Ucuz Phnom-penh Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Phnom-penh Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 855
NÜFUS 1.502.000

Phnom-penh Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Phnom Penh dilimize Punon Pen olarak geçmiştir. Phnom Penh Güneydoğu Asya’da yer alan Kamboçya ya da Kamboçya Krallığı’nın başkentidir. Bir zamanlar "Asya’nın İncisi" olarak anılan şehir 1863-1953 yılları arasında Fransız sömürgesinde kalmıştır ve 1950’li yıllarda bağımsızlığını ilan etmiştir. Punon Pen zamanla gelişerek, Kamboçya’nın ekonomik, kültürel, siyasi, diplomatik merkezi haline gelmiştir. Khmer Pagodaları (Budist dini yapıları), sömürge döneminden kalma sarı Fransız binaları, Kraliyet Sarayı (Royal Palace), Ulusal Müze Phnom Penh’de gezilecek yerlerdir. Tonle Sap Nehri’nin batı yakasında kalan şehir merkezindeki kafe ve restoranlara gidilebilir. Kamboçya para birimi Riel, Kamboçya resmi dili ise Khmerce’dir.

Phnom Penh'in 7 kilometre batısında yer alan Phnom Penh Uluslararası Havalimanı’nın eski adı Poçentong Uluslararası Havalimanı idi. Türkiye’den Etihad Airways, Emirates, Gulf Air Bahrain, Aeroflot Russian Havayolları, Türk Hava Yolları, Singapore Havayolları, Korean Air, Asiana Havayolları, Air Astana, Fly Dubai, Air France ve oBilet.com adresinden detaylıca inceleyebileceğiniz birçok firma ile Punon Pen’e seyahat edebilirsiniz. Phnom Penh uçak bileti ile ilgili oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e düzenlediğiniz seyahatler için en ucuz Phnom Penh uçak biletini oBilet.com internet adresinden bulabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası