Ucuz Kişinev Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Kişinev Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kişinev Hakkında Bilgi

NÜFUS 707.000

Kişinev Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Chisinau Havalimanı

Kişinev Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dinyester Nehrinin bir kolu olan Bic nehri kıyısında yer alan Kişinev Moldova Cumhuriyetinin başkentidir. Moldova,Ukrayna ile Romanya arasında bir ülkedir ve ülke 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından bağımsızlığını kazanmıştır. Avrupa'nın yeşil alanı bol şehirlerinden biri Kişinev 707.000 kişilik nüfusuyla Moldova Cumhuriyeti’nin en büyük şehridir. En çok Moldov halkının yaşadığı şehirde Ruslar, Ukraynalılar, Bulgarlar, Gagauzlar ve diğer halklar da bulunmaktadır. Şehirde birçok park ve 23 tane göl bulunmaktadır. Moldova topraklarının yüzde dokuzluk bölümü ormanlarla kaplıdır ve yüzde elli beşlik bölümü tarım arazisidir. Moldova denilince, akla gelen bir özellik şaraplardır ve dünyadaki en büyük yer altı şarap mahzenleri buradadır. Tarımın büyük bölümü ise “üzüm bağları” şeklindedir. Başkent Kişinev aynı zamanda önemli bir ticaret ve sanayi merkezidir. Vizesiz seyahat edebileceğiniz Moldova’nın para birimi Moldova Leyi’dir ve resmi dil Rumence’dir. Küçük şehir Kişinev’in gezilecek görülecek başlıca lokasyonları bulunmaktadır. Bunlardan ilki 15. yüzyıl sırasında Türk akınlarına karşı direnerek ün kazanan III.Stephen’ın anısına oluşturulan Stefan Cel Mare Parkı ve Anıtı. Eskiden şehrin ana su dağıtım merkezi olan şimdilerdeyse şehrin tarihini yansıtan Water Tower en turistik bölgelerden birisi. Etnografya ve Doğa Tarihi Müzesi Kişinev’in en büyük müzesi ve müze iki ayrı bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Kişinev’e ait bitki çeşitliliği, ikinci bölümde ise eski yıllarda kullanılan eşya ve giysiler sergilenmektedir. Çok güzel bir mimariye sahip olan Nativity Katedrali, 1820-1823 yılları arasında Alevxander Puşkin’in kaldığı ve ona ait eşyaların sergilendiği Puşkin Müzesi ve Holy Gates anıtı Kişinev’in gezi duraklarından diğerleridir.

Kişinev Uluslararası Havalimanı Kişinev'de bulunan uluslararası havalimanıdır ve Kişinev şehir merkezinin 13 km. güneydoğusundadır. Kişinev Uluslararası Havalimanı 1995 yılında ödüle layık görülmüştür ve 2000 yılında bir Türk şirketi tarafından yenilenmiştir. Türk Hava Yolları, Atlas Global, Air Moldova, Ukraine International Airways, Aeroflot Russian Havayolları, Tarom, Air France, Aegean Havayolları, Lufthansa Türkiye-Kişinev uçak bileti seferleri bulunan firmalardır. İstanbul- Kişinev uçak bileti ile yapacağınız yolculuklar bir saat yirmi dakika sürecektir. Kişinev Uluslararası Havalimanı’nından Kişinev şehir merkezine ulaşım için taksi kullanılmaktadır fakat fazla ücret ödememek için taksiye binmeden önce pazarlık yapılması gerekir.

Küçük ve sevimli ülke Moldova’nın başkenti Kişinev’e yapacağınız yolculukta oBilet.com sayesinde size en uygun Kişinev çak biletine sahip olabilirsiniz. oBilet.com online uçak bileti satış platformundan seyahat tarihinizdeki tüm uçuşları listeleyebilir, en ucuz Kişinev uçak biletini alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası