Ucuz Karaçi Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Karaçi Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Karaçi Hakkında Bilgi

NÜFUS 27.510.000

Karaçi Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Jinnah Havalimanı

Karaçi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sind eyaletinin başkenti Karaçi, 1959 yılına kadar Pakistan'ın ilk başkentiydi. Karaçi, büyük sanayi ve ticaret merkezlerine, yüksek binalara ve güzel kumsallara sahip olan modern bir şehir. Sadece Pakistan’ın en büyük şehri değil, dünyanın en büyük mega kentlerinden biridir. Pakistan'ın kurucusu Quaid-e-Azam Muhammed Ali Cinnah'ın doğum yeri ve ölüm yeri olduğu için de Pakistanlılar tarafından büyük önem taşıyor. Eski bir yerleşim olan Karaçi, 18. yüzyılın başında Hindu tüccarları tarafından bir liman ve ticaret merkezi olarak geliştirildi. 1843'te Sind hükümetinin yerini İngilizler aldı. Liman tesislerindeki istikrarlı gelişmeler, Karaçi'yi 19. yüzyılın sonlarına doğru önemli bir Hint limanı haline getirirken, tarımsal gelişmeler de kente büyük bir ihracat geliri sağladı. Pakistan'ın ana limanı olan Karaçi, aynı zamanda ülkenin nakliye deniz ticareti merkezi. Müslümanların çoğunlukta olduğu dünyadaki en büyük kent ve dünyanın en büyük ikinci kenti olma unvanlarına sahip olan Karaçi, etnik çeşitliliği ile ünlü: Hindistan’dan göç edenler, Bangladeş’ten gelen 1 milyondan fazla göçmen, Afrikalılar, Çinliler, Filipinliler… Kentin Bahria kasabasında ülkenin en güzel mimarilerini yakından görebilirsiniz. Dubai Çeşmesi, Dubai Kanalı ve Singapur'un Santoza çeşmelerini de tasarlayan ünlü tasarımcılar tarafından tasarlanan yapılar, Güney Asya'nın en büyük uluslararası standartlardaki tema parkı, şaşalı evler, iki tarafından gökdelenlerin yükseldiği caddeler ve dahası bu şehirde sizleri bekliyor. Karaçi’de tadabileceğiniz en leziz yerel yemekler Sind usulü biryani ve Haleem. Nüfusu yaklaşık 27 milyon olan Karaçi, yerliler tarafından genellikle “mini Pakistan” olarak adlandırılır. Karaçi’de gerçekleşen dini ve kültürel etkinliklerden bazıları, Eid-ul-Fitr (Ramazan Bayramı), Shab-e Barat, Bağımsızlık Günü (14 Ağustos), Dolphin Show, Hamara Karachi, Karachi Photo Walk, Karaçi Moda Haftası, Cinnah Günü (Pakistan’ın kurucusu Ali Cinnah’ın ölüm yıldönümü – 11 Eylül).

Jinnah Uluslararası Havalimanı, Pakistan’ın en büyük ve en işlek havalimanı olma özelliğine sahip. Ülkenin en büyük kenti Karaçi, 2015-2016 yılları arasında 6 milyonu geçkin yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. İç hat ve dış hat olmak üzere iki farklı yolcu terminali olan havalimanı, aynı zamanda Pakistan International Airlines, Serene Air, Shaheen ve airblue şirketlerinin de ana havalimanı. Karaçi şehir merkezinden yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan Jinnah Havalimanı’ndan taksi, otobüs vb. ulaşım araçlarına binebilirsiniz. Türkiye’den sadece Türk Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Jinnah Havalimanı’na aktarmasız seferler düzenliyor. Bunun dışında Qatar Airways, Thai Airways, Flydubai, Emirates, Airblue, Air China, Oman Air, Etihad Airways ve Air Arabia’nın da Karaçi’ye uçuş seferleri var. Pakistan uçak biletinizi alırken en merkezi havalimanını kullanmayı göz önünde bulundurun. Uçak bileti fiyat karşılaştırmaları için oBilet’i kullanabilirsiniz.

İstanbul’dan Jinnah Uluslararası Havalimanı’na doğrudan ulaşmak isterseniz, Karaçi uçak biletinizi almadan önce bazı hava yolu şirketlerinin kampanyalarına mutlaka göz atın. Muscat, Avbu Dhabi, Dubai vb. şehirlere aktarma yaparak daha uygun fiyata Karaçi’ye uçabilirsiniz. Karaçi uçak bileti için en uygun fiyatları tek bir sayfada önünüze seren oBilet uygulamasından faydalanarak daha ekonomik bir tatil yapma fırsatını kaçırmayın.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası