Bus Tickets to Eskipazar

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Eskipazar

POPULATION 12,493
LAND AREA 754 km²
CITY Karabük
PHONE CODE 0 372
LICENSE PLATE CODE 78
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Eskipazar Bus Ticket

Karabük’ün güzel şehirlerinden bir tanesi olan Eskipazar, aynı zamanda tarih meraklıları için cennet gibidir. Siz de o tarih meraklılarındansanız, Eskipazar otobüs bileti satın alma işlemlerinizi obilet.com üzerinden hallederek Eskipazar’ı keşfedebilirsiniz.

Eskipazar otobüs seferleri sadece yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların tamamını obilet.com üzerinden detaylarıyla görebilirsiniz. Fiyat ve sefer bilgilerini inceleyerek en uygun firmayı seçip Eskipazar otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Eskipazar’da nereler gezilir?

Karabük’ün en eski yerleşim yeri olan ilçede Hadrianaupolis Antik Kenti’ni mutlaka gezmelisiniz. Burada yapılan kazılarda bulunan mozaiklerin sergilendiği alanı da gezmelisiniz. Ayrıca; Helenistik, Roma ve Erken Bizans dönemlerine ait olan 14 yapı kalıntısı bulunmaktadır.

Hadrianaupolis kadar büyük olmasa da Kimistene Antik Kenti de oldukça zengindir. Burada tapınak kalıntıları ve Akropolis bulunmaktadır.

Doğa içinde vakit geçirmek isterseniz, Çetiören Mesire Yeri’ne ya da Eğriova Mesire Yeri’ne gidip piknik yapabilirsiniz. Her ikisinde de zengin bir bitki örtüsü bulunmaktadır. Çadır ve kamp için de uygun alanlardır. Hatta Eğriova’da bulunan gölde balık da tutabilirsiniz.

Eskipazar’da ne yenir?

Eskipazar’da birbirinden lezzetli yöresel yemekler bulunmaktadır. Mutlaka tatmanız gerekenler ise; keş, ovma çorbası, yayla çorbası, kedi batmaz, bükme, Eskipazar mantısı, mıhlama, avuz ve kavuttur.

Eskipazar’da nerede kalınır?

Küçük bir ilçe olduğundan konaklama seçenekleri azdır. Ancak her ihtiyacı ve bütçeyi karşılayacak kapasitededir. İlçede bulunan küçük otellerde, misafirhanelerde kalabilir ya da kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz.

Lezzetli yemekleri ve zengin tarihi ile mutlaka görülmesi gereken Eskipazar’a gitmek için obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Eskipazar

Operating Carriers Based in Eskipazar

Popular Bus Trips Departing From
Eskipazar

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Eskipazar

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 5 Destinations Traveled by obilet users via Eskipazar

bus