Ucuz Nürnberg Uçak Bileti

Nürnberg Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Nürnberg Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 911
NÜFUS 3.500.000

Nürnberg Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Nürnberg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nürnberg HBF Havalimanı

Nürnberg Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nurnberg uçak biletleri oBilet’te! Nürnberg Münih’ten sonra Almanya’nın Bavyera Eyaletine bağlı 2. büyük şehirdir. Nürnberg Almanya’nın endüstri başkenti olarak geçmektedir. Her yıl elliden fazla fuara ev sahipliği yapan kentte Dünyanın büyük oyuncak fuarı kurulmaktadır. Tarihi öneme de sahip olan şehir II.Dünya Savaşı sırasında Naziler’in savaş malzemeleri üretim merkeziydi ve savaş sonrası suçluların yargılandığı Nürnberg Mahkemeleri kurulmuştu. Nürnberg 35 müzesi ve 15 tiyatrosu ile aynı zamanda önemli bir kültür ve turizm merkezidir. Pazaryerinde bulunan Schöner Brunnen Çeşmesi taş ustası tarafından yapılmış ve taştan oyularak yapılmış 42 eserden oluşmaktadır. Harika bir şehir manzarası olan Kaiserburg Kalesi’nin 1140 yılında yapıldığı düşünülmektedir. 14.yüzyılda yapılmış olan Nürnberg Kilisesi(Frauenkirche-Church of Our Lady) tahrip edilen Yahudi mahallesindeki sinagog sitesinin yerine yapılmıştır. Nürnberg’in büyük gotik tarihi kilisesi Saint Lorenz Kilisesi(Lorenzkirche)’dir ve ihtişamlı bir güzelliğe sahiptir. Saint Lorenz Kilisesi’nin yanındaki Erdemler Çeşmasi(Fountain of Virtue-Tugendbrunnen) Orta Avrupa’nın büyük şehir surlarından olan Nürnberg’in şehir duvarları (City Walls-Fortifications)’nın tarihi Kutsal Roma-Germen İmparatorluğu’na dayanmaktadır ve 5 km uzunluğundadır.

Nürnberg’e havayolu ulaşımı Nürnberg Havaalanı ile sağlanmaktadır. Nürnberg Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıktadır ve Nürnberg Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım şehir içi otobüs ve metro hatları ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Nürnberg Havalimanı’na uçuşu bulunan firmalar Türk Havayolları, Pegasus Havayolları, Sun Express, Atlasglobal, Lufthansa ve Air France’tır. Başta Türk Hava Yolları ve Pegasus olmak üzere ucuz Nürnberg uçak biletini bulmak için oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Almanya’nın endüstri başkenti Nürnberg’e yapacağınız ziyaretini daha konforlu ve daha güvenilir hale getirmek için oBilet yanınızda! Sizler de ucuz Nürnberg uçak bileti için oBilet.com adresine başvurabilir veya oBilet akıllı telefon uygulamasını kullanabilirsiniz. uygun Nürnberg uçak biletini almanın verdiği keyifle yolculuğun tadını çıkarın!

flight