Ucuz Stokholm Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Stokholm Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Stokholm Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Stokholm Hakkında Bilgi

Stokholm Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Skavsta Havalimanı
Arlanda Havalimanı
Bromma Havalimanı

Stokholm Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İsveç’in başkenti olan Stockholm tüm İsveç nüfusunun %21'ine ve tüm İsveç'in sanayisinin %35'ine sahiptir. Yapıları, parkları, tarihî merkezleri, yeşil alanları ve eğitim merkezleriyle oldukça ileri bir Avrupa şehri olan Stockholm 13. yüzyıldan bu yana bir İskandinavya kültür, siyaset, medya ve ekonomi merkezidir. Stockholm yıllık 1 milyonun üzerindeki turist sayısıyla İskandinavya ülkeleri arasında en çok ziyaretçi alan şehirdir. Şehir ana kara haricinde on dört adaya ve Mälaren Gölü'nün denizle birleştiği bir kanala sahiptir. Kentin adalara ve kanala sahip olması Stockholm’e Kuzeyin Venediği sıfatını vermiştir. Bu dağınık yapısından ötürü Stockholm’ün gezilesi noktaları bölge bölge ele alınabilir. Şehrin en turistik, en eski şehir bölgesi Gamla Stan ve Gamla Stan’ın parçası sayılabilecek küçük Riddarholmen. Riddarholmen Kilisesi, Vasterlanggatan ve Österlanggatan Caddeleri, Stockholm Katedrali, Royal Palace, Nobel Museum bu bölgenin gezilip görülesi yerlerini oluşturuyor. Gamla Stan’ın hemen aşağısında ise Södermalm bölgesi yer alıyor. Bu bölgenin özelliği ise lezziz yemek durakları ve biraz hippivari yapısı. Södermalm bölgesinde Fotografiska, Götgatan, SoFo, SkyView turistlik yerlerin başını çekiyor. Daha çok yerleşimlerin bulunduğu Norrmalm bölgesinde National Museum ve Stockholm Public Library ziyaret edilebilir. Doğal güzelliğiyle öne çıkan Skeppsholmen bölgesinde ise Moderna Museet ve Architecture Museum görülmeli. Stockholm’ün zengin kesiminin yaşadığı Östermalm bölgesinde ise İsveç Tarih Müzesi gezilebilir. Östermalm bölgesinin içinde sayılan Djurgarden bölgesinde ise Skansen, Vasa Museum, Gröna Lund ziyaret edilebilir.

Stockholm Arlanda Havalimanı İsveç'in en büyük, İskandinav ülkelerinin ise 3. en büyük havalimanıdır. Stockholm Arlanda Havalimanı’ndan Stockholm şehir merkezine ulaşım tren ile 15-20 dakika, otobüs ile 45 dakika sürmektedir. Stockholm’ün diğer 2 havalimanı ise Stockholm Bromma Havalimanı ve Stockholm Skavsta Havalimanı’dır. Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Air France, Ukraine International Havayolları, British Airways, LOT Polish Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Lufthansa, SAS, Serbian Havayolları Stockholm uçak bileti bulunan firmaların başlıcalarıdır. Stockholm uçak bileti ile ilgili ayrıntılı bilgilere oBilet uçak bileti satış platformu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzeller güzeli Stockholm gezilip görülecek onlarca noktası ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Sen de bu misafirlerin bir parçası olmayı düşlüyorsan sana en uygun Stockholm uçak biletini oBilet.com internet adresinde kolayca bulabilirsin.

Stokholm Hakkında Blog Yazıları

  • Stockholm Gezilecek Yerler

    Nordik ülkelerinden İsveç herkesin elbet bir gün gidip görmesi gereken ülkelerden. Üstelik 9 milyon nüfusluk İsveç’in başkenti Stockholm bir hafta sonunuzu keyif alarak geçirmenize yetecektir. Tabi ki az uyku ve bolca gezerek! Şehir 14 büyük adaya sahiptir. Zaten “Holm” İsveç dilinde “Adalar” anlamına geliyor. Malaren Gölü’nün kanalları sebebiyle “Kuzeyin Venedik’i” derler Stockholm’e. Stockholm’e gitmeden önce

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası