Bus Tickets to Kazan

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kazan

POPULATION 51,764
LAND AREA 547 km²
CITY Ankara
PHONE CODE 0 312
LICENSE PLATE CODE 06
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kazan Bus Ticket

Kazan ilçesi, Türkiye’nin başkenti olan Ankara iline bağlı. Asıl adı Kahramankazan olan ilçe, Ankara Savaşı sırasında hep bu bölgede kazaların olmasından dolayı bu isim ile anılıyor. Dağlar arasında konumlanmış olan Kazan ilçesi, toplamda 48 adet mahalle barındırıyor.

Siz de bu mahalleleri gezmek isterseniz öncelikle hangi ulaşım yolu ile gitmek istediğinize karar veriyorsunuz. Daha sonra eğer otobüs ile gitmek istiyorsanız ilk durağınız otogar oluyor. Otogarda Kazanotobüs firmaları kapsamında kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Araştırmanız sonrası karşınıza Elazığlılar ve Öncü gibi firmalar çıkıyor. Bunlardan kendinize uygun olanı seçip bulunduğunuz konumdan Kazan otobüs bileti alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Kazan’da Gezilecek Yerler

Kuruluşundan bu yana Osmanlı Devleti başta olmak üzere birden çok medeniyete ev sahipliği yapan Kazan’a gelince şurayı mutlaka gezin:

  • Güvenç Gölü: Milyonlarca yıl öncesinin kalıntılarını görebileceğiniz bu yer, ihtişamlı duruşu ile hala ilk günkü gibi dikkat çekiyor. Aynı zamanda Güvenç Gölü’ne Kazan otobüs seferleri ile ulaşabilmeniz büyük kolaylık sağlıyor.

Kazan’da Ne Yenir?

Kazan otobüs bilet fiyatlarına bakıp geldiğiniz bu yere şu lezzeti tatmadan kesinlikle dönmeyin:

  • Kystby: Bir nevi gözleme olan yemek, Kistibi şeklinde okunuyor. Mayasız hamurdan yapıldığı için kilo aldırmıyor. Üstelik içinde özel patates püresi, üzerinde ise bol tereyağ ile kadifemsi bir tadı oluyor. Kazan’ın yöresel lezzetleri arasında bulunuyor.

Kazan’da Nerede Kalınır?

Kazan’da konaklayabileceğiniz, pansiyon ve apart tarzı oteller bulunuyor. Konaklama konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağınız Kazan otellerine, alternatif yollardan biri olan Ankarauçak bileti alarak da gelebilirsiniz. Ankara uçuşları ile şehre gitmeyi tercih ederseniz otelinizde uzun bir dinlenme fırsatınız olabilir.

Bus Stations in Kazan

Kazan Otogarı Satıkadın Mh. Ankara Blv. 06980 Kazan/Kahramankazan/Ankara

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Kazan

bus