Ucuz Şangay Uçak Bileti

Şangay Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Şangay Hakkında Bilgi

Şangay Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hongqiao Havalimanı
Pudong Havalimanı

Şangay Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hem Çin’in en büyük kenti hem de en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Şanghay, Londra, New York City, Paris gibi dünyaca ünlü metropoller gibi büyük ilgi görüyor. Şanghay’da başlıca gezilecek yerler, Doğu’nun İncisi Kulesi, Bund, Yuyuan Bahçesi, Şanghay Disney Resort, Nankin Caddesi, People’s Square, Şanghay Müzesi, Jade Budist Tapınağı, Xintiandi, Şanghay Okyanus Akvaryumu, Şanghay Bilim ve Teknoloji Müzesi, Longhua Tapınağı, Changfeng Park, Çin Sanat Müzesi, Happy Valley Shanghai, Madame Tussauds Şanghay.

Şanghay dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in en büyük şehri olduğu için haliyle kentte uluslararası sivil havacılık hizmeti veren 2 büyük havalimanı var: Şanghay Pudong Havalimanı ve Şanghay Hongqiao Havalimanı. Changning ilçesindeki Hongqiao semtinde yer alan Şanghay Hongqiao Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 13 km batısında konumlanıyor. China Eastern Airlines, Shanghai Airlines, Juneyao Airlines ve Spring Airlines firmalarının merkez havalimanı olan Şanghay Hongqiao Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Tibet Airlines, Lucky Air, Korean Air, Hong Kong Airlines, Japan Airlines, China United Airlines, China Southern Airlines, China Airlines, Air China vb. Şanghay’ın ana havalimanı olan Şanghay Pudong Havalimanı ise şehir merkezinin 30 km doğusunda yer alıyor. Yıllık yolcu kapasitesi 60-80 milyon arasında olan Şanghay Pudong Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın direkt uçuş seferleri mevcut. Şanghay uçak biletinizi aktarmalı veya aktarmasız alabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Şanghay Pudong Havalimanı’na aktarmasız seferleri bulunuyor. Şanghay uçak biletinizi Türk Hava Yolları’ndan veya diğer firmalardan uygun fiyata almak isterseniz eğer seyahatinizden en az birkaç hafta önce oBilet’ten fiyat araştırması yapmanızı öneriyoruz.

Havalimanlarından Merkeze Ulaşım

Hongqiao Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Hongqiao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular havalimanından otobüslere, metroya binerek yad da taksi veya kiralık araç gibi seçeneklerle şehir merkezine gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Hongqiao Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri üç farklı otobüs seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler arasında en çok kullanılan otobüs 941 numaralı otobüs. Yolcular özellikler gündüz saatlerinde yapacakları yolculuklarda otobüsleri kullanmayı tercih edebilirler. Şehir merkezine gitmek isteyenlerin tercih edebilecekleri diğer otobüs seçenekleri ise havalimanından geceleri kalkan 316 numaralı otobüs ve Airport 1 numaralı otobüs. Gece yolculuk yapacak olan yolcular 316 numaralı otobüs ile kolay bir şekilde şehir merkezine gidebilirler. Airport 1 otobüsü ise yolcuların şehir merkezi dahil pek çok farklı yere ulaşmasını sağlıyor.

Metro ile Ulaşım

Hongqiao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri bir diğer toplu taşıma aracı seçeneği ise metrolar. Yolcular havalimanında bulunan terminalden iki farklı metroya binebilirler. Yolcuların şehir merkezine gitmek için tercih edebilecekleri 2 numaralı metrolar, yolcuların 20 dakikada şehir merkezine gitmesini sağlıyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek için tercih edilebilecek diğer bir metro seçeneği ise 10 numaralı metrolar.

Taksi ile Ulaşım

Hongqiao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri diğer bir ulaşım seçeneği ise taksiler. Yolculara çok daha konforlu ve rahat bir ulaşım seçeneği sunan taksiler toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli olsa da pratik oldukları için özellikle birkaç kişilik bir grup olarak seyahat edenler tarafından tercih edilebilir. Terminal 2’nin 4 numaralı çıkışında bekleyen taksiler ile yolcular 13 km’lik yolu yaklaşık yarım saatte gidebilirler. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için yolcular genelde taksi ile şehir merkezine gitmeyi tercih ediyor.

Kiralık ile Ulaşım

Hongqiao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri bir diğer ulaşım aracı ise kiralık araçlar. Yolcular havalimanı içerisinde bulunan ofislerden ya da yolculuklarından önce online olarak istedikleri ve kendi ihtiyaçlarına uyan arabayı kiralayabilirler. Şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek en pratik ve rahat araç seçeneklerinden biri olan kiralık arabalar yolculara seyahat özgürlüğü tanıdığı için de sıklıkla tercih ediliyor.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Hongqiao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir diğeri transfer hizmeti. Yolcular kalacakları otelden havalimanı transfer hizmeti alarak havalimanından doğrudan otellerine gidebilrler. Fakat her otel havalimanı transfer hizmeti ermediği için yolcuların önceden otelleri ile iletişime geçerek bilgi almaları gerekiyor. Otelinden havalimanı transfer hizmeti alamayan ya da otelde kalmayan yolcular ise transfer hizmeti veren özel ulaşım şirketlerinden transfer hizmeti alabilirler.

Pudong Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular otobüs, metro ya da taksi gibi araçları kullanarak şehir merkezine gidebiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu taşıma araçlarından bir tanesi otobüsler. Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine varmak isteyen yolcular 5 numaralı otobüslere binebilirler. Fakat otobüsler ile şehir merkezine ulaşmak neredeyse 2 saati bulduğu için bu ulaşım çözümü pratik olmuyor. Fakat ekonomik bir çözüm arayan ve acelesi olmayan yolcular otobüsleri kullanabilirler.

Metro ile Ulaşım

Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri bir diğer ulaşım aracı ise metro. Metro ile şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların ilk olarak havalimanında bulunan trene binmeleri sonra ise 2 numaralı metroya binerek aktarma yapmaları gerekiyor. Aktarmalı bir yolculuk olmasına rağmen yolcular metrolara ile otobüslere kıyasla daha hızlı yolculuk yapabilirler. Metro ile şehir merkezine varmak yaklaşık 1.5 saat sürüyor.

Taksi ile Ulaşım

Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir tanesi ise taksiler. Yolcular havalimanında bekleyen taksilere binerek daha hızlı ve daha konforlu bir şekilde şehir içi yolculuk yapabilirler. Taksilerin maliyetleri toplu taşımaya kıyasla daha maliyetli olsa da daha rahat oldukları için havalimanından şehir merkezine ulaşımlarda sıklıkla tercih ediliyorlar.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirler. Kiralık araçlar rahat bir ulaşım seçeneği olduğu için özellikle kalabalık bir şekilde seyahat eden ya da çok eşyası olan yolcular tarafından tercih ediliyorlar. Araç kiralayarak seyahat edecek olan yolcular seyahatlerinden önce online olarak ya da seyahatlerinden sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden gerekli işlemleri yapabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanmayı tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım aracı ise transfer araçları. Yolcular konaklayacakları otelden havalimanı transfer hizmeti alabilirler. Fakat her otel transfer hizmeti vermediği için yolcuların konaklayacakları otel ile önceden iletişime geçerek bilgi almaları gerekiyor. Otelinden transfer hizmeti alamayan ya da otelde konaklamayan yolcular ise özel ulaşım şirketlerinden hizmet alabilirler.

Merkezden Havalimanlarına Ulaşım

Merkezden Hongqiao Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Hongqiao Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehri merkezinde bulunan duraklar ve istasyonlardan otobüslere, metroya binerek ya da taksi veya kiralık araç gibi seçeneklerle şehir merkezine gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hongqiao Havalimanı’na otobüs ile gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri üç farklı otobüs seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler arasında en çok kullanılan otobüs 941 numaralı otobüs. Yolcular özellikler gündüz saatlerinde yapacakları yolculuklarda bu otobüsleri kullanmayı tercih edebilirler. Havalimanına gitmek isteyenlerin tercih edebilecekleri diğer otobüs seçenekleri ise havalimanına gitmek için geceleri sefer yapan 316 numaralı otobüs ve Airport 1 numaralı otobüs. Gece yolculuk yapacak olan yolcular 316 numaralı otobüs ile kolay bir şekilde havalimanına gidebilirler. Airport 1 otobüsü ise yolcuların şehir merkezi dahil pek çok farklı yerden havalimanına ulaşmasını sağlıyor.

Metro ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hongqiao Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri bir diğer toplu taşıma aracı seçeneği ise metrolar. Yolcular şehir merkezinde bulunan terminallerden iki farklı metroya binebilirler. Yolcuların havalimanına gitmek için tercih edebilecekleri 2 numaralı metrolar, yolcuların 20 dakikada havalimanına gitmesini sağlıyor. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için tercih edilebilecek diğer bir metro seçeneği ise 10 numaralı metrolar.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hongqiao Havalimanı’na isteyen yolcuların kullanabilecekleri diğer bir ulaşım seçeneği ise taksiler. Yolculara çok daha konforlu ve rahat bir ulaşım seçeneği sunan taksiler toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli olsa da pratik oldukları için özellikle birkaç kişilik bir grup olarak seyahat edenler tarafından tercih edilebilir. Şehir merkezinin çeşitli bölgelerinde bekleyen taksiler ile yolcular 13 km’lik yolu yaklaşık yarım saatte gidebilirler. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için yolcular genelde taksi ile havalimanına gitmeyi tercih ediyor.

Kiralık ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hongqiao Havalimanı’na gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri bir diğer ulaşım aracı ise kiralık araçlar. Yolcular şehir merkezinde bulunan ofislerden ya da yolculuklarından önce online olarak istedikleri ve kendi ihtiyaçlarına uyan arabayı kiralayabilirler. Havalimanına ulaşmak için kullanılabilecek en pratik ve rahat araç seçeneklerinden biri olan kiralık arabalar yolculara seyahat özgürlüğü tanıdığı için de sıklıkla tercih ediliyor.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hongqiao Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir diğeri transfer hizmeti. Yolcular kaldıkları otelden havalimanı transfer hizmeti alarak havalimanından doğrudan otellerine gidebilrler. Fakat her otel havalimanı transfer hizmeti ermediği için yolcuların önceden otelleri ile iletişime geçerek bilgi almaları gerekiyor. Otelinden havalimanı transfer hizmeti alamayan ya da otelde kalmayan yolcular ise transfer hizmeti veren özel ulaşım şirketlerinden transfer hizmeti alabilirler.

Merkezden Pudong Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Pudong Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular otobüs, metro ya da taksi gibi araçları kullanarak havalimanına gidebiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Pudong Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu taşıma araçlarından bir tanesi otobüsler. Pudong Havalimanı’na varmak isteyen yolcular şehir merkezinden 5 numaralı otobüslere binebilirler. Fakat otobüsler ile havalimanına ulaşmak neredeyse 2 saati bulduğu için bu ulaşım çözümü pratik olmuyor. Fakat ekonomik bir çözüm arayan ve acelesi olmayan yolcular otobüsleri kullanabilirler.

Metro ile Ulaşım

Şehir merkezinden Pudong Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri bir diğer ulaşım aracı ise metro. Metro ile havalimanına gitmek isteyen yolcuların ilk olarak şehir merkezindeki istasyonlardan 2 numaralı metroya binmeleri ve daha sonra havalimanına giden trene aktarma yapmaları gerekiyor. Aktarmalı bir yolculuk olmasına rağmen yolcular metrolar ile otobüslere kıyasla daha hızlı yolculuk yapabilirler. Metro ile havalimanına varmak yaklaşık 1.5 saat sürüyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Pudong Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir tanesi ise taksiler. Yolcular şehir merkezinin çeşitli böleglerinde bekleyen taksilere binerek daha hızlı ve daha konforlu bir şekilde şehir içi yolculuk yapabilirler. Taksilerin maliyetleri toplu taşımaya kıyasla daha yüksek olsa da daha rahat oldukları için şehir merkezinden havalimanına ulaşımlarda sıklıkla tercih ediliyorlar.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Pudong Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirler. Kiralık araçlar rahat bir ulaşım seçeneği olduğu için özellikle kalabalık bir şekilde seyahat eden ya da çok eşyası olan yolcular tarafından tercih ediliyorlar.Araç kiralayarak seyahat edecek olan yolcular seyahatlerinden önce online olarak ya da şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden istedikleri aracı kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Pudong Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanmayı tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım aracı ise transfer araçları. Yolcular konakladıkları otelden havalimanı transfer hizmeti alabilirler. Fakat her otel transfer hizmeti vermediği için yolcuların konaklayacakları otel ile önceden iletişime geçerek bilgi almaları gerekiyor. Otelinden transfer hizmeti alamayan ya da otelde konaklamayan yolcular ise özel ulaşım şirketlerinden hizmet alabilirler.

flight