Bus Tickets to Elbistan

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Elbistan

POPULATION 141,468
LAND AREA 2,201 km²
CITY Kahramanmaraş
PHONE CODE 0 344
LICENSE PLATE CODE 46
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Elbistan Bus Ticket

Kahramanmaraş’ın bir ilçesi olan Elbistan, aslında Malatya’ya daha yakın bir konumdadır. Küçük ama önemli bir yerleşim yeridir. Obilet.com üzerinden Elbistan otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Elbistan otobüs seferleri yapan firmalar genellikle yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilir, aralarında fiyat karşılaştırmaları yapabilir ve aralarından kendinize en uygun olan firmayı seçerek Elbistan otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Elbistan’da nereler gezilir?

Karahöyük Köyü’nde bulunan Karahöyük yapısını mutlaka görmelisiniz. Roma ve Hitit dönemine ait olan bu yapıda pek çok tarihi esere rastlanmıştır.

Ufacıklı Köyü, içerisinde şapel kalıntıları bulunan tarihi köylerden biridir. Roma ve Bizans döneminden kalma olan bu köyü mutlaka görmelisiniz.

Kız Kalesi, Kale Köyü’nde bulunan tarihi bir yapıdır.

Ulu Camii, Hikmet Baba Cami ve Türbesi, Çarşı Camisi-Cami-i Atik de hem dini hem de tarihi yönden ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Elbistan’da ne yenir?

Elbistan’da bol bol et yemekleri yiyebilirsiniz. Elbistan tava, kebabı ve lahmacunları oldukça lezzetlidir. Bunlardan tatmadan dönmemelisiniz. Hatta Elbistan tava, buraya gelmek için başlı başına bir sebep de olabilir.

Elbistan’da nerede kalınır?

Konaklama açısından az ama her imkan ve bütçeye uygun seçenekler bulunmaktadır. Birkaç otel ve öğretmenevi konaklama için seçebileceğiniz tesislerdir.

Malatya ya da Maraş taraflarına gelirseniz, Elbistan’a muhakkak gitmelisiniz. Otobüs seferleri ve otobüs bileti hakkında obilet.com üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Bus Stations in Elbistan

Elbistan Bus Station Orhangazi, Elbistan Otogarı, 46300 Elbistan/Kahramanmaraş

Popular Bus Trips Departing From
Elbistan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Elbistan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Elbistan Hotels

bus