Bus Tickets to Ercis

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ercis

POPULATION 173,795
LAND AREA 2,133 km²
CITY Van
PHONE CODE 0 432
LICENSE PLATE CODE 65
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ercis Bus Ticket

Erciş, Van’ın en önemli ilçelerinden biridir. Doğasıyla ve güzellikleriyle ilgi çeker. Depremden olumsuz etkilense de zamanla toparlanmıştır. Obilet.com üzerinden Erciş otobüs bileti satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Erciş otobüs seferleri, yalnızca yerel seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı görebilir, aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilir, kendinize en uygun olan firmayı seçip Erciş otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Erciş’te nereler gezilir?

Van Gölü’nün sarmaladığı bu ilçede görebileceğiniz pek çok doğal ve tarihi güzellik bulunmaktadır.

Flamingolar başta olmak üzere, pek çok farklı kuş türünün sizi karşılayacağı Çelebibağı Beldesi’ne mutlaka gitmelisiniz. Özellikle yaz aylarında giderseniz, flamingolarla karşılaşmamanız imkansız olacaktır.

Doğa ile iç içe olmayı sevenlerdenseniz, Deli Çay’ın etrafında bulunan Haydarbey-Balık Bendi Mesire Yeri’ne muhakkak gitmelisiniz. Hem akan suların coşkusu hem de yumurtalarını bırakmaya gelen inci kefallerinin güzelliği size gerçek bir görsel şölen vaad ediyor. Burada piknik ve yürüyüş yaparak keyfini çıkarabilirsiniz.

Zortul Köyü’nde bulunan Zortul Kümbeti 15. Yüzyıldan kalma ve mutlaka görülmesi gereken bir yapıdır. Yine bu civarda bulunan Kara Yusuf Paşa Türbesi’ne de gitmeyi ihmal etmemelisiniz.

Evliya Çelebi’nin yazılarında bahsetmiş olduğu, ilçenin en önemli yapısı kabul edilen Erciş Kalesi’ni de mutlaka görmelisiniz.

Kadem Paşa Hatun Türbesi ise mimari açıdan Anadolu’da mutlaka görülmesi gereken yapılardan biridir.

Uratu dönemine ait çivi yazılı kitabeler de Van-Erciş yolu üzerinde bulunmaktadır. Buraya özellikle gidip görmelisiniz ama vaktiniz olmazsa da yanından geçerken mutlaka durup incelemelisiniz.

Erciş’te ne yenir?

Erciş’in gelişmiş bir yemek kültürü yoktur. Ama et ağırlıklı yemeklerin olduğundan bahsedilebilir. Özellikle kuzu eti ve etli kuru fasulye yemeniz tavsiye edilir. Sabah kahvaltısında da mutlaka sucuklu yumurta yemelisiniz.

Erciş’in üzümü de pek meşhurdur; bol bol yemeli hatta alıp yanınızda da götürmelisiniz.

Erciş’te nerede kalınır?

Erciş’te konaklama seçenekleri biraz kısıtlıdır. Ancak var olan oteller de her bütçeye uygun bir yapıya sahiptir.

Erciş, Van’ın gözde yerlerinden biridir. Ülkede görülmesi gereken önemli yerlerden biridir. Bu güzellikleri keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Erciş otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Ercis

Erciş Otogarı +904323516728 Salihiye Mahallesi, 65400 Erciş/Van

Popular Bus Trips Departing From
Ercis

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Ercis

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Ercis Hotels

bus