Bus Tickets to Boyabat

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Boyabat

POPULATION 43,826
LAND AREA 1,512 km²
CITY Sinop
PHONE CODE 0 368
LICENSE PLATE CODE 57
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Boyabat Bus Ticket

Boyabat, Sinop’un en turistik ve en meşhur bölgelerinden biridir. Karadeniz’in doğal güzelliğini sonuna kadar hissedebileceğiniz özel bir yerdir. Bu özel yerde keyifli vakit geçirmek isterseniz, Boyabat otobüs bileti almak işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Bildiğiniz seyahat firmalarının pek az bir kısmı Boyabat otobüs seferleri düzenlemektedir. Obilet.com üzerinden sefer düzenleyen firmaların hepsini özellik ve fiyatlarıyla detaylı olarak görebilirsiniz. Aralarında karşılaştırma yaparak kendiniz için en uygun olan firmadan Boyabat otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Boyabat’ta nereler gezilir?

Sinop, Karadeniz’in en özel şehirlerinden biridir ve Boyabat’ta buranın tadını çıkarabileceğiniz en güzel yeridir. Yani, gezebileceğiniz çok yer vardır.

Boyabat’ın tarihi bölgelerinden gezmeye başlayabilirsiniz. İlk olarak, Boyabat-Kastamonu yolu üzerinde bulunan Kaya Mezarı’na gidebilirsiniz. Burayı görmek için bağlı olduğu Salar Köyü’nün muhtarından izin almanız gerekmektedir.

Gökırmak Vadisi’nde bulunan Kale ve Yeraltı Şehri’ni mutlaka görmelisiniz.

Efsaneleriyle ünlü olan Kırkkızlar Kayası da görülecek yerler listesinde yer almaktadır. Aynı şekilde, Boyabat Kalesi’ni de listeye eklemelisiniz. Kalenin tepesine çıkıp güzel şehir manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Mimarisiyle göz dolduran tarihi Boyabat Evleri’ni örmeden dönmeyin.

İlçe merkezine biraz uzakta kalan Bazalt Kaya Sütunları’nın güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Bakmaya doyamayacağınız bu yapının çevresinde keyifli bir gezinti yapabilirsiniz.

Çukurhan Kayası ve Şelalesi güzelliğiyle sizi etkileyecek önemli yerlerden biridir.

Bunların yanı sıra, Boyabat köylerini de gezmeyi ihmal etmemelisiniz.

Boyabat’ta ne yenir?

Boyabat’ın en meşhur yemeği Sırık Kebabı’dır. Sırık Kebabı özel ve zahmetli bir hazırlanma aşamasına sahiptir. Bu yüzden 1 gün öncesinden sipariş vermeniz gerekmektedir.

Boyabat’ın tarhanası pek meşhurdur; bu yüzden buranın tarhana çorbasından muhakkak yemelisiniz. Aynı şekilde, buraların pirinci de meşhurdur ve pilavından yemeden dönmemelisiniz.

Boyabat’ta nerede kalınır?

Boyabat’ın merkezinde ve çevresinde, her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Otel ve pansiyonların yanı sıra, öğretmenevlerinde de konaklayabilirsiniz.

Olağanüstü doğal güzellikleri ve lezzetleriyle Boyabat, Türkiye’nin görülmesi gereken yerlerinden biridir. Kendinizi bu güzelliklerden mahrum bırakmamak ve keyifli bir tatil geçirmek için obilet.com üzerinden Boyabat otobüs biletinizi satın alabilirsiniz. Mutlaka gidin ve tadını çıkarın.

Bus Stations in Boyabat

Boyabat (Sinop) Otogarı Çamlıca, 57200 Boyabat/Sinop
Boyabat Tur Çamlıca Mahallesi,, Adnan Menderes Blv. 113/8, 57202 Boyabat/Sinop, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Boyabat

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Boyabat

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Boyabat Hotels

bus