Bus Tickets to Emet

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Emet

POPULATION 21,145
LAND AREA 951 km²
CITY Kütahya
PHONE CODE 0 274
LICENSE PLATE CODE 43
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Emet Bus Ticket

Kütahya’nın popüler ilçelerinden biri olan Emet, özellikle sağlık turizmi açısından önemli bir noktada yer alıyor. Kaplıcalarıyla ön plana çıkan ile doğası ile de ziyaretçileri büyülüyor. Emet’e gitmek için otobüs bileti alabilirsiniz. Kütahya uçak bileti alarak da havaalanı üzerinden il otogarına ve oradan da ilçeye 30 dakika da bir kalkan dolmuşlar ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Kütahya ile Emet arasında 43 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Merkezden kalkan çeşitli servis seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Şehir dışından gelmeyi planlayanlar için de, Emet otobüs firmaları arasında Kütahya Astur, Yaman Turizm, Emet Has Tur ve Kamil Koç en fazla öne çıkanlar arasında.Otobüs seferleri veya uçak seferleriyle tatil planınızı yapabilirsiniz.

Emet’te Gezilecek Yerler

Emet gezilecek ve görülecek yerler açısından oldukça zengin bir alana sahip bulunuyor. Emet otobüs seferleri ile bölgeye gelerek bir yandan konforlu bir tatilin tadını çıkarabilir bir yandan da karış karış her yerini gezebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Emet Çayı: Hem doğal güzellikleri açısından hem de tarihi açısından oldukça önemli bir noktada bulunuyor. Geçtiği ilçeden adını alan bu çay, özellikle son zamanlarda rafting meraklılarının uğrak yerleri arasında gelmeye başlıyor.
  • Ünlü Bor Maden Tesisleri: Dünyadaki bor miktarının %60’sının çıkarıldığı yer olarak bilinen bu tesisler pek çok alanın gelişmesine öncülük ediyor.
  • Emet Kaplıcaları: Sağlık turizmi açısından önemli olan bölgelerden birisini oluşturuyor. Sularının şifalı olduğuna inanılan kaplıcaları yılda 15 bin kişi ziyaret ediyor.

Emet’te Ne Yenir?

Mutfak kültürüyle ön plana çıkan Emet’in eşsiz lezzetteki yemekleri sadece yöreyle değil aynı zamanda bütün bir ülkeye de yayılmış durumda. Emet otobüs bileti alarak yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Mutlaka denemeniz gereken lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Şibitli Tavuk Tiridi: Yöreye has lezzetlerin başında gelen bu yemek; bütün tavuk, su, tereyağı, baharat ve yoğurttan yapılıyor. Arzu edilmesi halinde sarımsak sosuyla da servis edilebiliyor. Ağızda dağılan kıvamıyla mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında bulunuyor.
  • Kıymalı Sini Mantısı: Un, yumurta, kıyma ve soğanın karıştırılmasıyla yapılan sini mantısı, görünüş itibariyle de diğer mantılardan ayrılıyor. İlk kez deneyenler için unutulmaz bir lezzet olarak kalıyor.
  • Namaz Lokması: Yapılışı ve tadıyla lokma tatlısıyla birebir aynı olan Namaz lokmasının tek farkı, pişi büyüklüğünde yapılıyor olmasıdır.

Emet’te Nerede Kalınır?

Emet otobüs bilet fiyatları ve uçak fiyatlarını göz önünde bulundurarak yolculuğunuzu planlarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta konaklama alanlarıdır. Emet bölgesine çok yakın oteller hem ulaşım açısından hem fiyat açısından oldukça uygun. Üstelik yemekli seçeneklerinin dışında spa ve masaj seçeneği bulunan otellerde mevcut bulunuyor. Bunun yanında pansiyon ve butik oteller de yer alıyor. Kütahya uçuşları içinde yine havaalanına servisleri bulunan çeşitli otel seçenekleri de sizlere kolaylık sağlıyor.

Bus Stations in Emet

Emet Bus Station 43820 Emet/Kütahya
Emet Thermal Resort Spa Hamam Mah, Ünal Öztaş Cd., 43700 Emet/Kütahya, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Emet

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Emet

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Emet

Emet Hotels

Top 7 Destinations Traveled by obilet users via Emet

bus