İlhanlı, Selçuklu mimari üslubunu yansıtıyor.
  • Avnik Kalesi: İlçenin 3 km kuzey kısmında bulunuyor. Kale, ismini üzerinde kurulan Avnik Deresi’nden alıyor. Özellikle kaplıca sularıyla ünlenen bir yer olarak biliniyor.

Köprüköy’de Ne Yenir?

Erzurum Köprüköy otobüs seferleri yarım saatte bir gerçekleşiyor. Aynı zamanda şehir merkezinden de birçok dolmuş ve minibüs ilçeye ulaşım imkanı sağlıyor. Köprüköy’e ulaştıktan sonra mutlaka denemeniz gereken yiyecekler şu şekilde sıralanabiliyor;

  • Cağ Kebabı: Kuzu etinin en lezzetli yerinden yapılan bu kebap, Erzurum denilince akla gelen ilk yemek oluyor. Aynı zaman da “Erzurum kebabı” olarak da biliniyor. Sırf bu kebabı yemek için farklı şehirlerden günübirlik Erzurum’a gelen ziyaretçiler oluyor.
  • Aşotu Çorbası: Yörenin vazgeçilmez lezzetlerinden birisi olarak bilinen Aşotu çorbası kıyma, buğday ve yoğurt üçlüsünün enfes birleşiminden yapılıyor.
  • Dut Çullaması: Dutların yaklaşık 15 dakika sıcak suda bekletilip süzülmesinden sonra terayağı eritilerek hazırlanan yöreye özgü lezzetlerden birisini oluşturuyor. “Erzurum çullaması” olarak da bilinen bu lezzet, özellikle kış aylarında tüketiliyor.

Köprüköy’de Nerede Kalınır?

Köprüköy’de konaklama ihtiyaçlarınız için çeşitli otel seçenekleri bulunuyor. Köprüköy otobüs bilet fiyatları firmadan firmaya göre değişiyor. Bu nedenle hem uçak hem de otobüs seçeneklerini değerlendirerek konaklayabilirsiniz. Apart otelleri ya da pansiyonları tercih edebilirsiniz. Tatilinizin planına ve bütçesine göre ilçe merkezine yakın otel ve pansiyonları seçebilirsiniz. Erzurum uçak bileti veya otobüs biletleri ile ilçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Konaklama imkanları ile bir yandan konforlu bir tatil geçirirken diğer yandan da zengin mutfak kültürünü ve tarihi yapılarını keşfedebilirsiniz.

Bus Stations in Koprukoy

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Koprukoy

Popular Bus Trips Departing From
Koprukoy

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Koprukoy

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus