Bus Tickets to Aligor

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Aligor

CITY Şanlıurfa
PHONE CODE 0 414
LICENSE PLATE CODE 63
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Aligor Bus Ticket

Aligör, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yer alıyor. Suruç ilçe merkezine 12 km uzaklıkta yer alan Aligör Suruç’un en büyük beldesi olarak biliniyor.

Aligör’e gitmek için geçirdiğiniz otobüs yolculuğu, Suruç Otogarı’nda son bulunuyor. Suruç Otogarı’ndan Aligör beldesine gidebileceğiniz minibüs hatları bulunuyor. Aligör otobüs firmaları arasında; Astor Seyahat, Şanlıurfa Cesur Turizm ve Yeni Diyarbakır Seyahat firmaları yer alıyor.

Aligör’de Gezilecek Yerler

Aligör otobüs seferleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz tarihi yapılar şöyle sıralanıyor:

  • Ulu Camii: Minaresi, mihrabı ve tavan süslemeleri ile benzersiz bir mimariye sahip olan Ulu Camii, Aligör ziyaretinizde görmeniz gereken tarihi yapılar arasında yer alıyor.
  • Ahmet-i Bican Camii: 1882 yılında Kürkçü Ahmet Bican Efendi tarafından inşa ediliyor. Köşk minaresi ve sade süslemesi ile dikkat çeken cami, Aligör’de gezilecek yerler listesinin başlarında yer alıyor.
  • Su İletim Tüneli: 17 bin metre yüksekliği bulunan tünel, dünyanın 5. büyük tüneli olarak biliniyor.

Aligör’de Ne Yenir?

Aligör otobüs bileti alıp bölgeye ulaşım sağladıktan sonra, tadına bakmanız gereken yöresel lezzetler şöyle sıralanıyor:

  • Yumurtalı Çiğ Köfte: Etsiz olarak yapılan yumurtalı çiğ köfte, Urfa’da bulunan restoran ve evlerde tadına bakabileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor.
  • Aya Köftesi: Urfa usulü yapılan aya köftesinde esmer bulgur kullanılıyor. El ayası görünümünden dolayı aya adına sahip olan bu köftenin tadına baktığınız zaman çok beğeneceksiniz.
  • Ciğer Şiş Kebap: Urfa usulü yapılan kebabın Aligör’de bulunan tüm kebapçılarda rahatlıkla tadına bakabilirsiniz.

Aligör’de Nerede Kalınır?

Aligör’de konaklayabileceğiniz birçok otel bulunuyor. Aligör beldesinde apart oteller, pansiyonlar ve butik otelleri tercih edebilir, Suruç ilçesinde veya dışında yer alan konak otel ve lüks otelleri tercih edebilirsiniz. Siz de konforlu bir tatil ve konaklama yaşamak istiyorsanız, Aligör otobüs bilet fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Uçak yolculuğu yapmak istiyorsanız, Şanlıurfa uçak bileti satın alabilirsiniz. Şanlıurfa uçuşları ile şehre iniş yaptıktan sonra, konaklamak istediğiniz otele kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Aligor

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Aligor

Popular Bus Trips Departing From
Aligor

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Aligor

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus