Ucuz Münih Uçak Bileti

Münih Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Münih Hakkında Bilgi

NÜFUS 1.388.000

Münih Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Franz Josef Strauss Havalimanı

Münih Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bavyera Eyaleti’nin büyük kenti ve başkenti olan Münih, Almanya’nın büyük üçüncü şehridir. Münih şehri oldukça üretken bir ekonomiye sahiptir be bunun sonucu olarak şehrin refah düzeyi oldukça yüksektir.Münih’te yer alan Münih Teknik Üniversitesi, dünyaca tanınmış BMW, MAN, Siemens gibi bir çok otomotiv ve beyaz eşya firmasına ev sahipliği yapmaktadır. Yazılım ve bilişim alanında da birçok firma’nın Münih’te çeşitli ofisleri bulunmaktadır. Teknoloji ve finans merkezi olmanın haricinde Münih kenti, önemli bir doğal ve tarihi dokuya da sahiptir. Şehrin tarihi meydanı olan Marienplatz, gotik tarzda inşa edilmiş Neues Rathaus, St. Peter ve Frauenkirche Kilisesi, barok tarza inşa edilmiş Nymphenburg Sarayı şehrin önemli tarihi mekanlarıdır. Dünyanın geniş bilim ve teknoloji müzelerinden bir tanesi olan Deutsches Museum ve BMW müzesi bilim, teknik ve tarihin birbirine karıştığı önemli mekanlardır. Münih, eğlence alanında da gelişmiş bir şehirdir. Dünya çapında ün salmış Oktoberfest’e Münih ev sahipliği yapmaktadır.

Tüm bu özellikleriyle Münih, her anlamda önemli bir merkez konumundadır ve her yıl yüz binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır.Avrupa’nın yoğun 7. Havalimanı olan Münih Havalimanı,66 ülkeden 228 farklı destinasyonda, yıllık 40 milyondan fazla insan hizmet etmektedir. Aegean Airlines, Air Berlin, Astra Airlines, Azur Air, Condor, easyJet, Eurowings, Germania, Lufthansa, Transavia, United Airlines, Türk Hava Yolları ve onlarca havayolu şirketi, Münih Havalimanı’na uçak seferleri düzenlemektedir. Türk Hava Yolları haricinde, Pegasus Airlines ve Sun Express Türkiye’den Münih Havalimanı’na uçak seferleri düzenlenmektedir. Türkiye’den ve dünyanın çeşitli yerlerinden Münih Havalimanı’na yönlenen uçak seferleri hakkında uçak bileti, saat ve program bilgisi oBilet.com’da bulunmaktadır.

Dünyanın ekonomik, teknolojik, kültürel anlamdan gelişmiş şehirlerinden bir tanesi olan Münih’i ziyaret etmek oBilet.com ile artık çok kolay. Programınıza uygun Münih uçak bileti ve biletle ilgili her türlü detaya, oBilet.com aracılığıyla erişebilir, ucuz Münih uçak biletine herhangi bir sıkıntı yaşamadan kolayca sahip olabilirsiniz.

Franz Josef Strauss Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların ulaşım için kullanabilecekleri çeşitli araçlar bulunuyor. Toplu taşıma ile seyahat etmek isteyen yolcular tren ve otobüs gibi seçeneklerin yanı sıra taksi ve araç kiralama gibi seçenekleri de tercih edebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri en ekonomik seçeneklerden biri otobüsler. Otobüslerle yolcular kolay bir şekilde şehir merkezine gidebilirler. Otobüsler ile yolculuk yapmak isteyenler havalimanının her iki terminalinde bulunan duraklardan binebilirler. Yolcuların binecekleri otobüse dikkat etmeleri yanlış bir konuma gitmemeleri açısından oldukça önemli.

Tren ile Ulaşım

Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer toplu taşıma aracı ise trenler. Yolcular trenler ile rahat bir şekilde şehir merkezine gidebilirler. Tren ile yolculuk yapmak isteyen yolcular havalimanı içerisinde bulunan terminal 1 ve 2’den kalkan trenlere binebilirler. Bu terminallerden sefer yapan trenler 10 dakikada bir kalkarak neredeyse şehir merkezinin her yerine ulaşım yapılabilmesini sağlıyor.

Taksi ile Ulaşım

Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların tercih edebilecekleri en konforlu ulaşım araçlarından bir tanesi ise taksiler. Her ne kadar taksiler toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli ulaşım araçları olsalar da 7/24 hizmet verdikleri için yolculara oldukça büyük bir rahatlık sağlıyorlar. Taksi ile yolculuk yapmak isteyen yolcular havalimanı içerisinde bekleyen taksilere binerek kolay bir şekilde ulaşım yapabilirler. Taksiler, özellikle birkaç kişilik bir grup şeklinde yolculuk yapacak olanlar için oldukça uygun bir seçenek olabilir.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcular kiralık araç kullanabilirler. Yolculara oldukça büyük bir konfor sağlayan kiralık araçlar çok eşyası olan ya da kalabalık bir şekilde seyahat edenlere en uygun ulaşım yöntemlerinden. Araç kiralayarak yolculuk yapmak isteyenler seyahat öncesinde online olarak ya da seyahat sonrasında havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden istedikleri aracı kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanmayı tercih edebilecekleri ulaşım seçenekleri arasında transfer hizmeti bulunuyor. Havalimanından doğrudan otellerine gitmek isteyen yolcular kalacakları otelden havalimanı transfer hizmeti alabilirler. Fakat her otel havalimanı transfer hizmeti vermediği için yolcuların önceden otelleri ile iletişime geçerek bu hizmet ile ilgili bilgi edinmeler gerekiyor. Otelde konaklamayan ya da oteli bu hizmeti vermeyen yolcular özel ulaşım şirketlerinden transfer hizmeti alabilirler. Yolcuların havalimanı transfer hizmeti alacakları kurumdan seyahatlerinden önce rezervasyon almaları gerekiyor.

Merkezden Franz Josef Strauss Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Franz Josef Strauss Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların ulaşım için kullanabilecekleri çeşitli araçlar bulunuyor. Toplu taşıma ile seyahat etmek isteyen yolcular tren ve otobüs gibi seçeneklerin yanı sıra taksi ve araç kiralama gibi seçenekleri de tercih edebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Franz Josef Strauss Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri en ekonomik seçeneklerden biri otobüsler. Otobüslerle yolcular kolay bir şekilde havalimanına gidebilirler. Otobüsler ile yolculuk yapmak isteyenler şehir merkezinde bulunan duraklardan binebilirler. Yolcuların binecekleri otobüse dikkat etmeleri yanlış bir konuma gitmemeleri açısından oldukça önemli

Tren ile Ulaşım

Şehir merkezinden Franz Josef Strauss Havalimanı’na gitmek için yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer toplu taşıma aracı ise trenler. Yolcular trenler ile rahat bir şekilde havalimanına gidebilirler. Tren ile yolculuk yapmak isteyen yolcular şehir merkezinde bulunan istasyonlardan kalkan trenlere binebilirler. Bu istasyonlardan sefer yapan trenler 10 dakikada bir kalkarak yolcuların havalimanına hızlı bir şekilde gitmelerini sağlıyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Franz Josef Strauss Havalimanı’na gitmek için yolcuların tercih edebilecekleri en konforlu ulaşım araçlarından bir tanesi ise taksiler. Her ne kadar taksiler toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli ulaşım araçları olsalar da 7/24 hizmet verdikleri için yolculara oldukça büyük bir rahatlık sağlıyorlar. Taksi ile yolculuk yapmak isteyen yolcular şehir merkezinin pek çok yerinden taksilere binerek kolay bir şekilde havalimanına ulaşabilirler. Taksiler, özellikle birkaç kişilik bir grup şeklinde yolculuk yapacak olanlar için oldukça uygun bir seçenek olabilir.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Şehir merkezinden Franz Josef Strauss Havalimanı’na için yolcular kiralık araç kullanabilirler. Yolculara oldukça büyük bir konfor sağlayan kiralık araçlar çok eşyası olan ya da kalabalık bir şekilde seyahat edenlere en uygun ulaşım yöntemlerinden. Araç kiralayarak yolculuk yapmak isteyenler seyahat öncesinde online olarak ya da şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden istedikleri aracı kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Franz Josef Strauss Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanmayı tercih edebilecekleri ulaşım seçenekleri arasında transfer hizmeti bulunuyor. Otelden doğrudan havalimanına gitmek isteyen yolcular kaldıkları otelden havalimanı transfer hizmeti alabilirler. Fakat her otel havalimanı transfer hizmeti vermediği için yolcuların önceden otelleri ile iletişime geçerek bu hizmet ile ilgili bilgi edinmeler gerekiyor. Otelde konaklamayan ya da oteli bu hizmeti vermeyen yolcular özel ulaşım şirketlerinden transfer hizmeti alabilirler. Yolcuların havalimanı transfer hizmeti alacakları kurumdan seyahatlerinden önce rezervasyon almaları gerekiyor.

Münih Otelleri

flight