Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Katar Uçak Bileti

1 Yolcu

Katar Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Katar Hakkında

TELEFON KODU 974

NÜFUS2.570.000

PARA BİRİMİQAR

Popüler Katar Havalimanları

Katar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Arap Yarımadası'nın doğusunda bulunan Katar, resmi adıyla Katar Devleti, sadece Suudi Arabistan’la karadan bağlantısı olan bir Basra Körfezi ülkesidir. Kuzeybatısında Bahreyn, güneybatısında Suudi Arabistan, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri ve kuzeyinde İran ile ortak bir coğrafyayı paylaşmaktadır. Petrol rezervlerinin keşfinden önce balıkçılık ve inci avcılığı yaparak ekonomisini sürdüren Katar 1940'lı yıllarda petrol rezervlerinin keşfiyle hızlı bir kalkınma ve gelişme sürecine girmiştir. Ülke dünyadaki en büyük gaz rezervlerine sahip ülkelerden bir tanesidir ve günümüzde kişi başına düşen gelire göre dünyanın en zengin ülkelerinden birisidir. Katar’ın başkenti Doha, para birimi Katar Riyali ve resmi dili Arapça’dır. Doha’nın Eski Kent merkezi Souq Waqif, The Pearl Qatar (İnci Adası), Doha Corniche (Doha Kordon), Doha İslam Eserleri Müzesi, Doha West Bay, Aspire Park, Katara Cultural Village (Katara Kültür Köyü), Katar Banana Island Katar’ın gezilecek yerlerinin en önde gelenleridir.

Doha Uluslararası Havalimanı 2014 yılında Hamad Uluslararası Havalimanı'nın açılması kadar Katar'ın ana havalimanıydı. 27 Mayıs 2014'te başta Qatar Airways olmak üzere bütün havayolu şirketlerinin taşınmasıyla Hamad Uluslararası Havalimanı hizmete açılmıştır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan veya İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Katar’a aktarmalı veya aktarmasız Katar uçak bileti olanakları bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Qatar Airways, Pegasus, Kuwait Airways, Middle East Havayolları, Azerbaijan Havayolları, Royal Jordanian, Royal Air Maroc ve daha birçok havayolu firmasının İstanbul- Katar uçak bileti satışları için oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Orta Doğu kültürüyle yeni dünya kültürünü birleştiren Katar’a yapacağınız ziyaretlerinizde size en uygun Katar uçak biletini bulmak için oBilet.com adresinden yararlanabilirsiniz. oBilet internet sayfalarınızdan tüm uçuşları listele haline getirip Katar uçak bileti fiyatlarını listeleyebilir, en ucuz Katar biletlerini satın alabilirsiniz.

Katar Hakkında Blog Yazıları

  • Dünyanın En Güzel 30 Müzesi

    Genelde yurt dışı seyahatlerimizde önce gitmek istediğimiz doğal güzelliklerin olduğu yerlere, en çok turist akınına uğrayan turistik ve tarihi yapılara, bütçemize göre yiyeceğimiz yemeklere öncelik vererek bir rota belirleriz, müzelere de vaktimiz kalırsa bir zaman sıkıştırması yoluyla gideriz. Ancak dünya üzerinde öyle müzeler var ki koskoca bir seyahati sırf kendisi için oluşturmaya adeta ant içmiş!

    Devamını Gör

Katar Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Katar Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Katar Uçak Bileti Almak için Katar Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Katar Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İzmir - Doha 1.526,99 TL
Gaziantep - Doha 1.615,95 TL
Hatay - Doha 1.640,30 TL
Ankara - Doha 1.741,00 TL
Adana - Doha 1.770,95 TL
Bakü - Doha 1.795,44 TL
Beyrut - Doha 1.866,00 TL
İstanbul - Doha 2.035,15 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar