Bus Tickets to Kadirli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Kadirli

POPULATION 119,857
LAND AREA 1,021 km²
CITY Osmaniye
PHONE CODE 0 322
LICENSE PLATE CODE 80
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kadirli Bus Ticket

Kadirli, Osmaniye’nin ilçelerinden biridir. Aslantaş Baraj Gölü’nün kıyısına konumlanmış olan ve tarihi geçmişi eskilere dayanan özel yerdir. Bu özel yeri görmek ve tanımak isterseniz, obilet.com üzerinden Kadirli otobüs bileti satın alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Kadirli otobüs seferleri yapan firmalar çoğunlukla yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Haklarında tüm detaylı bilgileri öğrenebilir ve aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Bunun sonucunda kendinize en uygun olan firmadan Kadirli otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Kadirli’de nereler gezilir?

Tarihi geçmişi ve doğal havasıyla Kadirli’de gezebileceğiniz pek çok yer vardır.

Doğal güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarmak için gideceğiniz ilk durak, Sülemiş Çamlığı olmalıdır. Buradaki turistik tesislerde vakit geçirebilir hatta konaklayabilirsiniz.

Ala Camii 2. Yüzyılda inşa edilmiş olan, önemli tarihi yapılardan biridir. Hizmete açılma süreci henüz belli olmasa da, tarihi bir yapı olarak görmeniz gerekmektedir.

M.Ö. 8.yüzyıldan kalma Karatepe-Aslantaş Açık Hava Müzesi, tarih meraklılarının mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Kale surlarının kalıntıları, sfenksler, odacıklar ve rölyefler görülebilecek yapıtlardır.

Karatepe Kalesi, Ceyhan Irmağı’nın kıyısında bulunan Milli Park sınırlarında bulunmaktadır. Buradan çıkarılan eserlerle oluşturulan müze, ülkenin ilk açık hava müzesidir.

Kalealtı Kalesi de görülmesi gereken bir diğer tarihi yapılardandır.

Burada tadı çıkarılacak özel bir yer daha vardır. Tatilinize biraz şifa dokunuşu yapmak isterseniz, Kokar Kaplıcaları’na gidebilirsiniz. Bu kaplıcanın özellikle cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa, buraya mutlaka gitmelisiniz.

Kadirli’de ne yenir?

Osmaniye ve Adana’ya olan yakınlığından dolayı, oldukça lezzetli kebaplar yiyebilirsiniz; bunun tadını çıkarın. Mercimek çorbası, sütlü çorba, dövme pilavı, içli köfte, tirşik gibi yöresel yemeklerden; ısırgan otu, ebe gömeci ve semizotu salatalarından yemeden dönmeyin.

Kebapların yanı sıra; ülkenin en çok turp yetiştirilen bölgesi olduğu için turplardan da tatmalı hatta evinize de almalısınız.

Kadirli’de nerede kalınır?

Kadirli, gelişmiş ilçelerden biridir. Bu yüzden her bütçeye ve imkana uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Tarihi yapıları ve kaplıcasıyla ziyaret etmenizi bekleyen Kadirli’yi beklemeden gidin, görün. Obilet.com üzerinden Kadirli otobüs seferlerine bakabilirsiniz.

Bus Stations in Kadirli

Kadirli Bus Station 80760 Kadirli/Osmaniye

Popular Bus Trips Departing From
Kadirli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet.com within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Kadirli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet.com within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Kadirli Hotels