Ucuz Güney Kore Uçak Bileti

Güney Kore Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Güney Kore Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 82
NÜFUS 51.250.000

Popüler Güney Kore Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ulsan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gimpo Havalimanı
Incheon Havalimanı
Gimhae Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pohang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Muan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yeosu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gwangju Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sokcho Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gangneung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jeju Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Seoul Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Osan Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Daegu Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yecheon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cheongju Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sacheon Air Base Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wonju Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mokpo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kunsan Air Base Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yangyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Seogwipo Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chuja Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Suwon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Güney Kore Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kore Yarımadası kuzey ile güney arasında bölünmüş ve Kore'yi dünyadaki tek bölünmüş ülke haline getirmiştir. 4 farklı mevsimin görüldüğü Kore'de her mevsimde benzersiz ve güzel manzaralar vardır. İlkbaharda kiraz çiçeği, forsythia (altın çanağı), açalya ve diğer pek çok çiçeğin açtığı bir mevsim ve yaz ayları ise oldukça sıcak geçiyor. Kışın karlarla kaplı olan ülke sonbaharda ise daha çok maceraperestleri cezbediyor. Güney Kore'nin başkenti ve gelişmiş kenti Seul. Güney Kore ekonomisinin temelini, gemi, otomobil, cep telefonu, bilgisayar, televizyon ve diğer elektroniklerin ihracatı oluşturuyor. Güney Kore, ihracat odaklı stratejisi sayesinde hızlı bir ekonomik büyüme sağladı. Bugün Güney Kore, dünyanın büyük 15. ekonomisine sahip ülkesi olma unvanını taşıyor. 51 milyonu geçkin nüfusu olan Güney Kore’nin resmi dili Korece ve bu dil, Türkçe ve Moğolcayı da içeren Ural ailesine ait. Korece, Çinceden türetilen birçok kelimeyi içeriyor olmasına rağmen esasında yapısal olarak bu iki dil birbirinden çok farklı. Korece dilsel olarak Japoncaya daha yakın bir dil olarak görülüyor. Güney Kore’nin %70'inden fazlası dağlık ve doğu bölgeler engebeli dağ sıraları ve derin vadilerden oluşuyor. Güney Kore’yi ziyaret eden birçok yerli ve yabancı turist bu dağların eteklerinde yürüyüş yapmanın tadını çıkarıyor. Büyük nehirlerin ve ormanların çoğuysa ülkenin batısında konumlanıyor. Pirinç, Kore mutfağının temel unsuru ve neredeyse tüm yemeklerde bulunuyor. Geleneksel Güney Kore yemeklerinden ünlüsü olan Kimchi, baharatlarla (sarımsak, kırmızı biber ve zencefil) fermente edilmiş çeşitli sebzeleri (lahana ve turp) içeriyor. Güney Kore’nin popüler ve nüfusu yoğun olan şehirleri, başkent Seul, Busan, Incheon, Daegu, Daejeon, Gwangiu, Ulsan ve Suwon. Güney Kore’de gezilecek başlıca yerler, Gyeongbokgung, Namiseom, N Seul Kalesi, Everland, Myeong-dong, Seoraksan, Lotte World, Namsan, Bulguksa, Gwanghwamun, Deoksugung, Yongdusan Park, Taejongdae, Kore Ulusal Müzesi, Jirisan ve Hahoe.

Güney Kore uçak biletinizi almak için öncelikle hava yolu firmalarından birini seçerek aktarmalı mı yoksa aktarmasız mı uçacağınıza karar vermelisiniz. Güney Kore’nin işlek havalimanı ve 2016 senesinin istatistiklerine göre 60 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Incheon Uluslararası Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı direkt seferleri bulunuyor. Ayrıca Asiana Airlines ya da Korean Air’den Güney Kore uçak biletinizi alarak da İstanbul’dan aktarmasız uçabilirsiniz. Bir diğer seçenek de yabancı hava yolu firmalarından birini tercih etmek ve başka bir ülke üzerinden aktarma yaparak çok daha ucuza seyahat etmek. Buna ek olarak, Gimpo Havalimanı, (Seul), Jeju Havalimanı (Jeju), Gimhae Havalimanı (Cheongju, Daejon) ve Daegu Havalimanı gibi birden çok alternatifinizin olduğunu hatırlatalım.

Güney Kore uçak biletinizi uygun fiyata bulmanın tek yolu, tüm hava yolu firmalarının sizin aradığınız gün ve saate uygun sunduğu fiyatları karşılaştırmak. Bunu da ayrı ayrı sitelerden yapmak oldukça güç olduğundan oBilet’in sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Türk vatandaşları Güney Kore seyahatleri için herhangi bir vize uygulamasına tabi değildir.

flight