Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Varşova Uçak Bileti

1 Yolcu

Varşova Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Varşova Hakkında

ÜLKE Polonya

TELEFON KODU 48

NÜFUS2.785.000

PARA BİRİMİPLN

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

HAVALİMANI SAYISI2

Varşova Havalimanları

Okecie Havalimanı
Warsaw Modlin Havalimanı

Varşova Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Polonya’nın başkenti olan Varşova aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. 9 Kasım 1940’ta şehir Varşova Kuşatması’daki kahramanca direnişi sebebiyle Polonya’daki en önemli askeri madalya olan Virtuti Militari ile onurlandırılmıştır. Varşova aynı zamanda bir Feniks şehri olarak anılmaktadır. Mitoloji’deki Feniks kuşunda olduğu gibi şehrin %80’i İkinci Dünya Savaşı sırasında harap olmuştur ve şehir Polonyalıların ve Sovyetler Birliği’nin yardımıyla yeniden inşa edilmiştir. Varşova şehrinin ismi Varşova Konfederasyonu, Varşova Paktı, Varşova Düklüğü, Varşova Konvansiyonu, Varşova Anlaşması ve Varşova Ayaklanması gibi ünlü oluşumlara veya olaylara verilmiştir. Varşova’da görülmesi gereken yerleri 6 ana başlık altında toplamak mümkün. Bunlardan ilki Eski Şehir (Old Town, Stare Miasto); 13.yüzyılda yapılmıştır ancak İkinci Dünya Savaşı’nda neredeyse tamamına yakınının tahrip olmasıyla 1980 yılında restore edilmiştir ve günümüzde UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Bahçeli Saray şeklinde Varşova’nın en iyi planlanmış otantik müze ve parklarından biri olan Łazienki Królewskie Müzesi (Łazienki Królewskie Museum; Muzeum Łazienki Królewskie) ise ikinci sırada geliyor. Varşova’nın en değerli Saraylarından biri olan Wilanow Sarayı (Wilanow Palace; Muzeum Pałac w Wilanowie) ise üçüncü uğrak noktası ve bahçesi adeta bir doğa harikası. Polonya’nın en yüksek yapısı olan ve otuzuncu katından muhteşem bir manzaraya sahip olan Kültür ve Bilim Sarayı (Palace of Culture and Science (Pałac Kultury i Nauki) ofislere, akademik bilimler merkezlerine, sinemalara, yüzme havuzuna, kütüphanelere, tiyatrolara, postanelere ve müzelere ev sahipliği yapıyor. 500 farklı türe ait yaklaşık 5000 hayvanın barındığı Varşova Hayvanat Bahçesi (Warsaw Zoo) ise görülmeye değer beşinci durağımız. Varşova Üniversitesi Kütüphanesi(University of Warsaw Library (Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego) ise labirent biçimindeki yapısı ve ferah çalışma ortamı ile görülmeye değer son noktamız.

Varşova’da 2 farklı havalimanı bulunmaktadır. Varşova Chopin Havalimanı (Varşoa Okecie Havalimanı) ülkenin en büyük havalimanı olup ülkedeki hava trafiğinin %40'ını karşılamaktadır. Polonya Warsaw Modlin Havalimanı ise Varşova şehir merkezinin kuzeyinde, şehir merkezine 35 km. uzaklıkta bulunan Modlin ilçesine bağlıdır.İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Konya gibi noktalardan Varşova’ya gidebilmek mümkün. İstanbul-Varşova uçak bileti bulunan firmalar ise şu şekilde; Türk Hava Yolları, Atlas Global, Onur Air, Aeroflot Russian Airways, Ukraine International Havayolları, Aegean Havayolları, Lufthansa, British Airways, Croatia Havayolları, SAS, Belavia Belarusian Havayolları, LOT Polish Havayolları, Adria Airways, Iran Air, Air China. Varşova uçak bileti satan firmalar ile ilgili detaylı bilgi oBilet.com ile sadece bir tık uzağınızda!

Varşova’ya yapacağınız ziyaretler oBilet.com adresinden alacağınız Varşova uçak bileti ile şimdi çok daha keyifli. Seyahatinize en uygun Varşova uçak biletini oBilet ile satın alabilir en ucuz Varşova uçak bileti ile seyahatin tadını arttırabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Varşova Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Varşova Uçak Bileti Almak için Varşova Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Varşova Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Varşova 801,64 TL
Ankara - Varşova 831,11 TL
Stuttgart - Varşova 1.019,62 TL
İzmir - Varşova 1.060,64 TL
Atina - Varşova 1.595,74 TL
Bakü - Varşova 1.681,61 TL
Antalya - Varşova 1.844,03 TL
Gaziantep - Varşova 1.849,76 TL
Adana - Varşova 2.924,40 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar